Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Wątek: Wymiana rozrządu w 8J - kiedy?

  1. #1
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619

    Wymiana rozrządu w 8J - kiedy?

    Czesc.
    Chcialbym rozwinac watek wymiany rozrzadu w 8J. Ta chec poglebil szczegolnie przypadek kolegi TT wroc, ktoremu strzelil pasek przy 80k km robiac tym samym sieczke z silnika. W sobote podczas przyjecia auta do serwisu kierownik serwisu na podstawie mojego VINu opowiadal przez 20 minut co bedzie wymieniane, nie wspomnial jednak o rozrzadzie. Zapytany zajrzal do ELSy (chyba) i powiedzial, ze nalezy go wymienic przy 120 (lub 160-nie pamietam) tysiacach lub w 2019 roku (12 lat), a jesli autem jezdze dynamicznie, to mozna to zrobic po 10 latach. Dzwonilem jeszcze do jednego ASO i powiedzieli to samo. W internecie jest dookola tematu sporo mitow. Tu jest ciekawy watek The Audi TT Forum :: View topic - Cambelt replacement - under approved used warranty? . Przeciez ASO powinno zalezec na krotszych interwalach, bo dzieki temu wiecej zarobia.


    TT wroc: rozumiem, ze silnik naprawili Ci na gwarancji? Przy takim przebiegu pasek nie powinien strzelic.

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    W 8N też było 160.Wymieniaj standardowo(oczywiście wcześniej) i będziesz miał z głowy.Jakoś nie wierzę ,że wpadam do ASO 9 letnim autem z przebiegiem 150 tys. z rozsypanym silnikiem a panowie zabierają się za free za mój silnik.Rok czasu w sądzie albo i lepiej,trzy odcinki turbo kamery pewnie też by nie dużo pomogło.

  3. #3
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Niestety Audi wyparlo sie wszystkiego i za silnik zaplacilem sam.
    Powodem oczywiscie byla moja glupota, bo auto mialo zamontowany program, ktory nie byl zrobiony w Audi.
    Mimo, ze gdy oddawalem auto do diagnozy w ASO to z powrotem wrzucilem oryginalne oprogramowanie, to na diagnostyce, ktora wyslano do Niemiec mieli slady w silniku, ze byla ingerencja i odrzucili wszystko.
    Moj przypadek pokazuje, ze zdecydowanie warto to zrobic wczesniej. To ciezkie do pojecia, ze takie auto jak TT, ktore ma 3 lata i 80000 przebieg zawiodlo na calej lini.
    Ja polecam zdecydowanie wymiane juz teraz, bo pewnego dnia ( oby nie ) moze juz byc za pozno...

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh kolejna bzdura ASO;/ JAki wpływ ma wirus na wytrzymałość rozrządu? sami dobrze wiecie że żadną ale znaleźli powód do wymigania się od konsekwencji...

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez TT wroc Zobacz posta
    Niestety Audi wyparlo sie wszystkiego i za silnik zaplacilem sam.
    Powodem oczywiscie byla moja glupota, bo auto mialo zamontowany program, ktory nie byl zrobiony w Audi.
    Mimo, ze gdy oddawalem auto do diagnozy w ASO to z powrotem wrzucilem oryginalne oprogramowanie, to na diagnostyce, ktora wyslano do Niemiec mieli slady w silniku, ze byla ingerencja i odrzucili wszystko.
    Moj przypadek pokazuje, ze zdecydowanie warto to zrobic wczesniej. To ciezkie do pojecia, ze takie auto jak TT, ktore ma 3 lata i 80000 przebieg zawiodlo na calej lini.
    Ja polecam zdecydowanie wymiane juz teraz, bo pewnego dnia ( oby nie ) moze juz byc za pozno...
    Wcale się nie dziwię że tak wnikliwie przebadali sterownik, koszt remontu był by dla nich miażdżący więc szukają, a wiadomo jak jest wszyscy teraz programują tak więc argument jest nie podważalny chodz czip i tak nie miał na to wpływu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mari, mam wrażenie, że szukasz usprawiedliwienia na to, że jeszcze nie wymieniłeś rozrządu ja też serwisuje w ASO i usłyszałem podobną informację przy czym jest coś takiego jak wiek. Guma z wiekiem traci swoje właściwości i to jest jedyny argument przemawiający za wymianą. Koszt wymiany nie jest wysoki dlatego dla własnego spokoju wymień go.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar Flyboy
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Des Plaines, USA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    W stanach byla zalozona grupowa sprawa sadowa przeciwko Audi kilka lat temu. W ksiazce samochodu zalecali wymiane co 105000mil/169000km. Poniewaz sypaly sie duzo wczesniej obecie zalecaja wymiane co 75000mil/120000km. U siebie w 2001 TT Q wymienilem go wraz z pompa, napinaczem itd. w tym roku po 79000mil.

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Mi w poprzednim TT pompa wody padla przy 84 tysiacach i rozrzad juz przy okazji tez robilem Jaaqob, ile ASO policzylo sobie za rozrzad? Nie tyle, co chce zaoszczedzic, bo i tak mnie to czeka i tak, ale bardziej chce sie upewnic, czy to przypadkiem nie plotka zyjaca wlasnym zyciem, zeby rozrzad wymieniac szybciej niz jest to napisane w ksiazce serwisowej, niz mowia w ASO i na wielu forach

    Nie wiedzialem, ze mozna zdiagnozowac ingerencje w sterownik. Tak juz od dluzszego czasu sie zbieram i zbieram do tego programu, ale widze, ze w razie co aso moze wszystko zwalic na program.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Mi w poprzednim TT pompa wody padla przy 84 tysiacach i rozrzad juz przy okazji tez robilem Jaaqob, ile ASO policzylo sobie za rozrzad? Nie tyle, co chce zaoszczedzic, bo i tak mnie to czeka i tak, ale bardziej chce sie upewnic, czy to przypadkiem nie plotka zyjaca wlasnym zyciem, zeby rozrzad wymieniac szybciej niz jest to napisane w ksiazce serwisowej, niz mowia w ASO i na wielu forach

    Nie wiedzialem, ze mozna zdiagnozowac ingerencje w sterownik. Tak juz od dluzszego czasu sie zbieram i zbieram do tego programu, ale widze, ze w razie co aso moze wszystko zwalic na program.
    Ty już nie masz gwarancji więc bez obaw możesz robić softa.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ty już nie masz gwarancji więc bez obaw możesz robić softa.
    Na auto nie ma ale na rozrząd i jego wymiane ASO daje gwarancję.

    EDYCJA ---------- Post dodany 07:56 08:00 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Mi w poprzednim TT pompa wody padla przy 84 tysiacach i rozrzad juz przy okazji tez robilem Jaaqob, ile ASO policzylo sobie za rozrzad? Nie tyle, co chce zaoszczedzic, bo i tak mnie to czeka i tak, ale bardziej chce sie upewnic, czy to przypadkiem nie plotka zyjaca wlasnym zyciem, zeby rozrzad wymieniac szybciej niz jest to napisane w ksiazce serwisowej, niz mowia w ASO i na wielu forach

    Nie wiedzialem, ze mozna zdiagnozowac ingerencje w sterownik. Tak juz od dluzszego czasu sie zbieram i zbieram do tego programu, ale widze, ze w razie co aso moze wszystko zwalic na program.
    Za wymianę rozrządu w ASO zapłaciłem coś ok 2200 zł cena już z częściami.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar TT wroc
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    213
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    91
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ty już nie masz gwarancji więc bez obaw możesz robić softa.
    No wlasnie nie jest tak do konca.
    Moje auto tez nie mialo gwarancji, bo skonczyla sie rok temu.
    Problem tkwi gdzie indziej...Otoz Audi zaoferowalo mi w zwiazku z tym, ze jest to dosc nietypowy i koszmarny przypadek wyslanie do fabryki zapytania o partycypacje w kosztach.
    Z tego co wiem, czesto odbywa sie to tak, ze ponosisz 10% kosztu czesci i kosz wymiany, co w przypadku silnika ma niebagatelne znaczenie.
    Niestety jak widac, warto nawet gdy auto jest po gwarancji nie dokonywac zadnych modyfikacji, bo pozniej czlowiek sobie pluje w twarz...

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja myślę że lepiej zmienić po 70 tys ten rozrząd i nie zastanawiać się czy strzeli czy nie.
    Z drugiej strony Jaaqob napisał ;
    Koszt wymiany nie jest wysoki dlatego dla własnego spokoju wymień go.
    a potem :
    Za wymianę rozrządu w ASO zapłaciłem coś ok 2200 zł cena już z częściami.
    Nie wiem jaka wynosi średnia zarobków na tym forum ale myślę że dla większości będzie to jednak wysoki koszt. Albo nie każdy się tak obnosi że ponad 2 tysie to nic i wyda sobie od tak pisząc że to niewiele......
    Mari dowiedz się jaki jest koszt samych oryginalnych części bo myślę że szukając dobrego warsztatu ale nie aso zejdziesz z ceną na pół. Wtedy warto wymieniać deczko częściej ( w sumie będzie mniejsze ryzyko awarii w przypadku wymian w aso z przebiegiem 100+tys ) niż mieć nie pewną gwarancję która blokuje Cię z wirusem itp.
    W przypadku Jaqooba jak by Mu nie daj Boże padł rozrząd aso i tak się wypnie i nie poniesie żadnych kosztów. Dlatego przepłacanie za aso dla mnie w tym wypadku jest bezpodstawne. No chyba że Mari też należysz do grona że ponad 2 tys są groszowymi sprawami to wtedy leć do aso i jeździj bez obaw

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ja myślę że lepiej zmienić po 70 tys ten rozrząd i nie zastanawiać się czy strzeli czy nie.
    Z drugiej strony Jaaqob napisał ;

    a potem :

    Nie wiem jaka wynosi średnia zarobków na tym forum ale myślę że dla większości będzie to jednak wysoki koszt. Albo nie każdy się tak obnosi że ponad 2 tysie to nic i wyda sobie od tak pisząc że to niewiele......
    Mari dowiedz się jaki jest koszt samych oryginalnych części bo myślę że szukając dobrego warsztatu ale nie aso zejdziesz z ceną na pół. Wtedy warto wymieniać deczko częściej ( w sumie będzie mniejsze ryzyko awarii w przypadku wymian w aso z przebiegiem 100+tys ) niż mieć nie pewną gwarancję która blokuje Cię z wirusem itp.
    W przypadku Jaqooba jak by Mu nie daj Boże padł rozrząd aso i tak się wypnie i nie poniesie żadnych kosztów. Dlatego przepłacanie za aso dla mnie w tym wypadku jest bezpodstawne. No chyba że Mari też należysz do grona że ponad 2 tys są groszowymi sprawami to wtedy leć do aso i jeździj bez obaw
    Paweł, MK2 nie kosztuje 20 tys a wiele x więcej mam na myśli dobre zdrowe sztuki takie jak moja czy Mariego. Koszt 2 tys jest niczym w stosunku do kosztów jakie będą przy wymianie silnika co więcej ten koszt jest "niewielki" w przypadku aut z grupy Audi (mam na myśli nowych aut) bo np. w Q7 4.2 rozrząd kosztuje ponad 8 tys zł Nie mówię, że to jest 50 zł ale skoro ktoś inwestuje w auto ponad 100 tys zł to 2 tys zł jest kroplą w morzu...

    Kwestia ASO to jeszcze inna sprawa wg mnie w przypadku sprzedaży auta. Wszystko mam praktycznie robione w ASO, mam wpisy, faktury wszystko udokumentowane sądzę, że jak będę sprzedawał swoje TT to ludzie nie będą mieli wątpliwości dlaczego nie sprzedaję za 60 tys jak większość super MK2 na allegro a znając życie to pewnie długo nie będę czekał ze sprzedażą Inna sprawa, że wgranie starego programu nie jest raczej żadnym problemem i mając już taką wiedzę o tym co robi ASO można się później przygotować. Wolny kraj, każdy robi jak uważa.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 29-11-2012 o 16:03
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Koszt wymiany rozrządu po za ASO w MK1 czy MK2 nie powinien przekroczyć 1tyś zł z częściami renomowanych dostawców, dokładnie każdy zrobi jak uważa, dla mnie wymiany w aso to jedynie poprawa samopoczucia, bo z fachowością to oni mają mało wspólnego, ale działają pod wielkim szyldem i to przyciąga, zasada jest taka koniec gwarancji i jak najdalej od paparuchów, nie zawsze pełny serwis w aso oznacza że auto jest w super stanie, bardziej zwracam uwagę przy kupnie co klient wie o aucie, niż w jakim serwisie go serwisował bo kontrolka od rdzy może się zapalić i wtedy szybko do ASO aby usunąć usterkę, jeżeli wiecie o czym ja mówię
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ty już nie masz gwarancji więc bez obaw możesz robić softa.

    No niby tak, chociaz sa tacy, ktorzy za doplata stale maja gwarancje Mi bardziej chodzi o gwarancje serwisowa. Po kazdym serwisie taka dostaje. Moj brat cioteczny ma A4 z salonu, tez juz po gwarancji. Regularnie serwisowal i nagle sie cos totalnie wysypalo na kilka tys. zl i w polsce podpieli go pod komputer on-line do niemiec i tam zadecydowali o naprawie na ich goszt w tzw. gescie dobrej woli, majac na wzgledzie to, ze auto bylo regularnie serwisowane. Jak jeszcze moje auto bylo na gwarancji fabrycznej, to sie pytalem ich co moge w nim pozmieniac, by jej nie stracic. Odpowiedzieli, ze wszystko, co w chwili wystapienia userki nie mialo na nia wplywu.


    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Za wymianę rozrządu w ASO zapłaciłem coś ok 2200 zł cena już z częściami.

    Dali Ci jakies dobre rabaty? ASO jest w stanie sporo zejsc z ceny, jesli tylko chce


    Pawel-2005, jest duzo racji w tym co mowisz, ale nie chodzi o to, czy ta kwota to duzo, czy malo. Wybor ASO to jest bardziej wizja i byc moze zludna nadzieja na to, ze w razie najgorszego mam szanse na naprawe na ich koszt. Wiem, ze to moze byc trudne, bo wystarczy obejrzec jeden odcinek Turbo Kamery by sie przekonac, jak wiele ASO traktuje klienta. Wolalbym tanszy wariant poza ASO, ale duzych oszczednosci by pewnie nie bylo. Wszystkie czesci i tak bym kupil w ASO, bo rynek jest tak samo juz tak zalany podrobkami, jak "bezwypadkowymi" tetetkami Kiedy Pawel rozszerzasz dzialanosc na silniki TFSI?

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu , silnik AJQ
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 11:27
  2. wymiana rozrządu tt 8j
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 12:24
  3. wymiana rozrzadu
    Przez Mateusz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 13:53
  4. Wymiana rozrządu
    Przez off w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 09:15
  5. Wymiana rozrządu i sprzęgła
    Przez arturokrk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 01:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •