Strona 155 z 200 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,311 do 2,325 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #2311
    Awatar pentak
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    132
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Mateusz a kto tu powiedział, że te za 35 tysi są dobre. Niestety takich jest najwiecej i w mocno wpływają na rynek przez co za te lepsze w przedziale 45-50 nikt nie chce tyle zapłacić. Tak to widzę. Ja za zdrowy egzemplarz byłbym w stanie „przepłacić”. Z resztą zawsze szukam aut 10-15% droższych ponad rynek. Z tym, że ilu jest takich kupujących. 10-15%?
    Sam widzisz jak jest - masz swoje i też cieżko sprzedać. No chyba że się mylę i już go nie masz. Na allegro niebieskie cabrio z forum też cena poszła w dół i co ? No i nic

    No cena w dol i nadal żadnych konkretów
    Także teraz wróciłem do serii, cena jeszcze w dół i tak spróbuje

  2. #2312
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Cytat Zamieszczone przez pentak Zobacz posta
    No cena w dol i nadal żadnych konkretów
    Także teraz wróciłem do serii, cena jeszcze w dół i tak spróbuje
    Nie pal się bo teraz jest ogólnie słaby okres na sprzedaż aut. Znajomym już od września niektóre tematy wiszą i nie są to drogie auta 10-20tys.

  3. #2313
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Ja jak szukałam swojej TT w DE to uwierzcie mi, że za 35 tyś. można było znaleźć delikatnie "uszkodzone" auta i zawsze dziwiło mnie jak w Polsce auta mogą kosztować tyle samo w całości i to w silniku 3,2 po opłatach ( te to dopiero musiały być po niezłym dzwonie ). Ja swoją TT kupiłam za 60 tyś i spośród tych serwisowanych ( co było głównym kryterium wyboru ) nie była to cena wcale wysoka. Wracając do auta Mateusza to dla tych co nie wiedzą to była moja ukochana TT, którą Mateusz odkupił po stłuczce z samochodem dostawczym. Zdecydowałam się na sprzedaż tylko dlatego ponieważ nie miałam nikogo zaufanego kto zrobiłby auto porządnie, a nie chciałam oddać do byle jakiego serwisu gdzie nie miałabym wglądu jak jest naprawiane i na jakich częściach. Poza tym taka naprawa wymaga dużo cierpliwości od właściciela i "patrzenia na ręce", a ja przyznam że szybko chciałam mieć następne auto. Mateusz miał taką możliwość i mógł doprowadzić auto do super stanu. Ja nadal uważam, że warto kupić tą TT z pełną i sprawdzoną historią, w którą właściciele inwestowali i nie mają nic do ukrycia w przeciwieństwie do wielu "perełek" na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Madzia142 ; 19-12-2017 o 18:13

  4. #2314
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Oj nie musiały

    Bardzo tutaj zaczęliśmy generalizować i zachwalać to co nasze bo innych to be. Rynek stety/niestety zawsze weryfikuje.

    Cena dobra jest uwarunkowana rynkiem, to że w DE można kupić takie auto drożej, nie oznacza że w PL czy innym kraju takiego się nie kupi taniej - to samo jak kiedyś porównywaliśmy tutaj Norwegię i PL, a tam zapewne drożej niż w DE...co rynek to inna cena, która nie zawsze ma odzwierciedlenie w stanie aut.

    Dla mnie nigdy nie miało znaczenie pochodzenie auta, ale dzisiaj rynek w PL pokazuje że coraz więcej kupujących zwraca uwagę żeby był oz PL salonu, po co? nie wiem...tzn wiem w 1 przypadku - pewność że nikt nie zapuka po niezapłaconą kiedyś akcyzę. Reszta nie ma znaczenia...

    powodzenia w sprzedażach.

  5. #2315
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Oj nie musiały

    Bardzo tutaj zaczęliśmy generalizować i zachwalać to co nasze bo innych to be. Rynek stety/niestety zawsze weryfikuje.

    Cena dobra jest uwarunkowana rynkiem, to że w DE można kupić takie auto drożej, nie oznacza że w PL czy innym kraju takiego się nie kupi taniej - to samo jak kiedyś porównywaliśmy tutaj Norwegię i PL, a tam zapewne drożej niż w DE...co rynek to inna cena, która nie zawsze ma odzwierciedlenie w stanie aut.

    Dla mnie nigdy nie miało znaczenie pochodzenie auta, ale dzisiaj rynek w PL pokazuje że coraz więcej kupujących zwraca uwagę żeby był oz PL salonu, po co? nie wiem...tzn wiem w 1 przypadku - pewność że nikt nie zapuka po niezapłaconą kiedyś akcyzę. Reszta nie ma znaczenia...

    powodzenia w sprzedażach.
    Oczywiście, że tak być może. Ja również nie generalizuję i opisałam swoje spostrzeżenia kiedy ja szukałam auta i z czym się spotkałam. Akurat wtedy nie było ich wiele w Polsce, a jak już były to szkoda gadać ,dlatego zdecydowałam się na zakup TT za granicą. Wiadomo każdy kieruje się czym innym i ma inne priorytety.

  6. #2316

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Ceny dobre auta cudowne i mimo "nienarzekania na brak zainteresowania" w dziale sprzedaż transakcji praktycznie brak. Jedni sprzedają swoje auta nie ogłaszając ich tutaj w ciągu miesiąca inne kwitną i kwitnąć będą puki sprzedający nie zrozumieją, że to co jest ich formową perełką czy autem od fana marki dla kupującego spoza forum na liście życzeń jest gdzieś na końcu. Auto interesujące w dobrej cenie idzie na forum jak nie to trafia na rynek ogólny a tam to już tylko kwestia tego czy właściciel chce sprzedawać czy sprzedać. W mojej ocenie nie ma czegoś takiego jak słaby czas na sprzedaż auta. Powiem więcej pracując w banku w departamencie kredytu i leasingu okres przedświąteczny pamiętam jako czas żniw i to pod względem finansowania aut nowych - bo się uciekało z podatków jak i używanych także tych z komisów - bo się chciało błysnąć na pasterce Pocieszające jest to, że jak każde to i te forumowe auta też się sprzedadzą tylko nie za cenę "perełek" czy "oczek w głowie" a za kwoty zbliżone do aut oferowanych przez Mirków.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  7. #2317
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Widzę że żyjesz w innej galaktyce i raczej to my się nie dogadamy. Obracam się w kręgu ludzi, którzy na codzień obracają autami i nie zgodzę się z wieloma rzeczami, które są przez Ciebie poruszane. Szkoda mi na to czasu masz swoje zdanie i tyle. A to czy ja sprzedam auto czy będę sprzedawał to już moja indywidualna sprawa, to tak jeśli chodzi o nawiązywanie przez Ciebie do moich wypowiedzi.

    A pozatym przejrzyj otomoti, allegro i zauważ że trend cenowy powyżej 40tys jest dalej utrzymywany za ośki z 2007r z 200tys przebiegu...

  8. #2318
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Wiadomo że jak chcemy sprzedać cokolwiek nie tylko samochód i uzyskać dobrą cenę to trzeba trochę poczekać i łatwiej sprzedaje się auta do 20 tyś. tzw. mało budżetowe. Na samochody typu sportowego w wyższych cenach musi się trafić konkretny klient. Tak jak sprzedawaliśmy Scirocco to czekaliśmy na "zapaleńca" bo większość myślała, że cena za wysoka.I kto kupił AAA Auto które targowało się wiadomo, a w konsekwencji zapłacili więcej niż potencjalny klient.

  9. #2319
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Jak już poruszamy temat sprzedaży aut - najlepiej sprzedaje się to, co najlepiej wygląda. Uczciwi napiszą, że auto miało stłuczkę i dlatego nie sprzedadzą. Handlarzyna powie "Panie, nie bity" i auto od razu zyskuje w oczach (albo na cenie, sztucznie podbijane ceny przez oszustów). Niestety trudno jest komukolwiek wybrać auto w gorszym stanie, bo sprzedawca mówi wprost, co mu było. A auta z przeszłością klarowną powinny być najwięcej warte... Z drugiej strony na tych wszystkich forach (nie tylko na tym) najczęściej ceny są również zbyt wysokie, jak na auto. Dlatego trudno sprzedaje się osobom prywatnym i dlatego to firmy stanowią ponad 90% obrotu aut używanych.

  10. #2320

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Widzę że żyjesz w innej galaktyce i raczej to my się nie dogadamy. Obracam się w kręgu ludzi, którzy na codzień obracają autami i nie zgodzę się z wieloma rzeczami, które są przez Ciebie poruszane. Szkoda mi na to czasu masz swoje zdanie i tyle. A to czy ja sprzedam auto czy będę sprzedawał to już moja indywidualna sprawa, to tak jeśli chodzi o nawiązywanie przez Ciebie do moich wypowiedzi.

    A pozatym przejrzyj otomoti, allegro i zauważ że trend cenowy powyżej 40tys jest dalej utrzymywany za ośki z 2007r z 200tys przebiegu...
    No, to prawda obracaj się w swojej galaktyce ja w swojej. Mamy inne zdania i to tyle. Co do wspomnianego trendu - jak Ty się w niego wpisujesz ? Auto wjechało do Polski za 60 tyś po kolejnej obniżce kosztuje już 13 tyś mniej od sprowadzenia i stoi. Na prawdę chciałbym żebyś sprzedał to auto za oczekiwaną kwotę ale moim zdaniem czeka Cię kolejna obniżka. Ale jak kręgi w których się obracasz podpowiadają trzymaj cenę jak cygan zasiłek to trzymaj - ja Ci do kieszeni zaglądać nie zamierzam . Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Jak już poruszamy temat sprzedaży aut - najlepiej sprzedaje się to, co najlepiej wygląda. Uczciwi napiszą, że auto miało stłuczkę i dlatego nie sprzedadzą. Handlarzyna powie "Panie, nie bity" i auto od razu zyskuje w oczach (albo na cenie, sztucznie podbijane ceny przez oszustów). Niestety trudno jest komukolwiek wybrać auto w gorszym stanie, bo sprzedawca mówi wprost, co mu było. A auta z przeszłością klarowną powinny być najwięcej warte... Z drugiej strony na tych wszystkich forach (nie tylko na tym) najczęściej ceny są również zbyt wysokie, jak na auto. Dlatego trudno sprzedaje się osobom prywatnym i dlatego to firmy stanowią ponad 90% obrotu aut używanych.
    Mateuszowi raczej trudno zarzucić, że auto wygląda źle. A to czy auto było lakierowane czy nie to już byle Zenek sprawdzi. Sam kupiłem aktualne auto po parkingówce. Ze sprzedającym nie było co dyskutować wyłożył dokumenty szkody, zdjęcia wymianę części potwierdziło ASO. Opis szkody znalazł się też na forum. dla mnie czysta sytuacja. Latam autem rok i uważam że to był zakup na jaki liczyłem.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 19-12-2017 o 22:05
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  11. #2321
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Oj nie musiały

    Dla mnie nigdy nie miało znaczenie pochodzenie auta, ale dzisiaj rynek w PL pokazuje że coraz więcej kupujących zwraca uwagę żeby był oz PL salonu, po co? nie wiem...tzn wiem w 1 przypadku - pewność że nikt nie zapuka po niezapłaconą kiedyś akcyzę. Reszta nie ma znaczenia...
    Nie chce robić offtopa, ale to można sprawdzić na stronie puesc.gov.pl, tam można wygenerować wniosek z zapytaniem odnośnie zapłaconej akcyzy Ale w sumie do rejestracji auta jest już potrzebny kwit odnośnie zapłaconej akcyzy.

  12. #2322
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Krzysiu, jak szukałem pakamery to takie kwiatki wychodziły w tych perłach z zachodu że właśnie dlatego zdecydowałem się na auto z PL.

  13. #2323

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała / Limanowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    4
    Witam,

    mam serdeczną prośbę czy ktoś może mi podpowiedzieć - warto myśleć konkretnie o tym egzemplarzu?

    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6zmQjw.html

    czy jest sens naprawiać, czy raczej spodziewać się dodatkowych niespodzianek..?
    Wiem, że to takie trochę "wróżenie z fusów" ale dla mnie liczy się naprawdę każde spostrzeżenie.
    (BTW. Musi być czarny diesel )

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  14. #2324

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Hm, po duzo gorszym strzale auta tutaj na klubie naprawiali .... Ale to trzeba przeliczyć. Maske srednio wyklepiesz. Do tego dolicz sterownik poduchy, poduchę..

  15. #2325
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    za 30 to tak, ale nie taka kasa za auto które miało wywalone poduchy - co też jest dziwne przy tak małym ( w teorii) uderzeniu. Pamiętaj ze takie auto będzie ci ciężko potem sprzedać.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •