Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
Ty już nie masz gwarancji więc bez obaw możesz robić softa.

No niby tak, chociaz sa tacy, ktorzy za doplata stale maja gwarancje Mi bardziej chodzi o gwarancje serwisowa. Po kazdym serwisie taka dostaje. Moj brat cioteczny ma A4 z salonu, tez juz po gwarancji. Regularnie serwisowal i nagle sie cos totalnie wysypalo na kilka tys. zl i w polsce podpieli go pod komputer on-line do niemiec i tam zadecydowali o naprawie na ich goszt w tzw. gescie dobrej woli, majac na wzgledzie to, ze auto bylo regularnie serwisowane. Jak jeszcze moje auto bylo na gwarancji fabrycznej, to sie pytalem ich co moge w nim pozmieniac, by jej nie stracic. Odpowiedzieli, ze wszystko, co w chwili wystapienia userki nie mialo na nia wplywu.


Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
Za wymianę rozrządu w ASO zapłaciłem coś ok 2200 zł cena już z częściami.

Dali Ci jakies dobre rabaty? ASO jest w stanie sporo zejsc z ceny, jesli tylko chce


Pawel-2005, jest duzo racji w tym co mowisz, ale nie chodzi o to, czy ta kwota to duzo, czy malo. Wybor ASO to jest bardziej wizja i byc moze zludna nadzieja na to, ze w razie najgorszego mam szanse na naprawe na ich koszt. Wiem, ze to moze byc trudne, bo wystarczy obejrzec jeden odcinek Turbo Kamery by sie przekonac, jak wiele ASO traktuje klienta. Wolalbym tanszy wariant poza ASO, ale duzych oszczednosci by pewnie nie bylo. Wszystkie czesci i tak bym kupil w ASO, bo rynek jest tak samo juz tak zalany podrobkami, jak "bezwypadkowymi" tetetkami Kiedy Pawel rozszerzasz dzialanosc na silniki TFSI?