moje autko- tt 1.8 t 224 quattro

Witam wszystkich na forum.. wlasnie zarejestrowalem konto i mam pare pytan odnosnie chip tuningu.
dzisiaj wymienilem olej na motul 8100 5w40 i filtr paliwa (od 130 000 kilosow nie byl wymieniany), zrobilem komore filtra stozkowego kozystajac z forum (patent z patyczkami i kartonem) auto sie juz w korkach nie grzeje forum jest genijalne ale do zeczy. TT posiadam od 5 lat. na poczatku bylem zauroczony moca jakie posiada to auto... ale teraz przydalo by sie cos wiecej..

Chce przeznaczyc okolo 5000 zl na poprawienie osiagow autka.. mysle tu nie tylko o chipie ale rowniez o gwintowanym zawieszeniu (znalazlem takie na allegro za 1200zl teleskopy i sprezyny- jest sens czy inwestowac w cos drozszego?), przewodach sylikonowych cisnienia i podcisnienia (ale nie wiem gdzie takich szukac i za ile mozna by je kupic)
zakupilem wlasnie ostatnio interfejs diagnostyczny vag kkl obd 2 Interfejs jest kompatybilny z VAG-COM do wersji 409-1, jak również z polskim odpowiednikiem, VWTool i Polski Vag 2.5 i 4.9.
zareklamowali go fajnie bo opisali ze jesli sie ktos na tym zna moze przeprowadzic chiptuning na tym wynalazku.
Wie ktos moze od czego mialbym zaczac?
jestem z krakowa w Godula motor sport powiedzieli mi za chip 1500 zl w tym testy na hamowni z tym ze musze miec haldex bo nie maja hamowni na 4x4 oczywiscie tt wyposazone sa w takie rozwiazanie wiec pomyslalem ze moze sam bym przeprowadzil taki tuning gdyby mi ktos dal gotowca :P ale nie wiem czy to dobry pomysl.. prosze o jakas odpowiedz.. i w co waszym zdaniem zainwestowac najpierw... przypominam 5000 zl i chcialbym osiagnac okolo 270-280 kucy i wiekszy moment obotowy. prosze o odpowiedz