Witam

po lekturze wątku read/write ECU i forum nefmoto, postanowiłem spróbować samemu:

1. Zczytujemy wsad ECU zwykłym kabelkiem VAG tak jak w tym wątku http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...write-ecu.html
2. Ściągamy do TunerPro XDF z UADPLMN
3. Otwieramy TunerPro ładujemy nasze wsad z ECU i ładujemy ściągniętego wcześniej XDF'a.
4. Odszukujemy pozycję CDSLS i ustawiamy na zero. W s4wiki jest napisane, że trzeba jeszcze przestawić inne pozycję, ale ja ich u siebie nie znalazłem.
5. Zapisujemy nowe ECU
6. Sprawdzamy sumy kontrolne i je poprawiamy, jak skorzystałem z uprzejmości kolegów z nefmoto
7. Sprawdzamy otrzymany plik Me7Check i jeśli ok to wgrywamy do autka.
Tutaj jest Tuning - S4wiki trochę o różnych kombinacjach z mapami i podstawami modyfikacji: hamowanie lewą nogą, EVAP, druga lambda i wiele innych...
Od razu mówię, że każdy robi na własną odpowiedzialność, u mnie zadziałało w silniku AUM i kompie 06A906032SG i zrobionym programie na 190 km brak błędów po wywaleniu SAI (przed edycją wsadu wywaliło błąd SAI) i całej reszty został tylko EVAP. Należy się spodziewać, że na innych ECU będzie podobnie lub tak samo. Problemem może być tylko plik XDF. Następnym krokiem będzie pewnie włączenie hamowania lewą nogą...

Pozdrawiam i jak by co to pytajcie może coś pomogę.