Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Brak nakładki na śruby

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    11

    Brak nakładki na śruby

    Witam,

    czy ktoś z województwa Kujawsko-Pomorskiego (okolice Torunia lub Bydgoszczy) dysponuje może nakładką/końcówką do odkręcenia śrub zabezpieczających alufelgi na TT rocznik 2001? Śruby to takie dosyć mocno zagęszczone gwiazdki (później spróbuję wrzucić jakieś w miarę wyraźne zdjęcie). Niestety nie dostałem od sprzedawcy tej nakładki a chyba już czas najwyższy zmienić opony na nieco lepsze.
    Jeżeli nie posiadacie nakładki, to czy chociaż może wiecie gdzie w okolicy w/w miast można byłoby takie śruby ściągnąć? Wiem, że w Bydgoszczy w Opon Lanie na Gajowej mogą coś takiego zrobić, ale 120zł za sztukę!?
    Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

  2. #2
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    A moze by tak sie kolega na poczatek przywital z wszystkimi w odpowiednim dziale,a nie od razu cos sie chce .

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Jak myslisz, po co jest ta "nakladka"? Nazywa sie zlodziejka i stanowi watpliwe utrudnienie dla zlodzieja, bo jest ich kilkanascie. Co z tego, ze ktos ma TT z 2001 roku, jak jego zlodziejka do Ciebie najprawdopodobniej nie bedzie pasowac. Pojedz do firmy, ktora zajmuje sie tematem felg i pewnie beda mieli zestaw. Ewentualnie podjedz do ASO i tam bez laski odkreca za free.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    11
    Mam świadomość do czego służy śruba zabezpieczająca alufelgi, i czytając pierwszy post w temacie nie dopatrzyłem się wątpliwości co do jej przeznaczenia. Zasadniczą kwestią jest ściągnięcie tych śrub, mam świadomość tego, że nie jest to jeden jedyny model tych śrub ponieważ wiem, że łącznie może być ich kilkanaście a różnią się ilością ząbków, szerokością frezów. Pytam, czy któryś z mieszkańców województwa Kujawsko-Pomorskiego ma takie zabezpieczenia i dysponuje nasadką, podjadę - sprawdzę, jeżeli będzie pasowała - podjadę do serwisu - wymienię na zwykłe śruby - oddam z powrotem- odwdzięczę się - pojadę do domu - wypiję piwo.
    Zjeździłem kilkanaście warsztatów wulkanizacyjnych i nikt nie chce się podjąć ściągnięcia tych śrub, napisanie tematu na forum jest ostatnim krokiem, ponieważ w serwisie też już byłem i jak się okazuje śruby takie nie są produkowane od kilku lat, na warsztacie też takich nie ma. Nie chcę ryzykować spawania elementu do śruby, ponieważ jak wiadomo może na tym ucierpieć felga.

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    zrob zdjecie,albo poszukaj na allegro

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ja mam, moge zrobic zdjecie zarowno sruby jak i nakladki

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Ale on moze zrobic zdjecie tej sruby a pozniej sie okaze czy ktos ma potrzebna nakladke, na allegro tez mozna poszukac

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    jak jeszcze mialem MK1 mialem taki problem, ze obsluga pewnej firmy wymieniajacej kola zapomniala wyjac zlodziejke i mi odpadla ze sruby. Pojechalem do ASO, gdzie Pan z serdecznym usmiechem na twarzy wzial taka skrzynke, gdzie mial chyba 12 zlodziejek (wzornikow) i juz za 3 razem trafilismy. Kupujesz wczesniej 4 sruby, potem odkrecasz u nich ta zlodziejka te 4 sruby, przykrecasz swoje. Calosc trwa 5 minut i robisz to na parkingu.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    11
    @Mari, niestety - byłem w ASO i miły Pan przyniósł taką samą walizeczkę z taką samą albo jeszcze większą ilością nasadek i niestety żadna z nich nie pasowała. Jak już wspomniałem wcześniej poszukiwanie kogoś z okolic z nasadką na oryginalne śruby jest przedostatnią czynnością. Ostatnią będzie wzięcie urlopu na kilka dni, zakupienie skrzynki wierteł i rozwiercanie podwójnie hartowanych śrub.
    Załączam zdjęcie śruby. Nasadka Powinna mieć 17 ząbków. M and V, dysponujesz może taką?



    Link do zdjęcia TUTAJ

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    jak jeszcze mialem MK1 mialem taki problem, ze obsluga pewnej firmy wymieniajacej kola zapomniala wyjac zlodziejke i mi odpadla ze sruby. Pojechalem do ASO, gdzie Pan z serdecznym usmiechem na twarzy wzial taka skrzynke, gdzie mial chyba 12 zlodziejek (wzornikow) i juz za 3 razem trafilismy. Kupujesz wczesniej 4 sruby, potem odkrecasz u nich ta zlodziejka te 4 sruby, przykrecasz swoje. Calosc trwa 5 minut i robisz to na parkingu.
    Ja na taki pomysł nie wpadłem, a z autem złodziejek nie dostałem, tak więc ślusarz i 50zł.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Pod Toruniem jest zakład w którym powinni dorobić nasadkę, kontakt na priv.

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Trafiasz na dziwnych fachowców.
    Miałem ten sam problem i dosłownie 1,5 km od miejsca, w którym obecnie mieszkam, przysłowiowy pan Heniek odkręcił 4 śruby w 5 minut dorobionym w warunkach domowych kluczem, a za usługę zaofiarować miałem czteropak.

  13. #13
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja zgubilem to 2 dnia jak mialem auto...ale odziwo znalazlem kilometr od domu...maly spacer....

    ale dzien wczesniej wulkanizator odkrecil mi jedna srube od kola w ktore sie przebilo jakas "lewogwintowa" nakretka...i juz nie wkrecal tej zabezpieczajacej. Kupilem 4 sruby i olalem te zabezpieczajace...
    pozdr

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    11
    @elmacho, nic mi nie mów. Przez telefon każdy chętnie się podejmie, ale po obejrzeniu jakoś nikt nie chce się za to wziąć.

  15. #15
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Są też specjalne końcówki do zepsutych śrub, przypominają rorksa z wyglądu, nabijasz młotkiem i odpowiednim kluczem kręcisz.

Podobne wątki

  1. Śruby do felg - brak klucza
    Przez pawel0520 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 13:20
  2. Nakładki wydechu TT RS
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 11:04
  3. Nakładki na wydech 2x2
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 10:45
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. Brak śruby.
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 18:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •