Strona 173 z 200 PierwszyPierwszy ... 73123163171172173174175183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,581 do 2,595 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #2581
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie no TTS to na pewni nie jest, coś dekoder kiepski bardzo.

  2. #2582

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7
    Cześć.

    Śledziłem od pewnego czasu otomoto, aż dziś trafiłem na taką ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-tt-ID6BCYAM.html Czy mógłbym poprosić Was o jej ocenę?

    Z wyglądu mi się podoba - myślicie, że warto, czy może z samych zdjęć da się wywnioskować że coś jest (lub może być) nie tak? A jeśli wszystko byłoby ok.. wiem, ze mówią, że samochód jest wart tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić, ale uważacie, że cena jest adekwatna do opisywanego stanu? Patrząc na sam rocznik i przebieg wydaje się dużo w porównaniu z innymi ofertami, ale może te tańsze to szroty, a ta cena jest właśnie uczciwa za uczciwy egzemplarz?

    Pozdrawiam,
    Michał.

  3. #2583

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    wielkopolska
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    0000
    Posty
    25

  4. #2584

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    brak
    Kolor
    czarny
    Posty
    2
    Cześć, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na tego typu pytanie, ale wydał mi się najlepszy.

    Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna TT mk2 i zastanawia mnie jak odpowiednio sprawdzić samochód przed zakupem. Ja sam nie znam się jakoś bardzo na samochodach i liczę się z tym, że przy oględzinach wiele rzeczy może mi umknąć. W swoim mieście mam zaufanego mechanika, do którego mógłbym pojechać, ale wymarzonego egzemplarza jestem gotów szukać w całej Polsce, a nawet za granicą. Czy wizyta w ASO Audi byłaby wystarczająca i czy ASO w ogóle zajmuje się tak „starymi” samochodami, co właściwie tam sprawdzają? Czy istnieje może jakaś firma, która zajmuje się sprawdzaniem samochodów przed kupnem i specjalizuje się w Audi? (tak jak na przykład bimmer check specjalizuje się w BMW).
    Z góry dzięki za odpowiedź!

  5. #2585
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez mateusztomasz Zobacz posta
    Cześć, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na tego typu pytanie, ale wydał mi się najlepszy.

    Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna TT mk2 i zastanawia mnie jak odpowiednio sprawdzić samochód przed zakupem. Ja sam nie znam się jakoś bardzo na samochodach i liczę się z tym, że przy oględzinach wiele rzeczy może mi umknąć. W swoim mieście mam zaufanego mechanika, do którego mógłbym pojechać, ale wymarzonego egzemplarza jestem gotów szukać w całej Polsce, a nawet za granicą. Czy wizyta w ASO Audi byłaby wystarczająca i czy ASO w ogóle zajmuje się tak „starymi” samochodami, co właściwie tam sprawdzają? Czy istnieje może jakaś firma, która zajmuje się sprawdzaniem samochodów przed kupnem i specjalizuje się w Audi? (tak jak na przykład bimmer check specjalizuje się w BMW).
    Z góry dzięki za odpowiedź!
    Widzę że jesteś z Warszawy więc gdyby trafiła ci się sztuka na miejscu to proponuje ,, Morela serwis w Łomiankach''. Chłopaki naprawdę są konkretni, zęby zjedli na vagu i w przeciwieństwie do serwisu zrobią to naprawdę dobrze. Nie jedna osoba po przeglądzie przed zakupowym była w ciężkim szoku jeśli chodzi o wiedze jak i możliwości sprawdzienia autka, i wszystko za nie duże pieniądze.

  6. #2586

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    brak
    Kolor
    czarny
    Posty
    2
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Widzę że jesteś z Warszawy więc gdyby trafiła ci się sztuka na miejscu to proponuje ,, Morela serwis w Łomiankach''. Chłopaki naprawdę są konkretni, zęby zjedli na vagu i w przeciwieństwie do serwisu zrobią to naprawdę dobrze. Nie jedna osoba po przeglądzie przed zakupowym była w ciężkim szoku jeśli chodzi o wiedze jak i możliwości sprawdzienia autka, i wszystko za nie duże pieniądze.
    Super, dzięki za radę


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #2587

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    wielkopolska
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    0000
    Posty
    25

  8. #2588
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez Gruchen Zobacz posta
    Czasem warto przejrzeć parę postów wcześniej... W tym przypadku od #2577 do #2581

  9. #2589
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Hej,

    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-3-...tml#45456dbac0

    Ktoś był oglądać? Bo szkoda jechać mi 300Km, kupujący podobno zarzeka się , że "okazja" , że na rozrzad itd ma paragony itp i jedyne co trzeba to kupić opony, fakt faktem jeśli
    opony są słabe, a jednak białe skóry i bieda wyposażenie wydawałoby się dobrą ceną, ale jednak patrząc na ceny reszty aut to jednak troszkę nie pasuje i podpytywałem czy bierze olej, czy może się automat spieprzył, ale że niby wszystko w porządku...
    Przy okazji czy macie jakieś pomysły gdzie wypatrywać TTtki, bo ciągle wiszą te same auta, a był ambitny plan do wakacji kupić auto, ale coś czuje że się nie uda patrząc na ceny z kosmosu po 45tys, gdzie nawet multifunkcji nie ma w wielu przypadkach... Wiem że @elmacho kiedyś sprzedawał 3.2 za jakoś 42 tys z lampami led i stylizacją na TTS i to jest dobra cena, ale golasa za 45K troszkę nie halo
    Ostatnio edytowane przez Mateov ; 27-01-2019 o 22:46

  10. #2590

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez Mateov Zobacz posta
    Hej,

    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-3-...tml#45456dbac0

    Ktoś był oglądać? Bo szkoda jechać mi 300Km, kupujący podobno zarzeka się , że "okazja" , że na rozrzad itd ma paragony itp i jedyne co trzeba to kupić opony, fakt faktem jeśli
    opony są słabe, a jednak białe skóry i bieda wyposażenie wydawałoby się dobrą ceną, ale jednak patrząc na ceny reszty aut to jednak troszkę nie pasuje i podpytywałem czy bierze olej, czy może się automat spieprzył, ale że niby wszystko w porządku...
    Przy okazji czy macie jakieś pomysły gdzie wypatrywać TTtki, bo ciągle wiszą te same auta, a był ambitny plan do wakacji kupić auto, ale coś czuje że się nie uda patrząc na ceny z kosmosu po 45tys, gdzie nawet multifunkcji nie ma w wielu przypadkach... Wiem że @elmacho kiedyś sprzedawał 3.2 za jakoś 42 tys z lampami led i stylizacją na TTS i to jest dobra cena, ale golasa za 45K troszkę nie halo
    Jak patrze na takie ceny to czegoś nie ogarniam. Albo ktoś sprzedaje w akcie desperacji albo coś tu grubo nie gra. 3 lata temu kupiłem MK2 3.2 vr6. Rocznik 2007 z przebiegiem około 100 tyś ( już nie pamiętam dokładnie ). Manualna skrzynia, czerwone skóry. To tyle z wyposażenia... Samochodu szukałem rok. Widzialem chyba wszystkie w kraju, a było ich sztuk około 7 ( 3.2 vr6 + manualna skrzynia jako warunek). Wszystkie były absolutnymi ulepami i żadna nie kosztowała poniżej 40 tys. Sztuka którą znalazłem (smigana od zawsze w 1 rodzince) bez przygód, kosztowała mnie 50+ tys i sprzedała się w kilka h od wystawienia. Mam go 3 lata i zrobilem kilka rzeczy między innym rozrząd który kosztował mnie kilka tys a który w w/w egzemplarzu był zrobiony Wiec teraz do rzeczy - samochód sprowadzony z Niemiec ( jak był w dobrym stanie to dobrze kosztował) do tego akcyza 18% wartości samochodu (od dawna nikogo w urzędzie nie interesuje wartość z umowy) plus pozostałe opłaty i zrobiony rozrząd za kilka tyskow. 31500 za mk2 kiedy ceny MK1 w fajnym stanie podchodzą pod 20 tysi? To albo mina albo wygrana w totka (wątpię).

    Ps. 1 nie widziałem tylko wtedy egzemplarza- czerwony z wszystkimi możliwymi dodatkami , pięknie utrzymany (albo piekne zdjęcia ) za bagatela ponad 65 tyś. Dlugo stał ale chyba znalazł się w końcu kupiec
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 28-01-2019 o 01:13

  11. #2591
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    No wiesz co to auto stoi 2 miesiące także napewno coś jest nie tak, albo szarpie automat albo zawieszenie wyrąbane coś na pewno jest nie tak i śmieszy mnie to, bo pytałem sprzedającego ze jak podejdzie uczciwie do sprawy powie co jest do zrobienia jaka przeszłość to zawsze szloby się dogadać, ale zostaje przy swoim ze auto jest idealne w co watpie bo by tak jak mówisz praktycznie zaraz znikło z ogłoszenia

  12. #2592

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Maly offtop :
    Mało kto chce uczciwie sprzedać. Chyba że za uczciwe pieniądze. Ostatnio szukaliśmy Alfy Giulietty. Byla jedna w bardzo fajnej cenie, klepnieta lekko z tyłu- nawet nie była robiona. Polka nia jeździła od roku. Byla z Niemiec. Poszperalem trochę i doznalem szoku. Samochód byl franzucem - 3 kolizje , w tym 1 szkoda całkowita. Nastepnie był Włochem - kolejne kolizje i szkoda calkowita. Niemcy podobna sytuacja. Pokazalem papiery właścicielce to dopiero wtedy odpuscila sobie historyjki i powiedziała ze wszystko wyszlo zaraz po jej zakupie i od roku próbuję sprzedać. Klamstwa do samego konca. A zaczelo się od podejrzanej ceny :/ ... Moim zdaniem lepiej dołożyć i spokojnie jeździć. 3.2 v6 daje nie opisana radość z jazdy, jak dbasz to będzie służyć długo. Kombinowana sztuka będzie tylko walić po kieszeni i to grubo. W dodatku ze względu na stosunkowa mala ilość 3.2 v6 malo kto ogarnia silnik lub odpowiednio sobie liczy za serwis. Lepiej ich unikac Jeżeli nie masz papierów na rozrząd to dorzuć to do kosztów zakupu samochodu. To kwestia czasu. Brak dobrej historii serwisu DSG to potencjalnie kolejne spore koszty.

  13. #2593
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Wiesz co o frajdzie z 3.2 dużo wiem bo mam a3 i bardzo dużo koło niej robię i na wszystko zbieram paragony lub dokumentuje każda zmianę w związku z czym wiem o czym mówisz . Wiadomo nie o to mi chodzi żeby kupić za 35K full zrobionego po rozrządzie , z wydechem it itd bo nie o to chodzi, ale wiem o czym mówisz

  14. #2594
    Awatar jp89
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Maly offtop :
    Mało kto chce uczciwie sprzedać. Chyba że za uczciwe pieniądze. Ostatnio szukaliśmy Alfy Giulietty. Byla jedna w bardzo fajnej cenie, klepnieta lekko z tyłu- nawet nie była robiona. Polka nia jeździła od roku. Byla z Niemiec. Poszperalem trochę i doznalem szoku. Samochód byl franzucem - 3 kolizje , w tym 1 szkoda całkowita. Nastepnie był Włochem - kolejne kolizje i szkoda calkowita. Niemcy podobna sytuacja. Pokazalem papiery właścicielce to dopiero wtedy odpuscila sobie historyjki i powiedziała ze wszystko wyszlo zaraz po jej zakupie i od roku próbuję sprzedać. Klamstwa do samego konca. A zaczelo się od podejrzanej ceny :/ ... Moim zdaniem lepiej dołożyć i spokojnie jeździć. 3.2 v6 daje nie opisana radość z jazdy, jak dbasz to będzie służyć długo. Kombinowana sztuka będzie tylko walić po kieszeni i to grubo. W dodatku ze względu na stosunkowa mala ilość 3.2 v6 malo kto ogarnia silnik lub odpowiednio sobie liczy za serwis. Lepiej ich unikac Jeżeli nie masz papierów na rozrząd to dorzuć to do kosztów zakupu samochodu. To kwestia czasu. Brak dobrej historii serwisu DSG to potencjalnie kolejne spore koszty.
    Podpisuję się pod tym rękami i nogami, ciężko znaleźć uczciwego sprzedawcę w ogóle a jeżeli chodzi o auto sportowe tym bardziej, choć wyższa cena nie zawsze gwarantuje udany zakup.

    Ja dość długo marzyłem o TT, szukałem i oglądałem sporo egzemplarzy. Plagą są szkody (niestety, często całkowite) tuszowane poprzez stylizacje na polift/wersje S. Swoją drogą moim zdaniem przy zakupie aut sportowych trzeba mieć się na baczności. Różne kolizje można wybaczyć ale kurde szanujmy się i bądźmy uczciwi.


    Ciekawym zjawiskiem jest rynek Mustangów - tam wiadomo , że wszystko co z USA było bite - pytanie jak bardzo. Sprzedający niemal zawsze podają Vin, numery aukcji oraz zdjęcia sprzed naprawy (co ciekawe audi / BMW z USA same bezwypadkowe na OtoMoto ).

    Ostatecznie kupiłem Infiniti głównie dlatego, że trafił się bardzo dobry egzemplarz, ze znaną historią, jestem mega zadowolony a na forum Audi TT dalej zaglądam z sentymentu

    Wysłane z mojego TA-1012 przy użyciu Tapatalka

  15. #2595

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Oczywiście że cena nie jest gwarantem, ale dobrym punktem wyjścia do tego żeby znaleźć dobra sztuke. Większość samochodów mialo przygodę - u mnie zerwany na krawężniku zderzak i odbity na masce klucz 13 ktory wyleciał ze skutera na autostradzie. Obie szkody widoczne po sprawdzeniu VIN. Jednak ze z reguly drobnostki nie maja wielkiego wplywu na cene samochodu. Tanie samochody to te po grubych akcjach albo na niezłych walkach albo padlina pod maska którą trzeba wypchnac zanim calkiem stanie. TT jest specyficznym samochodem, MK2 jest stare, nie funkcjonalne i względnie drogie. Samochód nie dla każdego. Nikt nie kupuje go z przypadku, tylko z premedytacja , co za tym idzie nie chętnie się rozstaje.TT 3.2 vr6 widze jako rarytas na otomoto allegro itd. Do tego w dobrym stanie są sztuki które szybko znikają. Reszta to ulepy. Na mobile.de jest 25 sztuk 3.2 vr6 z manualem. Najtańsza bez dopisku accident free z przebiegiem 240 tys to 8900 euro. 18% akcyza i mamy prawie 47 tys. Podsumowując cene za granica i ograniczoną dostępność wnioskuje żeby bez worka zlociszy nie próbować szukac dobrej sztuki lub nastawic sie na regularne kłopoty. Nie oszukujmy się że tanio czy okazyjnie będzie dobrze.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •