Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Modyfikacja Audio

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276

    Modyfikacja Audio

    Siemka
    Mam do was pytanie czy może orientujecie się jakie głośniki ( rozmiar ) wchodzą w boczki drzwi TT. Pytam sie bo mam w szafie komplet głośników Herza (165cm 100W R.M.S w tym są też "syczki") do tego kompletu mam wzmacniacz RX44 Magnata, kondensator i skrzynie basową z Herzem ( 30cm 250W R.M.S albo 350W dobrze łupie ) Ponieważ słyszałem o jakiś problemach z mocowaniem syczków boje się żeby w salonie Audio mi niczego nie popsuli.

    Ps. Czy ktoś wie czy i w ogóle jest sens wywalać koło zapasowe w tym miejscu zamontować ładnie Basik do tego podnieść lekko spłycić bagażnik ( mam wersje FWD ) i tam upchnąć ww wzmacniacz i kondensator?

    Z góry i z dołu dziękuje

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    głośniki w drzwiach

    Demontaż tapicerki drzwi to minutka-max. Będziesz wszystko wiedział.
    Zyczę szczęścia bez koła zapasowego.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  3. #3
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    1) W boczkach chyba sa wlasnie 16-stki, tylko ze bez zintegrowanych gwizdków (gwizdki są oddzielnie obok) wiec jak wstawisz zintegrowane to albo Ci sie nie zmieszczą (zbyt wypukle) albo wejdą i bedziesz mial zdublowane gwizdki (jesli zostawisz seryjne tez).

    2) Pewnie ze mozesz wywalic kolo zapasowe i splycic podloge (do takiego poziomu jak w quattro), ale czy to robic, to juz sam musisz zdecydowac czy warto sie pozbywac kola itd..
    Pozdrawiam!
    Pajak

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Przepraszam za nie domówienie Herze to ja mam oddzielnie tak jak w TT ( Głośniki + "syczki" ) A co do opony to lubię korzystać z tego za co płace Czyli ubezpieczenie, karty kredytowe, nawet karty klubowe. Po co mam sobie brudzić łapy jak za darmo wezmą na lawetę i odwiozą albo do wulkanizacji albo pod dom Jeszcze nigdy koła nie zmieniałem A tak poza tym są te magiczne wypełniacze ( W nowej TT widziałem )

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    wypelniacze sa do d*** a co jak ci opona peknie badz bedziesz MUSIAL przejechac na peknietej oponie jeszcze ze 200 = 300 metrow? Mialem kiedys taka sytuacje, ze opona pekla mi przed dlugim wiaduktem na trasie, musialem przejechac jeszcze caly waski wiadukt by je wymienic. Z opony zostaly wiury Nie ma to jak dojazdowka. Wymiana kola trwa goooora 10 minut.Czekanie na lawete badz pomoc drogowa w tak blachej sprawie to czysta strata czasu wg. mnie Rob jak uwazasz, ale ja bym z kola nie rezygnowal pzdr

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    10 minut Czy ja wyglądam jak serwis F1 A blacha nie blacha ale każdy i tak za to płaci to czemu nie wymagać? Musze podskoczyć do Car Hi-Fi w Lublinie bo chyba tam najlepiej robią? Może ktoś ma inne pomysły?

    Ps. Mari a co do Twojej sytuacji to i tak byś musiał zjechać z tego wiaduktu i tak czy miałbyś oponę czy nie A nie mogłeś porostu cofnąć ? Oj i tak ja jeżdżę po mieście głównie ;P

  7. #7
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Ja tam tez nigdy nie kozystalem z dojazdówki, wiec tez bym na Twoim miejscu Silver wywalał zapas ale nie moge dego doradzać, bo to musi byc indywidualna decyzja kazdego kierowcy.

    A co do glosników, to nie zrozumielismy sie, ale wszystko juz jasne. Upewnij sie tylko czy tam jest faktycznie 16" fabryczny rozmiar, ale gdzies mi sie o oczy obilo na necie, ze chyba tak wlasnie jest.

    Acha - masz BOSE w aucie czy nie? Bo jak BOSE to bedziesz musial zdajsie ciągnąc od nowa cale okablowanie , bo kiedys byly rozmowy o tym na forum (poszukaj przez "search") i chyba są z tym jakies tam problemiki... Ale szczegolów juz nie pamietam, wiec ---> "search forum"
    Pozdrawiam!
    Pajak

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Nie mam Bose A i tak musze ciągnąć nowe kable bo wzmacniacz musi mieć kabel prawie jak kciuk Tylko radyjko muszę jakieś dobre wybrać jakiś topowy model Alpine koniecznie z chowaną gałką żeby się klapka domykała A co do wymiany koła to tak troszkę bym się bał wymieniać sam. Raz kolega wymieniał w zimie i mu spadło auto. Ja z TT nie ryzykuje. Zostawiam robotę profesjonalistom

    Ps. Dzisiaj sie wybiorę do salonu audio z pytaniem czy wogóle da się zamontować głośnik tam gdzie koło zapasowe no i jak to będzie grało. No i jak mi powiedzą ze za zabudowę małą wezmą 4 tys to wyśmieje ich

  9. #9
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Z tym glosnikiem to jedyny problem moze byc taki, ze pojemnosc wnęki po kole zapasowym bedzie za mala , aby glosnik dobrze zagrał. Trzeba pamietac, ze w TTce kolo zapasowe to dojazdówka a nie pelnowymiarowe kolo, czyli ta wnęka jest bardzo plaska bo i kółeczko cienkie
    Pozdrawiam!
    Pajak

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Tylko ze ja mam FWD a i tak planuje wyrównać bagażnik czyli więcej będzie miejsca ale to już trzeba pomierzyć. Ale jak sie tak patrze to ten głośnik na grubość to nie jest jakiś wielki

    Planuje zrobić z przodu w drzwiach Herze 165cm 100/200W + syczki tez herza, niskotonowy tez herza 30cm w bagażniku ( albo w skrzyni albo zabudowa w miejsce na zapas ), Do tego kabelki porządne no i wzmacniacz + kondensator (tez w bagażniku) No i radyjko. Fabryczne audio jest nawet nawet ale troszkę niedomaga

  11. #11
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    A co do wymiany koła to tak troszkę bym się bał wymieniać sam
    pozostawie to bez komentarza bo mi wstyd za płeć męską!Rozumiem że jak się za coś płaci to można się nie brudzić itp ale ten tekst to przesada!Ciekawy jestem co myśli sobie po przeczytaniu tego Agnieszka(uczestniczka programu na kanale TVN Turbo)

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    "SilverTM napisał/a:
    A co do wymiany koła to tak troszkę bym się bał wymieniać sam"

    są teraz preparaty do "uszczelniania" koła nie trzeba teraz wymieniać koła tylko wystarczy "wpuścić " to cudo do koła - podłanczasz do wentylka czekasz chwile i jedziesz do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego i po sprawie (gożej jak rozerwiesz oponę wtedy wymiana koła lub dla wygodnych laweta)
    NO RISK,
    NO FUN.

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ksolk ja ci dam Sorka ale jeśli ktoś lubi zmieniać opony i sie bawić a np poczekać 20 min na bezpłatna pomoc to jest po prostu chłodna kalkulacja. Wspominałem o preparatach i zamierzam takowy wozić bo nawet audi je poleca.

    A jeszcze co do tej zmiany opon to chyba każdy potrafi, ale jeśli ktoś to robił raz na aucie za 1tys, to logiczna sprawa że wolał bym tego nie robić na TT.

    Przepraszam wszystkich pechowców i wyjadaczy za moją postawę którzy pewnie tak z nudów zmieniają koła w swoich autach na czas.

  14. #14
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Wiesz ja nawet z letnich na zimowe i odwrotnie sam wymieniam sobie w garazu, bo sie boje ze w warsztacie mi to nieporzadnie i "na odwal sie" zrobia
    Pozdrawiam!
    Pajak

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    SilverTm bez urazy ,ale podałeś taką rzecz co każdy potrafi zrobić!

Podobne wątki

  1. modyfikacja
    Przez jeckijack w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 16:14
  2. Ciekawa i tania modyfikacja
    Przez Arttur w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 07:47
  3. Modyfikacja BOSE w TT
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2003, 07:39
  4. Modyfikacja 180PS quattro
    Przez Maciek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2002, 10:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •