Heh, wg mnie masz zupełną rację
Co do AR to aż tylu znajomych, posiadających ten bajer nie mam, ale jednemu wypięły się ostatnio jakieś przewody i musiał jechać na totalnej glebie dosyć kawałek do domu, a w tym roku rozmawiałem na zlocie z właścicielem passata b6 i mówił, że wystrzeliła mu poduszka podczas jazdy przy 20kmh, a chwilę wcześniej leciał ponad 200.. więc można sobie tylko wyobrazić ewentualne skutki. (montował aira w profesionalnym i znanym zakładzie)
Tak więc jeśli miałbym jeździć TT i zastanawiać się podczas jazdy czy za chwilę coś mi nie wystrzeli, to dziękuję za taką zabawę.

niestety mega gleby i bezpiecznej szybkiej jazdy jak dla mnie połączyć się nie da
głównym celem takiego zawiasu ma być właśnie możliwość regulacji wysokości więc nie trzeba jeździć w zglebionej pozycji cały czas
Źle to ująłem. Jeśli air to opisałem już wyżej moje podejście do tego, a jeśli o gwint to przerabiałem w A3 - po prostu fajnie wyglądająca gleba to na polskich drogach ścinanie kolein, wszelkich nierówności na asfalcie, tarcia często miską.. Jazda 50kmh ok, da się zauważyć wszelkie dziury, uskoki.. Mega gleba nadaje się do auta, które na pokaz ma się toczyć uliczkami centrum miasta, a nie zapierdzielać w trasie