Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Wątek: Wymiana rozrządu w 8J - kiedy?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Jaqob, myślę, że dla każdego użytkownika samochodu to bardzo istotna sprawa, ale jednocześnie nikt nie chce wymieniać czegoś niepotrzebnie. To trochę tak jakby trzymać się, że opony wymieniamy zawsze np. co 2 lata przy bieżniku 6mm, bo przy takiej oponie zawsze jest już większe ryzyko, że strzeli niż przy nówce. Tutaj bardziej chodzi o zdroworozsądkowe podejście i jeśli zalecane jest, aby zrobić coś po X km czy X latach to po prostu to robię i tyle (ew. trochę wcześniej niż zalecane, aby zachować rozsądny margines bezpieczeństwa). Pewnie dlatego wiele osób szuka i dopytuje się jakie są tutaj zalecenia i doświadczenia innych.

    Nie ukrywajmy też, że i w takim przypadku można mieć zwyczajnego pecha. Jeden nie będzie się tym przejmował, zrobi rozrząd po 10 latach albo 150 000 km i wszystko będzie OK, a komu innemu strzeli pasek np. po 80 000 km choć nie powinien (jak koledze TT wroc). Jaka pewność, że akurat w tym konkretnym egzemplarzu nie trafił się jakiś wadliwy, osłabiony rozrząd? Tego typu rzeczy zdarzają się niezależnie od klasy auta.
    Ostatnio edytowane przez Simon ; 04-12-2013 o 18:43

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Simon Zobacz posta
    Jaqob, myślę, że dla każdego użytkownika samochodu to bardzo istotna sprawa, ale jednocześnie nikt nie chce wymieniać czegoś niepotrzebnie. To trochę tak jakby trzymać się, że opony wymieniamy zawsze np. co 2 lata przy bieżniku 6mm, bo przy takiej opinie zawsze jest już większe ryzyko, że strzeli niż przy nówce. Tutaj bardziej chodzi o zdroworozsądkowe podejście i jeśli zalecane jest, aby zrobić coś po X km czy X latach to po prostu to robię i tyle (ew. trochę wcześniej niż zalecane, aby zachować rozsądny margines bezpieczeństwa). Pewnie dlatego wiele osób szuka i dopytuje się jakie są tutaj zalecenia i doświadczenia innych.

    Nie ukrywajmy też, że i w takim przypadku można mieć zwyczajnego pecha. Jeden nie będzie się tym przejmował, zrobi rozrząd po 10 latach albo 150 000 km i wszystko będzie OK, a komu innemu strzeli pasek np. po 80 000 km choć nie powinien (jak koledze TT wroc). Jaka pewność, że akurat w tym konkretnym egzemplarzu nie trafił się jakiś wadliwy, osłabiony rozrząd? Tego typu rzeczy zdarzają się niezależnie od klasy auta.

    Rozrząd to koszt ok 800zł + robocizna. Jak nie będziesz tego robił w ASO nie wyniesie to dużo. Wiesz, na felgi chcesz przeznaczyć 8tys zł a szkoda ci kilkuset złotych na rozrząd?! No cóż każdy robi jak uważa. Mnie nie stać na takie ryzyko dlatego była to jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Rozrząd to koszt ok 800zł + robocizna. Jak nie będziesz tego robił w ASO nie wyniesie to dużo. Wiesz, na felgi chcesz przeznaczyć 8tys zł a szkoda ci kilkuset złotych na rozrząd?! No cóż każdy robi jak uważa. Mnie nie stać na takie ryzyko dlatego była to jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem.
    Nie jest mi szkoda, ale jednocześnie nie chcę popaść w paranoję, żeby nagle zacząć awaryjnie wymieniać wszystko w aucie. Gdybym był pewny, że trzeba / powinienem wymienić w tej chwili rozrząd to nie pisałbym o tym ani nie tracił czasu na dzwonienie do ASO tylko jechał po części i szukał dobrego warsztatu, który mi to zrobi.

    A Ty po ilu km i latach wymieniałeś rozrząd u siebie?

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu , silnik AJQ
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 11:27
  2. wymiana rozrządu tt 8j
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 12:24
  3. wymiana rozrzadu
    Przez Mateusz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 13:53
  4. Wymiana rozrządu
    Przez off w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 09:15
  5. Wymiana rozrządu i sprzęgła
    Przez arturokrk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 01:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •