Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Plan serwisowy dla audi tt 8j tdi prosze o pomoc

  1. #1
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20

    Plan serwisowy dla audi tt 8j tdi prosze o pomoc

    Witam kupiłem dwa miesiace temu TT-ke TDI Quatro 2008 rok z przebiegiem 142 000km. Autko przyjechało z Belgii tzn sam sobie je wyszukałem i przywiozłem. Chciałem prosic o pomoc gdyż chciałem ją przygotować do uzytkowania tzn powymieniac oleje, filtry, rozrząd-nie jestem pewien czy to juz czas? oraz inne konieczne rzeczy. Czy coś np w napedzie quatro trzeba by było wymienić ?. Mam plan serwisowy ale jest on po Belgijsku i nie bardzo rozumiem jak co i kiedy??. Ostatni wpis w książce jest przy 123 000km 13.03.2012. Nie mam pojecia co musze wymienić aby sie tym autkiem cieszyc przez nastepne kilka lat. Chodzi np jaki olej lać do takiego autka i co wymienic ??
    Bardzo prosze o pomoc jesli Ktos ma np ksiażke serwisową - plan serwisowy po Polsku lub Niemiecku to juz bedzie duzo. Jaki olej bedzie dobry no i czy rozrząd należy zrobic ??

    Pozdrawiam i proszę o pomoc uzytkowników
    Piotrek

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Najlepiej podjedz do ASO i tam Ci wszystko powiedza. Nie ma jednej odpowiedzi na Twoje pytanie, bo to zalezy chociazby od tego, czy auto bylo serwisowane w trybie long life czy tez nie. Ja dla zachowania gwarancji dalej jezdze do ASO i Tobie tez to polecam

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Long Life to dopiero idiotyzm,przywozisz później auto z Niemiec i problem z zlaniem oleju,Niemcowi jak napiszą to tak zrobi.142 tyś, wymieniaj rozrząd będziesz spał spokojnie,o olejach nie wspominam bo to chyba standard.Co do napędu pewnie masz tak jak w mk1,filtr i olej.Chcesz to zmień,w ASO Ci powiedzą ,że się tego nigdy nie robi podobnie jak olej w skrzyni biegów.

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dlaczego long-life to idiotyzm? Ja jeżdżę 7-8tys km rocznie i bardzo mi pasuje przegląd co 3-4 lata (oczywiście zmiana oleju co 10-15 tys)

  5. #5
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20
    Poszperałem trochę w necie i znalazłem troche cennych informacji na temat wymiany plynów i filtrów i tak chyba zdecyduję się zrobic następujące czynności :

    1.wymienie olej tutaj zastanawiam sie Castrol?, Mobil1? czy Motul VW50700 LONG LIFE CO POLECACIE ???TDI z filtrem czastek stałych i Camman Rail
    2.filtr oleju
    3.filtr paliwa-diesla znalazlem info ze co 60 lub 90tkm nie wiem co jest ok wiec wymienie
    4.filtr powietrza silnik
    5.filtr przeciwpyłkowy-klimy
    6.olej w haldexie plus filtr - znalazlem ze trzeba to zmieniac co 60tkm
    7.rozrząd kompletny niby jest info ze wymiana przy 180tkm ale mam 142tkm i chyba zmienie
    8.płyn hamulcowy znalazlem ze trzeba wymieniac co 2 lata
    9.znalazlem jeszcze informacje iż trzeba dolać Ad blue do filtra czastek stalych ale to chyba nie w TDI ??? czy wie ktoś coś na ten temat ??


    PROSZE O PORADĘ CZY TO JEST WSZYSTKO I JAKIE PRODUKTY WYBRAC CZY KUPIC W ASO CZY MOZE NA ALLEGRO BO WIDZIALEM W DOBRYCH CENACH, JAKI OLEJ POLECACIE ?
    CO MYSLICIE CZY TO WSZYSTKO JEST KONIECZNE, A MOZE COS JESZCZE ?

    DZIEKUJE TEZ WSZYSTKIM WAM ZA ODPOWIEDZ

    ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIAT

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    TDI nie jest zbyt znanym motorem na tym forum stąd mało jest informacji. Generalnie ja bym proponował olej Motul + filtry po prostu ori Audi. Filtry nie są drogie te oryginalne i nie zastanawiałbym się nad innymi zamiennikami.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Dla mnie to wszystko wymieniłeś i aż nadto.
    Ja bym na twoim miejscu wymienił teraz wszystkie filtry wraz z tym od klimatyzacji (dobrze go wymienić na zimę) i zadbał o rozrząd (rzecz przy świeżo kupionym aucie zawsze niewiadoma). Markę oleju do TT to wybrałbym Motul.
    Punkty takie jak Olej w haldexie to zerknij na forum czy bo walały się tematy z dbaniem o ten napęd - może zajmij się tym na spokojnie na wiosnę.

    CO BARDZO WAŻNE: pamiętaj żeby przystosować płyn chłodzący do dużych zimowych mrozów!

  8. #8
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    CO BARDZO WAŻNE: pamiętaj żeby przystosować płyn chłodzący do dużych zimowych mrozów!
    Ano własnie, ja chyba natknąłem się na tę kwestię - przy dużym mrozie po odpaleniu silnika pokazała mi się ostatnio na FIS kilka razy ikona chłodzenia silnika z ostrzeżeniem. Znikneła zanim drgnęła wskazówka temperatury. Czy powinienem zmienić płyn chłodzacy (auto jest od początku w Polsce, serwisowane w ASO)?

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Ano własnie, ja chyba natknąłem się na tę kwestię - przy dużym mrozie po odpaleniu silnika pokazała mi się ostatnio na FIS kilka razy ikona chłodzenia silnika z ostrzeżeniem. Znikneła zanim drgnęła wskazówka temperatury. Czy powinienem zmienić płyn chłodzacy (auto jest od początku w Polsce, serwisowane w ASO)?
    Pokaż jak wyglądała ta ikonka. W MK1 była taka przypadłość, że czujniki w zbiorniczku (2 druciki) czasem nie przewodziły i potrafiła się pojawić ikonka braku płynu chłodzącego.

    Co do samego płynu to w grupie VAG jest chyba tylko jeden płyn G12?
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ta ikona to jak poniżej. Pojawiła się na ok 30s po informacji o aktywnej poduszce pasażera. Napisane jest "chłodziwo", więc sądzę, że muszę dolać lub wymienić płyn. Pojawiło mi się to 3-4x ostatnio, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Silnik rozgrzewa się normalnie.


  11. #11

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Zambrów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    33
    dolej do zbiorniczka płynu...

  12. #12
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dzieki, co ciekawe nie pojawia się to za każdym razem, choć auto stoi poziomo. Widocznie poziom jest na granicy czujnika...

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Dzieki, co ciekawe nie pojawia się to za każdym razem, choć auto stoi poziomo. Widocznie poziom jest na granicy czujnika...
    Niekoniecznie, w MK1 tak jak wspominałem ten czujnik lubił wariować. Dolej płynu i obserwuj.
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20
    Witam ponownie, tak krok po kroku dochodze do tego co jest wymagane w TT TDI po przebiegu ok 140tkm, mam nadzieje ze Komus może kiedyś to co napisze pomóc aby nie musiał wszystkiego wymyślać i dowiadywać się raz jeszcze. Pociągnę ten temat aby po pierwsze pomóc innym użytkownikom tego forum mających bardzo malo popularny silnik TDI w swoich samochodach AUDI TT, z tego co widze jest to bardzo malo popularna jednostka wśród właścicieli TT-ek. Niemniej jednak Audi pakuje caly czas ten silnik wiec musi cos w tym byc . Natomiast o przewadze benzyny nad dieslem czy na odwrót nie ma co dyskutować gdyż kazdy ma tutaj swoją wyrobioną opinie i zdanie a poza tym to nie ten artykuł
    To taka dygresja ale wracając do planu serwisowego i troche kosztów bo to tez istotne
    Do wymiany jest to co wcześniej a wiec

    1.wymienie olej (KUPILEM TAK JAK POLECACIE MOTUL SPECIFIC VW504.00/507.00 5L LONG LIFE 200zł brutto)
    2.filtr oleju (VW AUDI 32zł brutto)
    3.filtr paliwa-diesla znalazlem info ze co 60 lub 90tkm nie wiem co jest ok wiec wymienie ( MANN 93zł brutto)
    4.filtr powietrza silnik (MANN 55zł brutto)
    5.filtr przeciwpyłkowy-klimy ( MANN 32zł brutto)
    6.olej w haldexie plus filtr - znalazlem ze trzeba to zmieniac co 60tkm (Oryginalny VW/AUDI bo brak zamienników Filtr+olej 300zł brutto)
    7.rozrząd kompletny niby jest info ze wymiana przy 180tkm ale mam 142tkm i chyba zmienie (Oryginalny VW/AUDI zestaw plus pompa wody oryginalna 1020zł brutto z kaucją zwrotną za pompę wody 60zł brutto )
    8.płyn hamulcowy znalazlem ze trzeba wymieniac co 2 lata ( 2l płynu Oryginalnego VW/Audi 50zł/l razem 100zł brutto)

    DODATKOWO UZYSKAŁEM INFORMACJE ZE WARTO WYMIENIĆ
    9. Pasek klinowy napędzający alternator oraz sprężarkę klimy po 4 latach nie wiadomo jakiej eksploatacji to chyba dobry pomysł ( Oryginał VW/AUDI 100zł)
    10. No i oczywiścnie sprawdzenie płynu chłodniczego tutaj niby wymiana co 3 lata ale sprawdze i zobacze jak z zamarzaniem

    CAŁKOWITY KOSZT MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH ABY ZACZĄĆ UŻYTKOWANIE AUDI TT TO ok 1900zł brutto


    ZADZWONIŁEM TEŻ DO AUDI W KRAKOWIE ABY ZAPYTAĆ O KOSZTY U NICH NAPRAWA Z ROBOCIZNA PRZEGLAD 1400-1500zł brutto z wymiana oleju o filtrów, rozrząd z materiałem 2000zł brutto, wymiana oleju i filtra w Haldex-ie 600zł.
    ZA SAMĄ ROBOCIZNĘ Z MOIMI CZĘŚCIAMI POWIEDZIELI 2000zł brutto

    PODSUMOWUJĄC

    Jak widać części wyszły mnie podobnie jak w ASO AUDI są oryginalne poza filtrami powietrza i paliwa wiec tutaj nie ma wielkiej róznicy wydaje się, dziwne liczyłem ze coś zaoszczędze też na częsciach bo musiałem sie troche za nimi najeździć. Obiektywnie patrząc troche sie zdziwiłem . Mam nadzieje ze na robociźnie bedzie jakaś róznica bo w przeciwnym wypadku dołaczę do grupy ludzi którzy będą serwisować w ASO

    Jeszcze jest jeden watek a mianowicie dowiedziałem się iż mozna zrobić taniej w ASO SKODY jesli chodzi o robociznę wiec jeszcze zadzwonie do nich i zapytam bo kwota 2000zł brutto za tak proste naprawy wydaje się byc troche sporo. Zapytam jeszcze zaprzyjaźnionego mechanika ile u niego za taki przeglad i wymiane musiałbym zaplacic

    Pozdrawiam wszystkich
    Piotrek

  15. #15
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Wszystko zależy ile dany warsztat czy ASO liczy za roboczogodzinę. Na podstawie czynności, które są do wykonania w aucie (naprawy, itp) wyliczają roboczogodziny i tak to wygląda.
    I dlatego Skoda może liczyć mniej za roboczogodzinę, np przykładowo: ASO Audi liczy 200pln za roboczogodzinę, ASO Skoda może liczyć 100-150pln, a zwykły mechanik 50pln i taka zależność jest między mechanikami - umiejętności i narzędzia wszyscy mogą mieć takie same.

    Dużo ludzi zwykłe proste czynności (np wymiana oleju) zleca w ASO, żeby mieć historię serwisową auto przy ewentualnej sprzedaży, a poważniejsze naprawy w polecanych (zaprzyjaźnionych) mechaników.

    EDYCJA ---------- Post dodany 11:19 11:24 ---------- EDYCJA

    Tak mi jeszcze przyszło do głowy (nie wiem jak to jest w Audi), ale ja mam tak w innej marce, że filtr paliwa w wymieniam co drugą wymianę oleju, a w pozostałych tylko odwadniam filtr, czyli:
    - wymiana oleju, wymiana filtra paliwa
    - następna wymiana oleju, odwodnienie filtra paliwa
    Olej wymieniam co 15tyś, wg książki powinienem co 30tyś (full syntetyk).

    ALE NIE MAM POJĘCIA JAK JEST W AUDI, tak jak ktoś pisał wyżej wszystkie informacje nieodpłatnie dostaniesz w ASO (co i kiedy, przy jakich przebiegach wymieniać).
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 19:45
  2. Plan serwisowy TT 8n
    Przez radektg w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 19:15
  3. Kupuje AUDI TT - proszę o pomoc!!
    Przez Michał w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 10:16
  4. KUPUJE AUDI TT PROSZE o SZYBK¡ POMOC
    Przez corek w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-06-2007, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •