Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zdjęcie Pasa przedniego, chłodnicy

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreb/czar
    Posty
    8

    Zdjęcie Pasa przedniego, chłodnicy

    WItam ,

    Przydarzył mi się mały dzwon z tyłem Q7. Zdjąłem zderzak..lampy, a teraz potrzebuje pomocy w rozmontowaniu pasa przedniego w który wbudowana jest chłodnica gdyż jest pęknięty.

    Jak to po koleji zrobić , czy sa jakieś poukrywane śruby, zaczepy. Rozumiem że aby zdemontować ten pas to muszę wyjąć chłodnice jednocześnie spuszczając z niej płyn ? No i co z klimą, czy też muszę spuścić czynnik...olej i jak to zrobić ? Czy moze jest gdzieś jakiś zawór którym zakręcę czynnik i ucieknie tylko część z przewodów (w lato była nabijana) ?

    Czy przy okazji takien rozbiórki warto coś jeszcze zrobić ?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak musisz spuścić płyn chłodzący , czynnik najlepiej też bo nie wiem czy się uda rozmontować to tak aby tylko podmienić same plastiki przy pozostawieniu chłodnicy klimy prawie na swoim miejscu. Raczej obstawiałbym na spuszczenie czynnika w znajomym warsztacie i ponowne go nabicie za jakąś dobrą cenę. poza tym po zdięciu zderzaka wszystko masz jak na dłoni i można to bardzo szybko zdemontować

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na początek proponuję odkręcić belkę wzmacniającą i te śruby ( 4 na stronę ) którymi element trzymający belkę jest przymocowany do podłużnic . Jednak cześć do której mocowana jest belka zostaje na plastikowym pasie przednim więc nie próbuj tego wyjmować
    Dalej zostanie już parę śrubek na stronę przy błotnikach .

    Jeśli chodzi o chłodnicę wody i klimy to da się ściągnąc pas przedni bez ich rozłączania , musiał byś jednak je jakoś podwiesić i podeprzeć .
    Wydaje mi się jednak że jest to bardziej upierdliwe i czasochłonne przy demontażu i ponownym montażu niż po prostu zdemontowanie chłodnic .

    Co warto zrobić przy zdemontowanym pasie przednim ??
    Warto choćby dokładnie sprawdzić stan węży i wężyków pod kolektorem i oraz system odpowietrzenia skrzyni korbowej , wszystko będzie widać jak na dłoni .
    Jest też znacznie lepszy dostęp do termostatu , czujnika temperatury itd . Oczywiście powyższe dotyczy opcji przy wymontowanych chłodnicach .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreb/czar
    Posty
    8
    Czy można samemy spuścić czynnik chlodzacy czy czymś to grozi heh ? No i jak to zrobic , proszę o szybka odpowiedz bo wchodzę do garażu....

    EDYCJA ---------- Post dodany 18:16 20:11 ---------- EDYCJA

    No niestety , nie udało się, wszystkie śruby pasa odkrecone, dół rownież ale nie mam pojęcia jak rozlaczyc chlodnice wody i klimy z reszta auta. Trzyma się wszystko na metalowych przewodach od klimy które nie maja żadnych gwintow czy coś żeby je odczepic....

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    obok przewodu jest śrubka na klucz ampulowy. Na każdy przewód po jedna śrubka. Po wykręceniu delikatnie wyciągasz przewody które trzymają się na oringach...

Podobne wątki

  1. Sprzedam osłonę pasa przedniego
    Przez oOkillerjezOo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2018, 16:00
  2. Kupie oslone pasa przedniego
    Przez markowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 22:01
  3. Nakładka przedniego pasa.
    Przez joseph65 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •