Strona 171 z 196 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,565 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez jp89 Zobacz posta
    Cześć,

    Co sądzicie o tej sztuce?

    3,2 quattro + DSG , cena moim zdaniem jest dość korzystna. Jestem umówiony na oglądanie.
    Z tego co zauważyłem lampy co poliftowe, oryginalnie chyba 3,2 nie wychodziły z ledami (tak mi się wydaje). Czy widzicie jeszcze coś na co należy zwrócić uwagę ?

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6BA1Ap.html
    Opis trochę na wyrost.
    B&O w tej generacji AUDI TT nie występował.
    Zmiana przedniego grill'a na wersję z TTS nie jest stylizacją na TTS.
    To samo dotyczy znaczka S-line na kierownicy. Do wewnętrznego S-line bardzo dużo brakuje.
    Masz też rację, reflektory led w wersji 3.2 nie występowały. Ale to akurat nie jest problem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez jp89 Zobacz posta
    Cześć,

    Co sądzicie o tej sztuce?

    3,2 quattro + DSG , cena moim zdaniem jest dość korzystna. Jestem umówiony na oglądanie.
    Z tego co zauważyłem lampy co poliftowe, oryginalnie chyba 3,2 nie wychodziły z ledami (tak mi się wydaje). Czy widzicie jeszcze coś na co należy zwrócić uwagę ?

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6BA1Ap.html

    Wysłane z mojego TA-1012 przy użyciu Tapatalka
    Auto klubowicza - z tego co mi wiadomo w fajnym stanie.

    Lampy to na + - u siebie w 3.2 też zmieniłem na LEDowe.
    Co do dodatków ala tts i sline - wg mnie to wioska, ale dużo osób dodaje takie stroiki wolę oryginał.

  3. #3
    Awatar jp89
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Dzięki Panowie za odpowiedzi.
    Dostałem VIN od sprzedającego.
    Myślę nad zakupem raportu w auto dna.
    Są jakieś wpisy odnośnie szkód ale to nie musi być nic wielkiego więc się nie zrażam. Co ciekawe wg Vin model to TTS ale w sumie nie wiem na ile takie strony typu auto dna są wiarygodne.

    Wysłane z mojego TA-1012 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Nie no TTS to na pewni nie jest, coś dekoder kiepski bardzo.

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7
    Cześć.

    Śledziłem od pewnego czasu otomoto, aż dziś trafiłem na taką ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-tt-ID6BCYAM.html Czy mógłbym poprosić Was o jej ocenę?

    Z wyglądu mi się podoba - myślicie, że warto, czy może z samych zdjęć da się wywnioskować że coś jest (lub może być) nie tak? A jeśli wszystko byłoby ok.. wiem, ze mówią, że samochód jest wart tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić, ale uważacie, że cena jest adekwatna do opisywanego stanu? Patrząc na sam rocznik i przebieg wydaje się dużo w porównaniu z innymi ofertami, ale może te tańsze to szroty, a ta cena jest właśnie uczciwa za uczciwy egzemplarz?

    Pozdrawiam,
    Michał.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    wielkopolska
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    0000
    Posty
    25

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    brak
    Kolor
    czarny
    Posty
    2
    Cześć, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na tego typu pytanie, ale wydał mi się najlepszy.

    Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna TT mk2 i zastanawia mnie jak odpowiednio sprawdzić samochód przed zakupem. Ja sam nie znam się jakoś bardzo na samochodach i liczę się z tym, że przy oględzinach wiele rzeczy może mi umknąć. W swoim mieście mam zaufanego mechanika, do którego mógłbym pojechać, ale wymarzonego egzemplarza jestem gotów szukać w całej Polsce, a nawet za granicą. Czy wizyta w ASO Audi byłaby wystarczająca i czy ASO w ogóle zajmuje się tak „starymi” samochodami, co właściwie tam sprawdzają? Czy istnieje może jakaś firma, która zajmuje się sprawdzaniem samochodów przed kupnem i specjalizuje się w Audi? (tak jak na przykład bimmer check specjalizuje się w BMW).
    Z góry dzięki za odpowiedź!

  8. #8
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez mateusztomasz Zobacz posta
    Cześć, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na tego typu pytanie, ale wydał mi się najlepszy.

    Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna TT mk2 i zastanawia mnie jak odpowiednio sprawdzić samochód przed zakupem. Ja sam nie znam się jakoś bardzo na samochodach i liczę się z tym, że przy oględzinach wiele rzeczy może mi umknąć. W swoim mieście mam zaufanego mechanika, do którego mógłbym pojechać, ale wymarzonego egzemplarza jestem gotów szukać w całej Polsce, a nawet za granicą. Czy wizyta w ASO Audi byłaby wystarczająca i czy ASO w ogóle zajmuje się tak „starymi” samochodami, co właściwie tam sprawdzają? Czy istnieje może jakaś firma, która zajmuje się sprawdzaniem samochodów przed kupnem i specjalizuje się w Audi? (tak jak na przykład bimmer check specjalizuje się w BMW).
    Z góry dzięki za odpowiedź!
    Widzę że jesteś z Warszawy więc gdyby trafiła ci się sztuka na miejscu to proponuje ,, Morela serwis w Łomiankach''. Chłopaki naprawdę są konkretni, zęby zjedli na vagu i w przeciwieństwie do serwisu zrobią to naprawdę dobrze. Nie jedna osoba po przeglądzie przed zakupowym była w ciężkim szoku jeśli chodzi o wiedze jak i możliwości sprawdzienia autka, i wszystko za nie duże pieniądze.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    brak
    Kolor
    czarny
    Posty
    2
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Widzę że jesteś z Warszawy więc gdyby trafiła ci się sztuka na miejscu to proponuje ,, Morela serwis w Łomiankach''. Chłopaki naprawdę są konkretni, zęby zjedli na vagu i w przeciwieństwie do serwisu zrobią to naprawdę dobrze. Nie jedna osoba po przeglądzie przed zakupowym była w ciężkim szoku jeśli chodzi o wiedze jak i możliwości sprawdzienia autka, i wszystko za nie duże pieniądze.
    Super, dzięki za radę


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    wielkopolska
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    0000
    Posty
    25

  11. #11
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez Gruchen Zobacz posta
    Czasem warto przejrzeć parę postów wcześniej... W tym przypadku od #2577 do #2581

  12. #12
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Czyli wyszło na moje?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Czyli wyszło na moje?
    W zasadzie tak kolego.

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Zasadnicze pytanie, co w blacharce jest bez zastrzeżeń? Zewnątrz, czy wewnątrz? W tych samochodach często wymienia się części, zamiast je naprawiać. [...]
    Na to wyglądało - główne uszkodzenia były w okolicy tylnego lewego koła, a moje pomiary nie wykryły nic w tej części - być może ćwiartka została wspawana a moje pomiary minęły linię łączenia. Te informacje spowodowały że zaskoczyło mnie też coś innego - tylne lewe koło szurało o nadkole przy jeżdżeniu po dziurach lub przy mocnym zakręcie w prawo - założyłem że być może to wina krótszych sprężyn progresywnych oraz zapakowania samochodu trzema osobami - na przeglądzie stwierdzono że to dziwne, bo na feldze ani oponie nie było śladu a przynajmniej patrząc na zawieszenie i koło nie było żadnych zastrzeżeń. Moja teoria - zniszczona geometria zawieszenia i/lub tylnej części samochodu.

    Szrot.

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez BOMI21 Zobacz posta
    [...] czy w samochodzie o takim przebiegu możliwe jest żeby działy się takie rzeczy jak wytarty pierścień na gałce, drobne ślady przetarć na manetkach od tempomatu i kierunkowskazów? Cała reszta, czyli kierownica, uchwyty, pedały, wszelkie przełączniki czy podłokietnik wyglądają bardzo dobrze. Fotele z przodu mają wygniecione boczki, ale widzę że wszystkie TT niezależnie od przebiegu wyglądają tak samo. Mechanicznie i blacharsko bez zastrzeżeń. Staram się dojść do wniosku czy przebieg może być prawdziwy. Jazda próbna też bez nie wykazała żadnych problemów.
    Cytat Zamieszczone przez BOMI21 Zobacz posta
    [...] podłużnice, mocowania amortyzatorów, podłoga z tyłu są fabryczne, lampy przednie oryginalne z połowy 2007 roku i bez śladów demontażu, wszystkie szyby oryginalne (przednia oem ale z 2010). Poszycie z fabrycznym lakierem ~100 - 120 mikronów na całym samochodzie oprócz tylnego prawego nadkola gdzie jest pole około 5cmx5cm z grubością do 800 mikronów - wygląda jak naprawiona wniotka. Oprócz tego przedni prawy róg nadkola z prawego przodu ma podobną grubość, ale tę część poszycia widać od wewnątrz na podnośniku i nie ma tam żadnej ingerencji. Od dołu samochód wygląda jak nowy, bardzo czysty, dalej są naklejki z kodami i numerami, osłony termiczne wydechu w połowie samochodu błyszczą się jak nowe. Brak wycieków i brak śladów wycieków, chociaż osłona silnika trochę utrudnia pracę. Turbosprężarkę widać od dołu samochodu, jest czysta, nie słychać jej podczas jazdy. Sprawdziliśmy samochód przed odpaleniem i po mocniejszej jeździe testowej VCDSem, oprócz typowych kodów pojawiających się przy niskim napięciu akumulatora nie było nic, żadne błędy się nie pojawiły po jeździe próbnej. Do wymiany jest raczej termostat bo po zagrzaniu lekko "faluje" w okolicach optimum. Wydaje mi się że podwozie by potwierdzało niski przebieg tego samochodu, bo wygląda od spodu zaskakująco dobrze. Bardziej mnie interesuje czy manetki i gałka zmiany biegów mogą aż tak degradować w tym samochodzie, chociaż tak jak mówiłem reszta wnętrza nie ma nietypowych śladów zużycia.
    [...]
    Cytat Zamieszczone przez BOMI21 Zobacz posta
    [...] główne uszkodzenia były w okolicy tylnego lewego koła, a moje pomiary nie wykryły nic w tej części - być może ćwiartka została wspawana a moje pomiary minęły linię łączenia. Te informacje spowodowały że zaskoczyło mnie też coś innego - tylne lewe koło szurało o nadkole przy jeżdżeniu po dziurach lub przy mocnym zakręcie w prawo - założyłem że być może to wina krótszych sprężyn progresywnych oraz zapakowania samochodu trzema osobami - na przeglądzie stwierdzono że to dziwne, bo na feldze ani oponie nie było śladu a przynajmniej patrząc na zawieszenie i koło nie było żadnych zastrzeżeń. Moja teoria - zniszczona geometria zawieszenia i/lub tylnej części samochodu.
    [...]

    Zdecydowałem się na zamieszczenie tutaj na forum małego sprostowania.

    Chodzi o to że minąłem się z prawdą odnośnie tego samochodu. Tak jak napisałem wcześniej w tym wątku, wybrałem się na oględziny egzemplarza z DSG w Poznaniu. To co tam się wydarzyło opisałem już w wątku "TT które należy omijać szerokim łukiem !!' ale w dużym skrócie nie widziałem jeszcze tak zaniedbanego samochodu . Jako że ten czarny egzemplarz który oglądałem wcześniej zrobił na mnie świetne wrażenie (podwozie jak nowe, wnętrze ładne, brak wycieków, nie picowany, ogólnie wszystkie podzespoły eksploatacyjne z małym przebiegiem), stwierdziłem że zainteresuje się nim ponownie - okazało się że nie był naprawiany przez komis, tylko sprowadzony przez osobę prywatna na własne potrzeby, naprawiony i po pół roku wystawiony na sprzedaż w komisie. Przemierzyłem cały samochód miernikiem lakieru, słupki i podejrzane nadkole co 4-5mm. Okazało się że samochód był bardzo lekko uszkodzony - rzeczywiście naprawiony był odcinek łuku nadkola o długości 5cm, reszta to druga warstwa lakieru w okolicach błotnika. Do tego nowa lampa i zderzak. Udało mi się dotrzeć do zakładu blacharskiego który naprawiał ten samochód i potwierdzili ze w zasadzie było to bardziej kosmetyczne wyprostowanie łuku niż poważna naprawa blacharska - samochód miał przerysowany bok, lampę, zderzak i nadkole oraz felgę. Przy oględzinach sprzedający sam zaproponował pomiary swoim miernikiem i wskazał dokładnie gdzie należy oczekiwać odchyleń i w jakich wartościach. Zrobiłem też pełen pomiar geometrii samochodu, wyszło idealnie bez konieczności ustawienia czegokolwiek. Znegocjowałem cenę i kupiłem ten samochód. W związku z tym chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt że nie zawsze jesteśmy w stanie trafnie ocenić stan samochodu, szczególnie od strony blacharskiej - to co ja początkowo zakwalifikowałem jako drobną naprawę łuku nadkola potem określiłem jako ślady poważnego dzwonu, a ostatecznie wyszło że faktycznie nikt nic nie ukrywał i samochód miał skromną przygodę która została starannie naprawiona, a samochód faktycznie był w zaskakująco dobrym stanie, co potwierdzają dalsze oględziny i pomiary już po zakupie. W zawieszeniu wszystko jest w porządku, co potwierdził pomiar geometrii, a szuranie z okolic koła to odkształcona osłona nadkola która nie została poprawnie zamontowana.

    Nadmienię że to co ja określiłem jako "wytarty pierścień na gałce, drobne ślady przetarć na manetkach od tempomatu i kierunkowskazów" okazało się pozostałościami po najprawdopodobniej kremie do rąk, zostawiając ledwo widoczne białe smugi na manetkach, pokrętle od nawigacji i przyciskach od podświetlenia wnętrza. Po przetarciu tych elementów mokrą scierką wszystkie te ślady zeszły, odsłaniając niezniszczone elementy. Gałka z tego co zauważyłem w 8J ogólnie zazwyczaj słabo wygląda, a tą mogła jeździć kobieta, na co wskazywały by ślady po kremie do rąk.

    Dziękuję wszystkim za wkład w dyskusję, ale pamiętajmy że wszystkie wątpliwości rozwiewają tylko oględziny samochodu na żywo i rzetelnie wykonane sprawdzenie w serwisie/skp/geometrii podwoziowej.
    Ostatnio edytowane przez BOMI21 ; 25-03-2019 o 21:25

  15. #15
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Hej,

    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-3-...tml#45456dbac0

    Ktoś był oglądać? Bo szkoda jechać mi 300Km, kupujący podobno zarzeka się , że "okazja" , że na rozrzad itd ma paragony itp i jedyne co trzeba to kupić opony, fakt faktem jeśli
    opony są słabe, a jednak białe skóry i bieda wyposażenie wydawałoby się dobrą ceną, ale jednak patrząc na ceny reszty aut to jednak troszkę nie pasuje i podpytywałem czy bierze olej, czy może się automat spieprzył, ale że niby wszystko w porządku...
    Przy okazji czy macie jakieś pomysły gdzie wypatrywać TTtki, bo ciągle wiszą te same auta, a był ambitny plan do wakacji kupić auto, ale coś czuje że się nie uda patrząc na ceny z kosmosu po 45tys, gdzie nawet multifunkcji nie ma w wielu przypadkach... Wiem że @elmacho kiedyś sprzedawał 3.2 za jakoś 42 tys z lampami led i stylizacją na TTS i to jest dobra cena, ale golasa za 45K troszkę nie halo
    Ostatnio edytowane przez Mateov ; 27-01-2019 o 22:46

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •