Strona 98 z 196 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,456 do 1,470 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Dziękuję za pomoc Szukalem w manualu. DSG jest niewątpliwie wspaniałym wynalazkiem, leczy przy awarii bedzie płacz i zgrzytanie zębów. 3.2 też jest częściowe podyktowane inna kwestią - wtrysk pośredni. Ta sztuka wygląda dobrze. Historia pojazdu w CEPiK tez OK. Sprowadzony, od razu zarejestrowany i przegląd ładnie co rok. Caly czas w rękach jedynej wlascicielki. Przyznala że zderzak tyl o coś rozwaliła i jest to jedyny malowany element. Czy zwrócić uwagę na coś konkretnego przy silniku ? W jego pracy itd ? Zrobię zdjęcia w konkretnej jakości to może coś jeszcze wyjdzie.
    Tak koniecznie zwróć uwagę na stan rozrządu, czy nie słychać łańcuszka, zrób logi dynamiczne w silniku na kanale 208/209 zobaczysz stan wychylenia fazatorów zdrowo jest 1,2% pow 6% kwalifikuje rozrząd do wymiany a to bardzo kosztowny wydatek, to bolączka silnika 3.2.
    Odnośnie wyposażenia dla mnie to golas, zależy czy przykładasz wagę do gadżetów, bo jeżeli tak, to uwierz mi że po zapoznaniu się bliżej z TT zaczniesz wszystko dokładać, niektórzy tak lubią, bo to całkiem fajna zabawa.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Zrób zdjęcia. Najlepiej jakby pozwoliła Ci zdjąć zaślepki przednich lamp maskujące pas. Zobaczysz czy rocznik lamp gra z rokiem auta. Tylko delikatnie bo łatwo połamać ich zaczepy. Przebieg niby mały ale posłuchać trzeba by było rozrządu, looknąć fotele. Wszystko tak pod katem przebiegu. Bo choć ja mam auto zarejestrowane w 2007 roku i przebieg 98 tysi to jednak w 10 letnim aucie trochę rzadka sprawa. No i to co budzi mój nie pokój. Roczne auto sprowadzone w tamtych czasach z Niemiec i nie bite - akcyza podatki, duże koszty. Moje auto to demo kupione w salonie w Niemczech i sprowadzone od razu do kraju. Mam komplet dokumentów bo kupiłem je od pierwszego właściciela. Nie pamiętam dokładnie ale mam kwity i wiem, że akcyza i podatek za mojej TT to jakiś kosmos.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    To już oficjalnie- Kupiony Jest naprawdę idealny Był na przeglądzie i każdy detal jest na miejscu. Mega przyjemna transakcja Wyjezdzilem dzisiaj 3/4 baku i wciąż mi mało. Silnik 3.2 ... coś nierealnego, nie z tej ziemi. Kocham

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    To już oficjalnie- Kupiony Jest naprawdę idealny Był na przeglądzie i każdy detal jest na miejscu. Mega przyjemna transakcja Wyjezdzilem dzisiaj 3/4 baku i wciąż mi mało. Silnik 3.2 ... coś nierealnego, nie z tej ziemi. Kocham
    No to gratulacje! Czekamy na odpowiedni post w dziale "Nasze auta"

    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    Gratulacje! Chyba każdy tak ma, byleby się przejechać TTką - bez żadnego celu
    madry, święte słowa - nieważnie gdzie, byleby TTtką

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Silnik 3.2 ... coś nierealnego, nie z tej ziemi. Kocham
    Wiem, mam, rozumiem i gratuluję.

    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    Gratulacje! Chyba każdy tak ma, byleby się przejechać TTką - bez żadnego celu
    To prawda, tylko ja mam tak x 3.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Ernest Zobacz posta
    Zawsze zastanawiam się co kieruje ludźmi, którzy chcą kupić tak rozbite auto dla siebie. Jeśli to cena i chęć posiadania to trzeba sobie powiedzieć na pytanie "czy stać mnie na to". W mojej opinii auto wymaga poważnej naprawy a co za tym idzie nie małych środków. Dorzuć do tego jeszcze fakt czy faktycznie zdołasz je naprawić tak, że będziesz z tego zadowolony. Kolejna sprawa to "kwiatki" których teraz nie sprawdzisz, a które wyjdą Ci po naprawie i zainwestowanej kasie. Kolejna rzecz to to, że przecież wiecznie tym autem jeździć nie będziesz więc co ze sprzedażą ? Wystawisz auto z adnotacją "wspawana ćwiartka ale robiłem jak dla siebie" ? Masz jakiś budżet na zakup jakiś na naprawę, widzę że TT nie jeździsz na Twoim miejscu kupiłbym jakieś zadbane, piękne MKI i cieszył się z jazdy z myślą, że MKII tak ale jeszcze nie teraz.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 01-04-2016 o 12:52
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Zawsze zastanawiam się co kieruje ludźmi, którzy chcą kupić tak rozbite auto dla siebie. Jeśli to cena i chęć posiadania to trzeba sobie powiedzieć na pytanie "czy stać mnie na to". W mojej opinii auto wymaga poważnej naprawy a co za tym idzie nie małych środków. Dorzuć do tego jeszcze fakt czy faktycznie zdołasz je naprawić tak, że będziesz z tego zadowolony. Kolejna sprawa to "kwiatki" których teraz nie sprawdzisz, a które wyjdą Ci po naprawie i zainwestowanej kasie. Kolejna rzecz to to, że przecież wiecznie tym autem jeździć nie będziesz więc co ze sprzedażą ? Wystawisz auto z adnotacją "wspawana ćwiartka ale robiłem jak dla siebie" ? Masz jakiś budżet na zakup jakiś na naprawę, widzę że TT nie jeździsz na Twoim miejscu kupiłbym jakieś zadbane, piękne MKI i cieszył się z jazdy z myślą, że MKII tak ale jeszcze nie teraz.
    Zakup MKI za 40 tysięcy to raczej byłby absurd (owszem takiego auta szukałem ale 3 lata temu).
    Szukam MKII 2.0 w automacie do 40 tys. i nic ciekawego nie widzę, dlatego z ciekawości i celowo zapodałem link z mocno uszkodzoną MKII.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Ernest Zobacz posta
    Zakup MKI za 40 tysięcy to raczej byłby absurd (owszem takiego auta szukałem ale 3 lata temu).
    Szukam MKII 2.0 w automacie do 40 tys. i nic ciekawego nie widzę, dlatego z ciekawości i celowo zapodałem link z mocno uszkodzoną MKII.
    Jeśli znajdziesz MKI faktycznie wartą 40 tyś to jej zakup nie bedzie absurdem a dobrą inwestycją. Absurd to poszukiwanie dobrej MKII za 40 tys. Zakładając że będziesz musiał zrobic przegląd po zakupie, kupić któryś komplet opon, opłacić co trzeba i ubezpieczyć auto to ile zostaje Ci na faktyczny zakup - 34-36 tyś ? I chcesz za to kupić MK II
    Twoja kasa, Twoja sprawa - Ty pytasz my radzimy. Mając taki budżet tylko MKI za 22-26 tysi kolejne 3-5 tysi na ruchy pozakupowe i latasz bez stresu porządnym autem a nie ulepkiem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    To już oficjalnie- Kupiony Jest naprawdę idealny Był na przeglądzie i każdy detal jest na miejscu. Mega przyjemna transakcja Wyjezdzilem dzisiaj 3/4 baku i wciąż mi mało. Silnik 3.2 ... coś nierealnego, nie z tej ziemi. Kocham
    Gratuluje zakupu - z mojej strony przed każdym sprawdzonym 3.2 czapki z głów
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186
    [QUOTE=Kwinto;242631]Jeśli znajdziesz MKI faktycznie wartą 40 tyś to jej zakup nie bedzie absurdem a dobrą inwestycją. Absurd to poszukiwanie dobrej MKII za 40 tys. Zakładając że będziesz musiał zrobic przegląd po zakupie, kupić któryś komplet opon, opłacić co trzeba i ubezpieczyć auto to ile zostaje Ci na faktyczny zakup - 34-36 tyś ? I chcesz za to kupić MK II
    Twoja kasa, Twoja sprawa - Ty pytasz my radzimy. Mając taki budżet tylko MKI za 22-26 tysi kolejne 3-5 tysi na ruchy pozakupowe i latasz bez stresu porządnym autem a nie ulepkiem.

    Gdzie ja napisałem, że budżet na wszystko to 40 tys. ? Napisałem budżet na AUTO to 40 tys. (NA AUTO).

    MKI to nie temat tak jak pisałem wcześniej. Kroku wstecz nie zamierzam robić.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Musialbys sprawdzic ile wyniesie wstawienie cwiartki. Do tego lakier i uzbrojenie przodu w blachy i plastiki. Paduszki i deske rozdzielcza, przekladke tych elementow. Wtedy dodac pare tys na +/- nieprzewidziane wydatki i wtedy bedziesz wiedzial. Na oko nikt Ci nie powie bo poprostu niewiele widac pozatym ze wycieto juz podluznice i fartuch w malo delikatny sposob co bylo blacharskim bledem ktory utrudni pozniejsza naprawe.

    Takie uszkodzenie "ciagnie sie" na ramie za uszkodzone elementy dociagajac punkty pomiarowe do fabrycznych wartosci na tyle na ile jest to mozliwe. Wtedy (po demontarzu) przodu z silnika i innych elementow, takze deski rozdzielczej, przedniej szyby itd rozwierca sie cwiartke na fabrycznych zgrzewach. Wyjmuje uszkodzony element i w to miejsce wstawia zdrowa czesc. Wtedy po rzetelnej robocie auto jest jak najbardziej uzytkowe i byle kolo nie stwierdzi naprawy na parkingu ogladajac auto. W tym przypadku bedzie o wiele trudniej bo nie wiele zostalo elementow do ciagniecia. Glupota, co by zdjecie nie straszylo.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 31-03-2016 o 19:07

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Musialbys sprawdzic ile wyniesie wstawienie cwiartki. Do tego lakier i uzbrojenie przodu w blachy i plastiki. Paduszki i deske rozdzielcza, przekladke tych elementow. Wtedy dodac pare tys na +/- nieprzewidziane wydatki i wtedy bedziesz wiedzial. Na oko nikt Ci nie powie bo poprostu niewiele widac pozatym ze wycieto juz podluznice i fartuch w malo delikatny sposob co bylo blacharskim bledem ktory utrudni pozniejsza naprawe.

    Takie uszkodzenie "ciagnie sie" na ramie za uszkodzone elementy dociagajac punkty pomiarowe do fabrycznych wartosci na tyle na ile jest to mozliwe. Wtedy (po demontarzu) przodu z silnika i innych elementow, takze deski rozdzielczej, przedniej szyby itd rozwierca sie cwiartke na fabrycznych zgrzewach. Wyjmuje uszkodzony element i w to miejsce wstawia zdrowa czesc. Wtedy po rzetelnej robocie auto jest jak najbardziej uzytkowe i byle kolo nie stwierdzi naprawy na parkingu ogladajac auto. W tym przypadku bedzie o wiele trudniej bo nie wiele zostalo elementow do ciagniecia. Glupota, co by zdjecie nie straszylo.
    Weź też poprawkę na to, ze tu mamy do czynienia ze stopami aluminium, co zapewne wiesz, wymaga znacznie innych napraw i inne wygeneruje koszta.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Weź też poprawkę na to, ze tu mamy do czynienia ze stopami aluminium, co zapewne wiesz, wymaga znacznie innych napraw i inne wygeneruje koszta.
    Oczywiscie, masz racje. Koszty beda o wiele wyzsze. Nie takie rzeczy ludzie robia i to auto jest jak najbardziej do naprawy tylko nie sadze zeby to bylo oplacalne jezeli nie jest sie wlascicielem warsztatu blacharsko-lakierniczego. Wydaje mi sie ze lepiej kupic auto cale nawet za bormalna cene bo na dluzsza mete to sie poprostu oplaci.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Poduszki wystrzelone nie pchal bym się w to jako TT dla siebie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Robiłem kiedyś cwiartke,koszta duże,jak zrobiłem to potem wychodziły
    problemy z autem i wciąż coś wychodziło do naprawy ,daj sobie spokój

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •