Strona 88 z 200 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,306 do 1,320 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #1306

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny DSG
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Zdecydowanie.
    Skrzynia fajna, gdy jest nowa.
    Ale tutaj jest duży przebieg, a skrzynie tego typu tego nie lubią ( czytaj mogą generować spore wydatki ).
    Przez ostatnie 14 lat miałem 8 samochodów z różnymi ASB (klasyczna, CVT/multitronic i DSG). Tylko w dwóch z nich miałem jakiekolwiek problemy ze skrzyniami i co ciekawe w oby przypadkach były to auta z przebiegiem 40-80 tyś km. Te starsze (z przebiegiem 200 tyś. i więcej) nie sprawiały mi w tym zakresie żadnych problemów.
    Skrzynia DSG ma jeszcze w porównaniu z innymi automatami tę zaletę, że jest łatwiejsza w ewentualnej naprawie. Jej główne podzespoły są przystosowane do wymiany nawet w ASO (inaczej niż w przypadku klasycznych automatów, których ASO zazwyczaj nie naprawia tylko wymienia). W DSG najczęściej spotyka się tylko awarie w przypadku 3 podzespołów: mechatroniki (75%), sprzęgła i pompy.
    - nowa mechatronika w ASO to koszt około 5k zł, regenerowana (czytaj z wymienionymi elektrozaworami) nie ASO z roczną gwarancją i fakturą ok. 3k zł.
    - nowe sprzęgło oryginał ~3k.
    - pompa nie znam dokładnej ceny (rzadko się psuje), ale pewnie poniżej 3k.
    Czy to są tak duże wydatki w porównaniu z kosztami innych napraw w TT mk2? Moim zdaniem nie.

    Dlaczego napisałem taki długi wywód? Ponieważ sądzę, że skrzynia DSG to nie taki diabeł straszny jak go malują. Nie widzę jadąc ulicami stojących na poboczach aut z ASB Jeżeli dołoży się do tego jeszcze przyjemność z jazdy DSG to sądzę, że jest warta ryzyka ewentualnej naprawy za kilka tysięcy złotych, a poza tym skrzynie manualne też się psują, też w nich trzeba wymieniać np. sprzęgło (nawet częściej niż w DSG). Nie chcę wywoływać sporów na forum nie zgadzam się tylko, że ASB z przebiegiem 200k km to szczególny problem.

  2. #1307
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez stona1 Zobacz posta
    Przez ostatnie 14 lat miałem 8 samochodów z różnymi ASB (klasyczna, CVT/multitronic i DSG). Tylko w dwóch z nich miałem jakiekolwiek problemy ze skrzyniami i co ciekawe w oby przypadkach były to auta z przebiegiem 40-80 tyś km. Te starsze (z przebiegiem 200 tyś. i więcej) nie sprawiały mi w tym zakresie żadnych problemów.
    Skrzynia DSG ma jeszcze w porównaniu z innymi automatami tę zaletę, że jest łatwiejsza w ewentualnej naprawie. Jej główne podzespoły są przystosowane do wymiany nawet w ASO (inaczej niż w przypadku klasycznych automatów, których ASO zazwyczaj nie naprawia tylko wymienia). W DSG najczęściej spotyka się tylko awarie w przypadku 3 podzespołów: mechatroniki (75%), sprzęgła i pompy.
    - nowa mechatronika w ASO to koszt około 5k zł, regenerowana (czytaj z wymienionymi elektrozaworami) nie ASO z roczną gwarancją i fakturą ok. 3k zł.
    - nowe sprzęgło oryginał ~3k.
    - pompa nie znam dokładnej ceny (rzadko się psuje), ale pewnie poniżej 3k.
    Czy to są tak duże wydatki w porównaniu z kosztami innych napraw w TT mk2? Moim zdaniem nie.

    Dlaczego napisałem taki długi wywód? Ponieważ sądzę, że skrzynia DSG to nie taki diabeł straszny jak go malują. Nie widzę jadąc ulicami stojących na poboczach aut z ASB Jeżeli dołoży się do tego jeszcze przyjemność z jazdy DSG to sądzę, że jest warta ryzyka ewentualnej naprawy za kilka tysięcy złotych, a poza tym skrzynie manualne też się psują, też w nich trzeba wymieniać np. sprzęgło (nawet częściej niż w DSG). Nie chcę wywoływać sporów na forum nie zgadzam się tylko, że ASB z przebiegiem 200k km to szczególny problem.
    Tak. Tylko nie napisałeś jak długo eksploatowałeś te ,,bezproblemowe" ASB i w jakich przebiegach?
    Fakt, manualna skrzynia też może ulec awarii. Jednak jej naprawa jest tańsza i prostsza.
    I co najważniejsze, to kupując używane auto z asb, z dużym przebiegiem nie wiadomo, kto, jak eksploatował i serwisował ten samochód.
    Osobiście w tym przypadku nie wyznaję zasady ,,jest ryzyko-jest zabawa".
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #1308

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny DSG
    Posty
    63
    Robiłem nimi przebiegi kilkadziesiąt tysiecy km.

    Mi nie chodziło o zasadę "jest ryzyko-jest zabawa" tylko raczej "większy komfort i fun z jazdy-możliwe trochę większe koszty"
    A tak na poważnie, być może dlatego, że właśnie od 14 lat mamy z żoną w domu tylko automaty to nie mogę sobie już wyobrazić przesiadki z powrotem do manuala nawet licząc się z ewentualnymi trudnościami przy naprawie. I tutaj właśnie dostrzegam przewage DSG nad innymi ASB: dostępność oryginalnych części zamiennych, dokumentacji oraz w pewnym stopniu prostota konstrukcj=mniej kłopotów przy ewentualnej naprawie.
    Zgadzam się jednak z tym, że manual to zawsze bezpieczniejszy wybór.

  4. #1309

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    36
    Ciekawe opinie na temat tej skrzyni. Osobiście znam wiele przypadków automatów z przebiegami ~300 gdzie nic się nie psuje, ale to akurat BMW... Natomiast odnośnie tego auta o której pytał już ktoś wyżej:

    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-aud...-ID6y7Qqb.html

    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Sprawdzałem opinie o firmie, jest parę negatywnych ale sporo pozytywnych, gość handluje głównie Jeepami.

  5. #1310

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    29
    Miałbym jeszcze 3 sztuki do prześwietlenia:

    http://moto.gratka.pl/tresc/audi-tt-...b276adfa8738,1
    śliczna ale cene ma już też dobra...

    http://moto.gratka.pl/tresc/audi-tt-...b276adfa8738,1
    to ABT nawet tak źle nie wygląda

    http://moto.gratka.pl/tresc/audi-tt-...b276adfa8738,1


    Ktoś coś?
    Każde info mile widziane.

  6. #1311
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez xXXx Zobacz posta
    Natomiast odnośnie tego auta o której pytał już ktoś wyżej:

    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-aud...-ID6y7Qqb.html

    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Sprawdzałem opinie o firmie, jest parę negatywnych ale sporo pozytywnych, gość handluje głównie Jeepami.
    Odnośnie tego auta, mój kumpel był oglądać tą sztukę 31 grudnia ur.
    Samochód został prześwietlony przez ASO audi, jak dobrze pamiętam w Krakowie, nie znam dobrze szczegółów ale ten egzemplarz był malowany cały po za dachem ( dodam że malowany nieumiejętnie w jakieś stodole, są zacieki, to sa słowa pracownika ASo ) zweryfikowano również sporo usterek, serwisant odradził zakup tego auta. Tak że sylwestrowa wycieczka bez happy end-u.

  7. #1312

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    36
    Dzięki wielkie, zaoszczędziłeś mi sporo czasu i pieniędzy szkoda, bo na zdjęciach prezentuje się ładnie. Pozdrawiam gorąco!

    Jakby ktoś jeszcze miał jakieś konkretne, podparte faktami informacje na temat DSG powyżej 200 tyś km, myślę, że przyda się nimi podzielić w tym wątku

  8. #1313
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137
    Ja kupiłem z DSG z przebiegiem 185 tys teraz mam 205 tys i następne auto też będzie z automatem. Choć na początku nie chciałem tej skrzyni. Nic się nie dzieje, przełączania biegów,prawie w ogóle nie czuć a ile frajdy na s tronic-u

  9. #1314
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez xXXx Zobacz posta
    Dzięki wielkie, zaoszczędziłeś mi sporo czasu i pieniędzy szkoda, bo na zdjęciach prezentuje się ładnie. Pozdrawiam gorąco!

    Jakby ktoś jeszcze miał jakieś konkretne, podparte faktami informacje na temat DSG powyżej 200 tyś km, myślę, że przyda się nimi podzielić w tym wątku
    To nie jest wątek o Dsg proszę odszukać temat i przeczytać potem pytać tak więc konczymy tutaj rozmowę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #1315

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    29
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-sal...tml#16e312ddbf

    Ktoś coś? Jutro jade oberzjeć, na 13 jestem umówiony w ASO, ale może ktoś już powie coś ciekawego?

  11. #1316
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Sprawdz ten przebieg bo skory bywaly lepsze przy takich przelotach. Skory sa kiepskie w mk2 ale nie az tak.
    U nas ktos kupowal biala w niemczech, chlopak ze szczecina i mial czerwone fotele- z tego co pamietam to rewelacyjne w stanie.

  12. #1317

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    29
    Przebieg na pewno autentyczny - sprawdzona historia w ASO - jest pełna do grudnia 2015 tak jak mówi komis

  13. #1318
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Z mojej strony mogę dodać, że silnik z tego co widzę po zdjęciu na pasku … u mnie okazało się, że mam łańcuch, a niby ten sam rocznik… nawet podobne miesiące zakupu (odpowiednio wrzesień i październik 2009 r.)

  14. #1319
    Awatar MoooSQ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    35

    Uszkodzone Audi TT 8J

    Co powiecie o uszkodzeniach tej sztuki? Czy to jest poważne? Jakie mogą być konsekwencje takiej stłuczki? Warto interesować się samochodem po takim uderzeniu?
    http://zapodaj.net/3d4f23725f944.jpg.html
    http://zapodaj.net/54398663df0a5.jpg.html
    http://zapodaj.net/84e425a53ea24.jpg.html
    http://zapodaj.net/8f0cbf04bb65a.jpg.html
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg 1.jpg (601.7 KB, 87 odsłon)
    Ostatnio edytowane przez MoooSQ ; 26-01-2016 o 21:05

  15. #1320

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    29
    Z tego co mi się kiedyś obiło o uszy to te na pasku są po prostu lepsze czyt. mniejsze ryzyko zabawy z tym słynnym rozrządem?

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •