Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 49

Wątek: Wymiana rozrządu w 8J - kiedy?

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w kwestii gwarancji przypomne tylko, ze nikt nie daje nikomu nic za darmo,
    gesty "dobrej woli" ASO, o ktorych pisza koledzy to nic innego jak utrzymanie dobrego klienta,
    gdzie dobry, nie oznacza sympatyczny, tylko zostawiajacy regularnie konkretne zlotowki w ASO,
    ASO jak wiadomo nie utrzymuje sie ze sprzedazy aut, tylko z serwisu i dzialu czesci,
    zmierzam do tego, ze jesli wpadasz do aso czesto, znaja Cie, a ty zostawiasz im odpowiednia czesc swoich zarobkow,
    to czy masz auto na gwarancji, czy nie na tego typu 'gesty' mozesz liczyc, gdyz:
    a/ zostawiles juz u nich kupe zlotowek - i ten 'gest' jest w cenie, bo juz za niego zaplaciles... innymi slowy to nie prezent tylko zimna kalkulacja
    b/ licza ze zostawisz kolejne zlotowki i nie chca bys po takiej przykrej przygodzie zrezygnowal z tej 'znajomosci'

    dam glowe, ze majac auto jeden dzien po okresie fabrycznej gwarancji,
    ALE bedac w ASO TYLKO w dniu zakupu i obowiazkowego przegladu (ktory zreszta obowiazkowy w UE w ASO wcale nie jest - ale to juz inny temat) propozycja takiego rozwiazania, by nie padla i czip, nie czip bylby tu bez znaczenia

    wszystko zalezy od szczescia lub jego braku - to jak z ubezpieczeniem,
    jeden bedzie zostawial latami chwilami wrecz nieprzyzwoite kwoty w ASO i nic mu sie w aucie nie wysypie, co podpadaloby pod naprawe gwarancyjna,
    a inny zaoszczedzi ta kase w innym renomowanym zakladzie i w razie 'W' oszczednosci pokryja szkode - gorzej jesli ten 'oszczedzajacy' nie uzbiera tych oszczednosci, bo rypnie cos solidnie i szybko...


    ale sie rozpisalem, nie wiem na ile na temat, ale tak mnie jakos naszlo


    reasumujac mimo wszystko, IMO Mari rob rozrzad w ASO bedzie profi gwarancja na usluge i jesli nie zawirusujesz auta a rozrzad po wymianie kleknie masz spokojna glowe, pytanie tylko ile masz w ogole najechane km, bo tego w temacie nie ma, ale jesli juz ktos podchodzi do wymian profilaktycznie, a Ty jestes taka osoba, to i rozrzad wymienialbym z konkretnym zapasem, tak jak zrobil to Jaaqob (przeplacil x2, stwierdzil ze koszt niewielki i szafa gra )

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Nie wiem jak jest w kraju, ale tutaj do ASO jezdzi sie aby w razie sprzedazy wartosc auta jak i mozliwosc dobrej jego sprzedazy nie zmalala az tak drastycznie - w porownianiu do innych egzeplazy.
    Gwarancje na czesci i robote jak zostala wykonana przy samochodzi daja i inne dobre, tansze warsztaty. Bynajmniej u mnie, do ASO jade tylko gdy zostane do nich odeslany lub ubezpieczenie do tego zmusza.

    Lekki OT sie zrobil
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  3. #18

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Co do gwarancji to znajomy Niemiec miał Forda. W książeczce serwisowej wymiana rozrządu chyba chyba przy 150 tys. rozrząd strzelił mu przy 100 tys.. Samochód był po gwarancji pojechał do serwisu trochę się wykłócił powołał się na książeczkę serwisową, że nie ma tam wzmianki o ilości LAT. Powiedział, że on specjalistą od samochodów nie jest i postępuje wedle książeczki. Zrobili mu silnik za freee... co prawda troszkę walczył o swoje ale zrobili mu

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mari może napisz ile masz nalatane swoją TT na tym rozrządzie ( domyślam się że to jej pierwszy ) i będzie wiadomo czy już masz się stresować czy jeszcze nie ...

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Temat analogiczny do MK1 , niby producent zaleca później ale lepiej zrobić to wcześniej .
    Osobiście jestem w grupie która zaleca wymianę w okolicach 70 tyś ...

    Poza tym rozrząd to nie tylko pasek . ORI paski są na tyle dobre że mogły by wytrzymać i więcej , chodzi o to że awaria napinacza czy też rolki może spowodować uszkodzenie paska i w efekcie głowicy itd ..

    Kwestie co jest drogo a co tanio pozostawiam bez komentarza .
    Jeśli zdaniem osoby wydającej pieniądze coś jest warte dla niej zapłacenia danej kwoty to wszystko jest w porządku .
    Prosty przykład kawy . Ile kosztuje zrobienie filiżanki w domu ? Są jednak miejsca gdzie płaci się 5$ za tą kawę a klientów nie brakuje

    Moim zdaniem każdy ma też wolny wybór czy będzie czekał do zalecanego terminu i ewentualnie walczył o swoje prawa mając też na uwadze fakt że może albo wygrać albo zginąć w boju Albo wymienić wcześniej i się nie przejmować powyższym scenariuszem i jego opcjonalnymi wariantami ..


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Robiąc wstępną wycenę do silnika 2.0 tfsi 200km od roku 06 do 10 r.
    kompletny rozrząd z pompą wody ruville , paskiem contitech oraz rolką napinacza i rolkami kierunkowymi ruville cena za takowy rozrząd u mnie wyszła by równe 600zł . A jak wiemy ruville jest pakowaczem i wrzuca do swoich pudeł firmy z wysokiej pułki to wydaje mi się ,że dość atrakcyjna jest ta cena

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Może się przyda innym. Zestaw części do MK2 2.0 TFSI (filtr to jest pyłkowy i nie ma oczywiście nic wspólnego z rozrządem )


    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No i filtr paliwa też
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    No i filtr paliwa też
    Tak, zgadza się miałem też swój olej i filtr oleju (ori audi) tak więc w cenie co wcześniej podałem wymienili mi jeszcze olej i filtry
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #25
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Odświeżam temat. W zeszłym tygodniu wymieniałem rozrząd w Audi A4 B7 2.5 TDI po zrobieniu 120 000km (podobno takie są zalecenia producenta dla tego silnika) i zastanawiałem się co ile powinno robić się to w TeTetce.

    Zorientowałem się dzisiaj i wymiana rozrządu wg zaleceń Audi: max. 180 000km. Polecają jednak zrobić to przy ok. 150 000km. Przynajmniej dla silnika 2.0T FSI (BWA) z 2008r. (podawałem numer VIN).

    W harmonogramie serwisowania przewidzianym dla różnych przebiegów w zakresie 8000 - 115 000km tylko dla silnika 1.8 TFSI przewiduje się wymianę paska rozrządu przy 115 000km. O silniku 2.0 w tym zakresie przebiegu nie ma słowa. Ale nie wiem na ile ten harmonogram można uznać za wiarygodny.

    No i bądź tu mądry... Osobiście raczej nie zaryzykowałbym przejechania nawet 150 000km bez wymiany rozrządu. A Wy co ile km robicie rozrząd w TT?

  11. #26
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wszystko ok tylko zapominasz o jednym a mianowicie o "czasie", który ma wpływ na gumę. Rozrząd w TT 8J wg tego co podali mi w ASO wymienia się co 180 tys km lub co 5 lat.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #27
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Wszystko ok tylko zapominasz o jednym a mianowicie o "czasie", który ma wpływ na gumę. Rozrząd w TT 8J wg tego co podali mi w ASO wymienia się co 180 tys km lub co 5 lat.
    Racja, zapomniałem o "czasie". Przy telefonie do pierwszego ASO pytałem o zalecenia czasowe, ale odesłano mnie do https://erwin.audi.com, ale tam uzyskanie informacji wymaga rejestracji, opłacenia abonamentu i jeszcze nie miałem czasu tego sprawdzić. Przy telefonie do drugiego ASO zapomniałem zapytać o "czas", bo serwisant rozgadał się o tych przebiegach .

  13. #28
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A po tych 5latach to trzeba wymienić tylko pasek rozrządu, czy cały rozrząd?

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Rozrząd wymienia się cały razem z pompą wody.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #30
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    jak podasz nr VIN to Ci powinni podac zarowno przebieg jak i rok, w ktorym nalezy wymienic w zaleznosci, co nastapi pierwsze. U mnie podali chyba 150 000 km lub 2015 rok (dla MY2007). Pytalem we wszystkich ASO w stolicy i "zeznania" sie pokrywaly

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu , silnik AJQ
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 11:27
  2. wymiana rozrządu tt 8j
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 12:24
  3. wymiana rozrzadu
    Przez Mateusz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 13:53
  4. Wymiana rozrządu
    Przez off w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 09:15
  5. Wymiana rozrządu i sprzęgła
    Przez arturokrk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 01:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •