Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Wątek: Audi TT skarbonka ? Problem z turbiną odczuwalny spadek mocy na 2 dzień po zakupie

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15

    Audi TT skarbonka ? Problem z turbiną odczuwalny spadek mocy na 2 dzień po zakupie

    Kilka dni temu kupiłem jak mi się wydawało moją "idealną" 225 konną ttetkę, rocznik 2002, S line. Auto przed zakupem zostało sprawdzone w Audi pod kontem błędów w komputerze stanu zawieszenia zawieszenie oraz poprawności innych parametrów technicznych. Jedynym co udało im się wykryć był "pocący" się simmerring ale z tego co mi powiedziano koszt wymiany wahał się w granicach 100zł. Autem jeździło mi się idealnie, aż do dzisiaj kiedy to przy delikatnym ruszaniu z pod świateł usłyszałem dziwny syk podobny do blow off, który towarzyszy mi przy każdym przekroczeniu 2500 obrotów. Jeżeli spotkaliście się z takim problemem proszę o info boje się, że mam uszkodzoną turbinę na dodatek wydaje mi się, że auto zrobiło się wolniejsze o jakieś 20%. Jutro z tym jadę do ASO ale jeżeli spotkaliście się wcześniej z takim przypadkiem prosił bym o pomoc. Czuje się tak jak by część ciśnienia uciekała przez zawór upustowy. Nie pojawiła się żadna kontrolka :d Ratunku !!

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Najpierw sprawdź szczelność czy nie ma nieszczelności i powietrze nie ucieka bokiem.
    Jak masz możliwość to zrób logi dynamiczne.
    W najgorszym przypadku to turbo.
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 14-12-2012 o 21:59
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Najpierw sprawdź szczelność czy nie ma nieszczelności i powietrze nie ucieka bokiem.
    Masz na myśli dolot ? chciałbym zaznaczyć, że chwilę wcześniej TTka stała przez jakieś 40 sekundw błocie pośniegowym bo samochodem mnie poprzedzający był TIR.

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Dv albo pekl jakis przewod

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Logi i dopiero pytania!

  6. #6
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dokładnie, logi to podstawa. Pokaż, czy kupiłeś prawdziwą Skę czy jak zwykle ściemę S-Line z allegro...

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    miałem podobnie jak mi pękł tip..silnik wydaje z siebie dzwiek jakby był wstawiony blow off

  8. #8
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez matthew g Zobacz posta
    Kilka dni temu kupiłem jak mi się wydawało moją "idealną" 225 konną ttetkę, rocznik 2002, S line. Auto przed zakupem zostało sprawdzone w Audi pod kontem błędów w komputerze stanu zawieszenia zawieszenie oraz poprawności innych parametrów technicznych. Jedynym co udało im się wykryć był "pocący" się simmerring ale z tego co mi powiedziano koszt wymiany wahał się w granicach 100zł. Autem jeździło mi się idealnie, aż do dzisiaj kiedy to przy delikatnym ruszaniu z pod świateł usłyszałem dziwny syk podobny do blow off, który towarzyszy mi przy każdym przekroczeniu 2500 obrotów. Jeżeli spotkaliście się z takim problemem proszę o info boje się, że mam uszkodzoną turbinę na dodatek wydaje mi się, że auto zrobiło się wolniejsze o jakieś 20%. Jutro z tym jadę do ASO ale jeżeli spotkaliście się wcześniej z takim przypadkiem prosił bym o pomoc. Czuje się tak jak by część ciśnienia uciekała przez zawór upustowy. Nie pojawiła się żadna kontrolka :d Ratunku !!
    na milion procent nieszczelność, jak to wybadać jest na forum w dziale "Warsztat - Zrób to sam". 2,5k rpm to moment gdy wstaje turbina i zaczyna tłoczyć powietrze które gdzieś uchodzi z układu.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak kolega chce to mogę pomóc. Zrobimy pełną szczelność. Usunę a potem komplet logów a nie jak w aso tylko błędy. Będzie wiadomo czy można bezpiecznie jeździć autem

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z daleka od ASO tam wyleczą ci portfel a nie auto. Problem to standard, czyli szczelność wszystko jest na forum, jak nie czujesz się na siłach jedz do Pawła on wyleczy ci auto a nie portfel.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Wiem co spowodowało nieszczelność. Przyczyną awarii okazała się wypaczona obudowa zaworu upustowego ( "puszka" składająca się z dwu-częściowej obudowy sprężyny i gumowej membrany). W ASO zdiagnozowali usterkę w ciągu 5 minut jednak kosztorys naprawy mi nie odpowiadał i udałem się z tym do warsztatu wyspecjalizowanego w naprawach aut AUDI.
    W poniedziałek o 12 jestem umówiony na wymianę jednak w oczekiwaniu na nowy element mechanik za pomocą plastikowych obejm próbował połączyć dwa elementy. Jednak po przejechaniu 20 kilometrów obudowa ponownie się rozłączyła. Nie do końca wiem czy w takim stanie mogę jeździć czy, może powiniennem darować sobie na te 2 dni jazdę ttką. Na domiar złego dzisiaj jadąc do serwisu ttka zgasła i dopiero po 5 minutach zaczeła znowu współpracować (najprawdopodobniej z powodu niesczelności doszło do zapowietrzenia) naprawę na orginalnych częściach BOSHA wyceniono na 100zł. czy znacie jakieś rozwiązanie które pozwoli mi jeździć autem przez te 2 dni ??
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    sam kup dv i sam ja wymien a nie bedziesz placil za nic

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Bardzo bym chciał ale nie mam odpowiednich umiejętności ani narzędzi. Koszt robocizny wyniesie 10/ 20 złotych, więc myślę, że nie ma co kombinować.

  14. #14
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Coś tanio liczą jak 100zł z robocizną. Koszt samego DV to lekko ponad 100zł więc lepiej dowiedz się czy nie chcą Ci wepchnąć jakiejś używki, lub taniego zamiennika czy podróby BOSCHA (nie wiem czy występują takowe, ale w dzisiejszych czasach już mnie nic nie zdziwi )

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Koszt oryginału w ASO 130 w nieautoryzowanym 80/90. Ale dzięki za czujność taka pierdoła a potrafi unieruchomić Ttkę :d

Podobne wątki

  1. Problem - turbo/spadek mocy
    Przez Ambi321 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 11:32
  2. Spadek mocy-MK1
    Przez Przezdziu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 07:31
  3. TT 180: Ogólny spadek mocy
    Przez albert_k w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 12:09
  4. Spadek mocy, pomocy
    Przez kaczucha90 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 16:31
  5. SPADEK MOCY
    Przez pabloes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •