Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: xxx

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    2

    xxx

    moje autko- tt 1.8 t 224 quattro

    Witam wszystkich na forum.. wlasnie zarejestrowalem konto i mam pare pytan odnosnie chip tuningu.
    dzisiaj wymienilem olej na motul 8100 5w40 i filtr paliwa (od 130 000 kilosow nie byl wymieniany), zrobilem komore filtra stozkowego kozystajac z forum (patent z patyczkami i kartonem) auto sie juz w korkach nie grzeje forum jest genijalne ale do zeczy. TT posiadam od 5 lat. na poczatku bylem zauroczony moca jakie posiada to auto... ale teraz przydalo by sie cos wiecej..

    Chce przeznaczyc okolo 5000 zl na poprawienie osiagow autka.. mysle tu nie tylko o chipie ale rowniez o gwintowanym zawieszeniu (znalazlem takie na allegro za 1200zl teleskopy i sprezyny- jest sens czy inwestowac w cos drozszego?), przewodach sylikonowych cisnienia i podcisnienia (ale nie wiem gdzie takich szukac i za ile mozna by je kupic)
    zakupilem wlasnie ostatnio interfejs diagnostyczny vag kkl obd 2 Interfejs jest kompatybilny z VAG-COM do wersji 409-1, jak również z polskim odpowiednikiem, VWTool i Polski Vag 2.5 i 4.9.
    zareklamowali go fajnie bo opisali ze jesli sie ktos na tym zna moze przeprowadzic chiptuning na tym wynalazku.
    Wie ktos moze od czego mialbym zaczac?
    jestem z krakowa w Godula motor sport powiedzieli mi za chip 1500 zl w tym testy na hamowni z tym ze musze miec haldex bo nie maja hamowni na 4x4 oczywiscie tt wyposazone sa w takie rozwiazanie wiec pomyslalem ze moze sam bym przeprowadzil taki tuning gdyby mi ktos dal gotowca :P ale nie wiem czy to dobry pomysl.. prosze o jakas odpowiedz.. i w co waszym zdaniem zainwestowac najpierw... przypominam 5000 zl i chcialbym osiagnac okolo 270-280 kucy i wiekszy moment obotowy. prosze o odpowiedz

  2. #2
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Aby mieć stabilne i bezpieczne 270pare kucy należy zrobić nowy luźniejszy wydech i koniecznie duży centralny intercooler, potem zrobić "chipa" i powinno się pokazać coś ciekawego o ile auto jest w dobrym stanie W tych pieniądzach spokojnie się zmieścisz z całością Co do tego zawiasu za 1200 pln to jednak wolałbym dołożyć i kupić coś co bardziej przypomina zawieszenie

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    3-2-1 temat usuniety i wakacje? Haha

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    radzę poczytać forum ( bo to wszystko jest opisane ) potem się przywitać i jak czegoś by w razie nie było to podpiąć się do istniejącego tematu....

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    2
    ok.. dzieki za wyrozumialosc. juz sobie sprawdzam co i jak z tym IC. od kiedy wymienilem olej na motula to lepiej jakos silnik mi pracuje.. odczuwalnie fizycznie i akusrtycznie. zaaplikowalem sobie jeszcze taki specyfik jak ceramizer- slyszal ktos o czyms takim? ogolnie wczoraj pocisnalem ostro z Q7 dawno juz tak mi autko sie nie krecilo wczesniej jezdzilem na castrolu 10w40.. ogolnie nigdy wiecej nie wleje nic innego jak motula 8100... spory wydatek ale efekty murowane

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przenoszę temat do działu OT bo w sumie to nic ciekawego on nie wnosi. Także przenoszę z powodu aby nie propagować teorii że ktoś coś dolał do silnika i ładniej pracuje. Zaraz w odpowiednim dziale wrzucę fotki jak działają na nasze silniki motodoktory i inne tego typu "super" wynalazki. Motul 8100 dobry olej ale jakoś nie wierze żeby podnosił moc dlatego zamykam temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •