Strona 23 z 200 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 345 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #331
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    W Borach Tucholskich jeździło, to i wytrzymałość na drzewa automatycznie rośnie

    A swoją drogą, to myślałem, że w Tucholi jest tylko jedno czarne Mk1, a tu proszę bardzo.

  2. #332
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Hmm, jeszcze wczoraj myślałeś nad k-04, jak w kalejdoskopie
    Bo jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem ale chyba będę musiał.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #333
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Gontar3d Zobacz posta
    TT od zawsze było moim marzeniem, a niestety posiadam tylko około 50.000zł
    skoro od zawsze to poczekaj jeszcze rok dwa i bedziesz miaj znacznie latwiejsze zadanie
    a jak nie jestes cierpliwy... to mk1, a za 2 lata przesiadka na mk2

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #334
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    odswieze troche watek..

    jako ze 8N wciaz stoi pod dachem.. ale minelo juz kilka lat.. przyszedl mi do glowy pomysl na przesiadke na 8J.
    Problem w tym, ze sporadycznie zagladam na forum, nie sledze tematow i nie jetsem na biezaco z usterkami 8J. Czas nadrobic lekture, ale nim to, to mam prozaickie pytanie:

    - czemu ( chodzi o eklspoatacje, ew. konstrukcje) 3.2 jak przeszukuje prywatne ogloszenia, pojawiaja sie jako pierwsze..?? Znam te silniki z forum A6, ale nigdy doglebnie. Wiem, ze tam jest rozrzad, co lubi sprawiac problemy. Podpowiedcie cos wiecej...

    pozdr,

    =========
    Vorspung durch Technik

  5. #335

    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    32
    Byłem dzis obejrzec tt 8j 2.0 które stoi w komisie od jakiegos tygodnia. Dzis po pracy wpadłem je zobaczyc, samochód ogólnie wyglądał ładnie, wnętrze zadbane(prócz foteli) itp. Co zwróciło moją uwagę na pierwszy rzut oka? Skóra i tu moje pierwsze pytanie. Czy te modele mają tak słabą jakośc tapicerki, czy poprostu wszystkie są "cofane"- większosc samochodów na allegro posiada fotele w podobnym stanie.

    I drugie pytanie bardziej ważne. Gdy odpaliłem samochód z wydechu poszedł czarny dym, po przegazowaniu "lekkim" a nie kręceniu do czerwonego pola na obrotomierzu to samo, czarne kłęby dymu. Jest to normalne czy omijac z daleka taki samochód?? Na yt oglądałem wiele filmików na których był pokazany start samochodu od tyłu i nic takiego nie widziałem, a tu taka niespodzianka Dodam że auto z 2007r z przebiegiem 142000 wycenione na 59900.

  6. #336
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    - czemu ( chodzi o eklspoatacje, ew. konstrukcje) 3.2 jak przeszukuje prywatne ogloszenia, pojawiaja sie jako pierwsze..?? Znam te silniki z forum A6, ale nigdy doglebnie. Wiem, ze tam jest rozrzad, co lubi sprawiac problemy. Podpowiedcie cos wiecej...

    pozdr,
    Silnik w AUDI TT 8J i silnik w AUDI A6 C6 o pojemności 3.2 to dwie różne konstrukcje i nie musisz się obawiać o rozrząd, który faktycznie jest problematyczny w A6. Zresztą jest trochę więcej silników, które nie wyszły AUDI / VW ( 1.4 TSI, 4.0 TDI, 2.7 TDI, 3.0 TDI ), jeśli już jesteśmy przy rozrządzie.
    Silnik BUB, który montowany był w AUDI TT, AUDI A3, VW Golfie i może innych modelach, jest silnikiem bezawaryjnym, dynamicznym, stosunkowo oszczędnym i bardzo podatnym na turbomodyfikacje.
    Jest taki ( turbo ) na naszym forum, a kilku innym chodzą takie pomysły po głowach.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kakadd Zobacz posta
    Byłem dzis obejrzec tt 8j 2.0 które stoi w komisie od jakiegos tygodnia. Dzis po pracy wpadłem je zobaczyc, samochód ogólnie wyglądał ładnie, wnętrze zadbane(prócz foteli) itp. Co zwróciło moją uwagę na pierwszy rzut oka? Skóra i tu moje pierwsze pytanie. Czy te modele mają tak słabą jakośc tapicerki, czy poprostu wszystkie są "cofane"- większosc samochodów na allegro posiada fotele w podobnym stanie.
    Mam ten rocznik, tapicerka nie jest zmęczona. Przebieg niecałe 140 K.

  7. #337
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Też mam 8J z 2007r, wprawdzie przebieg tylko 60 tys, ale tapicerka jak nowa (skóra plus alcantara), sądzę, że jak się normalnie korzysta to i 200tys nie powinno wpłynąć na nią drastycznie.

  8. #338
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Też mam 8J z 2007r, wprawdzie przebieg tylko 60 tys, ale tapicerka jak nowa (skóra plus alcantara), sądzę, że jak się normalnie korzysta to i 200tys nie powinno wpłynąć na nią drastycznie.
    jestem na to przykladem

  9. #339
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez kakadd Zobacz posta
    Co zwróciło moją uwagę na pierwszy rzut oka? Skóra i tu moje pierwsze pytanie. Czy te modele mają tak słabą jakośc tapicerki, czy poprostu wszystkie są "cofane"- większosc samochodów na allegro posiada fotele w podobnym stanie.
    To też się dorzucę do porównania, dla odmiany z fotkami - skóra po 85 tys. km:
    * Po stronie kierowcy skóra "pogięta" jest głownie przy lewym udzie - na tym boczku, który się ugniata przy każdym wsiadaniu/wysiadaniu; w mniejszym stopniu na lewym bocznym podparciu pleców.
    * Po stronie pasażera lustrzane odbicie, w odpowiednio mniejszym stopniu.
    * Na obu fotelach widoczne jakieś tam rozciągnięcie skóry bezpośrednio pod 4 literami.



    Nie mam niestety pojęcia, jak o nią dbano, zanim kupiłem auto.

  10. #340

    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    32
    Może za mocno skrytykowałem tą skórę, ale chodziło mi o cos podobnego jak w przypadku zdjęc "lordfury". Skóra na boczkach jak to napisałes pogięta itp. I to włsnie w samochodach z przebiegiem 50-100tys.


    A jakie jest Wasze odniesienie do mojego drugiego pytanka??<-----


    Dzięki za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez kakadd ; 09-10-2013 o 20:06

  11. #341
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    elmacho
    dzieki za pare slow nt 3,2. Sadzilem, ze to te same konstrukcje co w A6.
    Ciagle bije sie z myslami, czy 2,0TFSI czy 3,2.. Ceny sa rozne, ale i czasem zblizone. 3,2 na pewno wiecej pali niz 2,0, i ten drugi bardziej na chip podatny jest niz wolnossaca benzynka.. Choc ten dziek V6.. Ughmmm ))

    Czarny dym w benzynie..?? Olej/turbo dymiloby na siwo. Moze cos z dawka paliwa?? To nie diesel zeby dymilo na czarno


    Poza tym, jak kazdy, ktory wsiadal do tego samochodu, i na zimnym silniki pod czerwone pole wedrowal z obrotami, to nie dziw, ze taki silnik sie predzej czy pozniej odmowi poprawnej pracy, a takiego osobnika, od razu wykopalbym z samochodu, jesli przy ogladaniu mojego samochodu taki numer by wycial



    Dodano:

    ktora skrzynia do 3,2?? Manualna, czy S-Tronic?? Czy automat sprawia problemy..??



    Ostatnio edytowane przez emy ; 10-10-2013 o 10:08

    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #342
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    zdjecia szalu nie robia,
    pyt do ekipy od mk2
    czy cos widac niepokojacego na pierwszy rzut oka:
    http://otomoto.pl/audi-tt-salon-pols...C30738601.html

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #343
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    zdjecia szalu nie robia,
    pyt do ekipy od mk2
    czy cos widac niepokojacego na pierwszy rzut oka:
    http://otomoto.pl/audi-tt-salon-pols...C30738601.html
    Hmm, 2010 i jeszcze "stare" 2.0 200KM/280Nm w ośce? Wydawało mi się, że wówczas były już raczej montowane te silniki 211KM/350Nm (na łańcuchu, z "valvelift") i to w quattro. Ale może coś pomieszałem. No i brak LEDów po 2009 też trochę dziwny, ale może mozna było kupić golasa bez nich (choć ten egzemplarz akurat jest wyposażony na bogato, więc i LEDy raczej być powinny).
    Ostatnio edytowane przez lordfury ; 17-10-2013 o 08:40

  14. #344
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Cytat Zamieszczone przez lordfury Zobacz posta
    Hmm, 2010 i jeszcze "stare" 2.0 200KM/280Nm w ośce? Wydawało mi się, że wówczas były już raczej montowane te silniki 211KM/350Nm (na łańcuchu, z "valvelift") i to w quattro. Ale może coś pomieszałem. No i brak LEDów po 2009 też trochę dziwny, ale może mozna było kupić golasa bez nich (choć ten egzemplarz akurat jest wyposażony na bogato, więc i LEDy raczej być powinny).
    Trafne spostrzeżenia. A może to po prostu auto z końca 2009 (modelowo zatem jeszcze przed 2010 - przed liftem), tylko sprzedawca "zaokrąglił" rocznik w ogłoszeniu do 2010? Niedawno przerabiałem szukanie auta i parę razy widziałem właśnie taką sytuację.

  15. #345
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    ktora skrzynia do 3,2?? Manualna, czy S-Tronic?? Czy automat sprawia problemy..??
    Ja mam 3.2 Manual. Na pewno przy 3.2 trzeba się liczyć (a raczej nie liczyć) ze spalaniem. Ciągnie jak smok i nawet przy spokojnej jeździe też ciągnie. Przy 2.0 jednak jak jedziesz spokojnie to spalanie spada.
    3.2 fajnie brzmi - robi wrażenie mocniejszego niż jest 3.2 jak nie chcesz stopniowo modzić (bo nie ma sensu), wiec albo kupiujesz 3.2 by zrobić turbo i 500+ KM albo by jeździć wolnossącym silnikiem (póki jeszcze takie robią), cieszyć się dźwiękiem V6 i nie patrzeć na wskazówkę od paliwa w 2.0 można (humidorek po kolei dokładac konie (nie wydajać fortuny), ale też jak to będzie ośka to też jest różnica szczególnie przy większej mocy. 3.2 też cięższe trochę jest i rozkład masy bardziej na przód bo silnik cięższy.

    Co do skrzyni, to jak się dba o S-tronika to ponoć problemów nie ma, ja wolę jednak manual, choć na pewno łopatki przy kierownicy są kuszące, to zawsze mi jednak czegoś brakowało. Na pewni S-Tronic w mieście przy 3.2 zmiejsza spalanie w trybie D bo ciągle jeździsz na 6-tce. W manualu tak się nie macha a też jest pokusa by go trzymać na wyższych obrotach (dźwięk).

    Tak naprawdę nic nie zastąpi przejechania się auTTkami w różnych wersjach i ocenia samemu. Ale trzeba pamiętać, że detale też robią dużą różnicę, np. wielkość felg 16/17" vs. 19" i robiąc jazdy testowe może zmylić i zmienić wrażenia z prowadzenia auTTka.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •