Strona 35 z 200 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 525 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #511
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wszystko zależy co rozumiesz przez słowo bardziej ekonomiczny? Pali mniej? Jeśli tak to:

    1. najtańsze 100km będzie w TDI - widziałem na żywo bardzo fajne TT
    2. 200 vs 211 - wersja 211 konna ma opinię awaryjnej - nie wiem na ile są to informacje sprawdzone ale często przez forum przewijały się takie pogłoski
    3. 3.2 - najwięcej pali

    Jako ciekawostkę powiem manual pali więcej niż automat (ok 0,5 różnicy - nie wiele ale jednak) Quattro pali więcej od FWD (dochodzi dodatkowe 130kg wagi). Ostatecznie zależy od Twoich oczekiwań. Jedni chcą mieć szybkie, bezawaryjne i oszczędne auto a inni wolą mnie mega mocne i super szybkie TT nie przejmując się spalaniem.

  2. #512
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    W PL tez mozesz znalezc fajna sztuke, a i w De gniota- nue ma reguly. Ja preferuje automat i koniecznie quattro - takiej tez powolutku szukam.

  3. #513
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie do końca się z tym zgodzę. Jeździłem trochę za MK2 teraz za innym autem i widzę co się dzieje. Prawda jest taka, że w PL 90% to właśnie gnioty wypicowane pod handel i tyczy się to wszystkich aut. Nie tak dawno pojechałem obejrzeć Panamerę (auto 100% bezwypadkowe itd) Wyjąłem swój miernik lakieru i zacząłem sprawdzać. Sprzedawca od razu powiedział, że przód był naprawiany o_O Najpierw, że bezwypadkowy a jak sprawdzam to jednak się już przyznał? WTF?! Auto warte dużo powyżej 300 tys zł jadę specjalnie żeby zobaczyć to na miejscu się dowiaduję prawdy dopiero jak sam sprawdzam. Po takiej akcji stwierdziłem, że biorę z ASO bo nie stać mnie na gniot za takie duże pieniądze.

    W DE też są gnioty ale głównie mają je Turcy a jak Niemiec ma uszkodzone auto to je opisze jako uszkodzone. Oczywiście każdy sam decyduje na co wyda lub wyrzuci swoje pieniądze ale IMO warto mocno się przyjrzeć temu co chcemy kupić. No chyba, że komuś zupełnie nie przeszkadza, że auto miało pół przodu wymienione bo cena bardzo przyjemna

  4. #514
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    To samo wlasnie wyzej napisalem, nie ma reguly...mozesz pojechac do DE czy CH i tez gniota kupic...wszedzie trzeba miec oczy dookola glowy...
    Ja w PL kupilem kilka aut i jestem/bylem bardzo zadowolony, trzeba kupowac z glowa. W PL tez znajdziesz dobre auto, od pasjonata (patrz w lusterko ) czy tez poprostu czlowieka ktory dbal o auta.
    Osobiscie wystrzegam sie jak ognia komisow i handlarzy - tutaj to smiem twierdzic ze 99% to oszusci, oszusci ktorzy niestety musza krecic liczniki etc bo rynek tego "chce"...ale konczac OT o tym gdzie lepiej kupic auto....Adrianacik, jak lubisz Manual to kupuj manuala, ale co do napedu to szczerze polecam Q. Szukaj i wklejaj tu linki a napewno kolezanki i koledzy od MK2 pomogą

  5. #515

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Ktw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8
    Myślicie, że ceny zejdą po wejściu nowej TT?
    Nie wiem jak wyglądała sprawa z mk2...

  6. #516
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    3.2 - najwięcej pali

    Jako ciekawostkę powiem manual pali więcej niż automat (ok 0,5 różnicy - nie wiele ale jednak) Quattro pali więcej od FWD (dochodzi dodatkowe 130kg wagi). Ostatecznie zależy od Twoich oczekiwań. Jedni chcą mieć szybkie, bezawaryjne i oszczędne auto a inni wolą mnie mega mocne i super szybkie TT nie przejmując się spalaniem.
    Ciekaw jestem ile pali realnie 2.0 TFSI?
    3.2 S-tronic, dwoje kierowców, oboje wykorzystują potencjał auta - średnie spalanie 11 litrów na 100 km. To raczej nie jest dużo, a zalety wolnossącego VR6 są niezaprzeczalne.

  7. #517
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    zalety wolnossącego VR6 są niezaprzeczalne.
    Jakie sa te niezaprzecalne zalety? Nie wolales 2.0 TFSI?

  8. #518
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Ciekaw jestem ile pali realnie 2.0 TFSI?
    3.2 S-tronic, dwoje kierowców, oboje wykorzystują potencjał auta - średnie spalanie 11 litrów na 100 km. To raczej nie jest dużo, a zalety wolnossącego VR6 są niezaprzeczalne.

    Wg danych producenta: 2.0 TFSI spala w mieście 10.5 l / 100 km natomiast 3.2 - 12.9 l/100 Realnie każde auto spali mniej lub więcej w zależności od stylu jady. 3.2 ma większy litraż niż 2.0 i raczej chyba dla każdego jest oczywiste, że ma w związku z tym większe spalanie.

  9. #519
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Jakie sa te niezaprzecalne zalety? Nie wolales 2.0 TFSI?
    Zalety 3.2 to brak turbiny i związanego z nią osprzętu, przez co silnik ten jest znacznie mniej podatny na awarje. Dalej do zalet można zaliczyć dźwięk silnika VR. Następnie dodajemy możliwość rozbudowy / modyfikacji takiego silnika.
    Kupując TT 8J od początku wiedziałem, że ma to być wersja 3.2 S-tronic.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Wg danych producenta: 2.0 TFSI spala w mieście 10.5 l / 100 km natomiast 3.2 - 12.9 l/100 Realnie każde auto spali mniej lub więcej w zależności od stylu jady. 3.2 ma większy litraż niż 2.0 i raczej chyba dla każdego jest oczywiste, że ma w związku z tym większe spalanie.
    Dlatego zadałem pytanie o realne spalanie silnika 2.0 turbo benzyna. Jaqob, Mari i reszta posiadaczy 2.0T?
    Fakt, 3.2 ma większy litraż, aniżeli 2.0T, ale jako że wiemy, iż moc sama z siebie się nie bierze, to w silniku 2.0T oprócz dodatkowego powietrza musi być podane dodatkowe paliwo. Reszty chyba nie muszę pisać?
    Dodam, że podane średnie spalanie mojego 3.2 jest średnim spalaniem notowanym od kwietnia 2013, z dystansu około 20000 km.

  10. #520
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Dokladnie spodziewalem sie takiej odpowiedzi i piszac o zaletach VR6 (ogolnie kazdego silnika) trzeba dopowiedziec, ze zalety sa subiektywne. Nie slyszalem, by komus w 2.0 padla turbina (jak sie ktos uprze, to pewnie mu sie uda). Dla przecietnego Kowalskiego to wlasnie 2.0 daje swietne mozliwosci tuningu za nieduze pieniadze. W 3.2 trzeba isc na grubo, a nie kazdy chce wydac 40 tys, zeby auto jechalo lepiej. Dzwiek silnika to tez kwestia subiektywna, chodz z reguly V-ki ladniej brzmia, ale posluchaj TTS'a - tez fajnie mruczy. Wiekszosc zalet, o ktorych wspomniales ktos inny moze potraktowac jako wady. Piszac o wadach VR6 dopisalbym ciezar samego silnika i co by nie mowiec, jednak wieksze spalanie. Tak wiec, co kto woli...

    Odnosnie spalania, wczoraj z qbasem o tym rozmawialismy i doszlismy do wniosku, ze szczesliwi paliwa nie licza

  11. #521
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Racja jak d.... kazdy ma swoja a najczesciej zwiazana z posiadanym motorem...mi obojetne czy znajde kiedys 2.0. 3,2 ... Spalanie bede liczyl jak bede sie zastanawial pomiedzy paskiem a golfem

  12. #522
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja myślę, że każdy powinien się zastanowić jakie mają być priorytety a później szukać wersji spełniającej oczekiwania. 2.0 TFSI jest oszczędne i łatwo można zwiększyć moc do 300PS w 3.2 wymaga to już bardzo dużych nakładów finansowych ale możliwości są wtedy większe niż w 2.0

    Odnośnie spalania to jestem tego samego zdania co Hubi mam oszczędne 2.0 a za chwilę będę miał auto gdzie producent w katalogu podaje prawie 19 litrów w mieście przy normalnej jeździe... ale co tam, liczy się moc i fun z jazdy!

  13. #523
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Fakt, 3.2 jest cięższy, to jest wada.
    TTS ładnie mruczy, bo to zasługa wydechu, jak i większego przepływu spalin przez wydech.
    Wiadomo, każdy chwali to, co ma. Dla mnie jednak liczy się wspomniana bezawaryjność, bo nie psuje się to, czego nie ma. Mniej części składowych = mniej możliwości usterki.
    Dodam, że nie pogardziłbym jednak TTS lub TTRS.
    A w kwestii spalania...to mam jeszcze V8 5.0

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    ...mam oszczędne 2.0 a za chwilę będę miał auto gdzie producent w katalogu podaje prawie 19 litrów w mieście przy normalnej jeździe... ale co tam, liczy się moc i fun z jazdy!
    Jaqob, mogłeś wybrać hybrydę, też wymiata. Może nawet bardziej.

  14. #524
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Z tą bezawaryjnością to Ci powiem, że teraz już przesadzasz. Pierwsze słyszę aby 2.0 TFSI było awaryjne? Skąd w ogóle masz taką wiedzę?

    2 lata jeżdżę tym samochodem i nigdy nie miałem żadnych problemów, zresztą są to sprawdzone jednostki występujące też w A3. Ta wersja 211km, zgadzam się było coś o niej, że nie do końca udana ale te 200km są uznane za jedne z najlepszych silników audi 2.0.

    Odnośnie 3.2 jestem jak najbardziej za ale pod warunkiem, że zwiększysz w niej moc (uturbisz) bo seryjna 250PS przy takiej wadze to trochę słabo a niestety programem sobie tam już nie podniesiesz mocy.

  15. #525
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sam zauważyłeś, że 2.0T 211 miało problemy. Chyba nie zwróciłeś uwagi na ,,nie psuje się to, czego nie ma", czyli im mniej, tym pewniej. Nie napisałem, że silniki 2.0T są awaryjne, zwróciłem jednak uwagę, ze posiadają dodatkowe części składowe, które mogą ulec awarii. Zresztą kwestia wyboru pomiędzy silnikiem turbodoładowanym, a wolnossącym w TT była już poruszana.
    Natomiast nie zgodzę się z Tobą, że seria 3.2 to mało. Wiem, że TT 8N 3.2 katalogowo ustępuje TT 8J 3.2 ( inne skrzynie biegów, inne masy własne ), niestety nie miałem możliwości jazdy TT 8N 3.2. Nowsza wersja jest jednak naprawdę szybka, żwawa i daje zarówno dużo radości z jazdy, jak i wzmaga bezpieczeństwo w porównaniu do TT 8N 1.8T 225. Nie wiem, czy miałeś możliwość pojeżdżenia takim nowszym 3.2, jeśli nie, to najpóźniej podczas zlotu to zmienimy. Może wtedy zweryfikujesz swoje zdanie co do mocy i możliwości seryjnego 3.2?
    I prawda, programem w wolnossącym silniku szału się nie zrobi.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •