Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ABS i ESP zwariowały po zmianie kół, proszę o poradę.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarna s3
    Posty
    4

    ABS i ESP zwariowały po zmianie kół, proszę o poradę.

    Witam,
    Czytałem na forum o problemach z esp i abs, ale nie znalazłem podobnego przypadku, jezeli taki jest przepraszam i proszę o odesłanie do tamtego wątku.
    Do rzeczy. Przyszła zima i z uwagi na napęd na 4 wszystko jest fajnie, ruszyć można spokojnie, ale hamowanie niestety nie jest na 8 kół lecz dalej na 4 i po pierwszych problemach z zatrzymaniem wróciłem do garażu i założyłem zimówki i tu zaczęły się schody. Brat sprzątając garaż gdzieś wywalił moje śruby do kół zimowych(podejście stożkowe i to długie bo pod dystanse) ale znalazłem stare śruby 10szt pasujących więc założyłem tylko parę przednią. Następnego dnia ruszyłem do pracy nie myśląc o tym, że pomimo, że koła letnie i zimowe mam w tym samym rozmiarze to jednak są to inne koła i mogą być różne prędkości kół. Zaraz po wyjeździe do pracy okazało się,że bez wyłączenia esp samochód nie potrafi ruszyć na żadnym biegu, muli go jak tylko zacznie się toczyć... wyłączyłem esp i pojechałem. Dalej zauważyłem, że podczas hamowania gdy zwalniam poniżej +-20km/h włącza się abs utrudniając mi zatrzymanie się(przy większej prędkości jest ok,ale może odruchowo stając wciskam już sprzęgło i rozłączam napęd). Po pracy pomyślałem,że szybko zmienię pozostałe koła, kupiłem nowe śruby i zamieniłem. okazało się, że nic to nie dało... Na śliskiej drodze przed domem było ok, po wjechaniu na czysty asfalt auto zgłupiało zaczęło świecić wszystkimi kontrolkami. Ostatecznie odpiąłem aku, błędy zniknęły, ale auto dalej nie jedzie i źle hamuje. Sprawdziłem z miarę możliwości ściągając koła koronki przy kołach i kable czujników, wszystko wygląda ok. Czy macie jakieś pomysły, szybko udać się na vag? i czy coś mogło się uszkodzić przez taka jazdę?

    pozdrawiam
    Patryk

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Podłącz do vaga zapisz błedy i następnie je skasuj. Zrób małą rundkę jak będzie dobrze to olej a jak nie to ponownie odczytaj błędy i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
    pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarna s3
    Posty
    4
    Musze skoczyć do kumpla na vag-a. jak już pisałem odączałem klemy i nic. A na marginesie, czy odłączenie klem kasuje wszystkie błędy czy niektóre są twardsze i trzeba je z pozycji kompa kasować?

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:40 16:47 ---------- EDYCJA

    Musze skoczyć do kumpla na vag-a. jak już pisałem odączałem klemy i nic. A na marginesie, czy odłączenie klem kasuje wszystkie błędy czy niektóre są twardsze i trzeba je z pozycji kompa kasować?

  4. #4
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    odłączenie aku nie skasuje żadnych błędów, jak pisali koledzy podłącz vag-a i sprawdź

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarna s3
    Posty
    4
    Witam ponownie!
    Ciągnąc temat dalej utknąłem z rozłożonym autem. Udało mi się sprawdzić vagiem, że komputer pokazuje na jednym z czujników różną wartość prędkości koła. Ściągnąłem koło i tarczę. Okazało się iż czujnik jest częściowo urwany blisko koronki. Koronka ma przekręcone śruby i luźno sobie lata za piastą( tzn. ma odchyłki podczas obrotu koła). Chcę za jednym zamachem poza czujnikiem wymienic róznież koronkę i teraz pytanie. Po odkręceniu śruby trzymającej piastę co należy dalej zrobić aby piasta z koronką zeszły?
    proszę o podpowiedź.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. GWINT do TTki - Proszę o poradę.
    Przez xscorpiox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 15:31
  2. zawieszenie przednie - prosze o porade...
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:19
  3. Proszę o porade
    Przez dawidusr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:49
  4. t3/t4 prosze o porade
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 10:40
  5. Witam i prosze o porade
    Przez PITERTS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •