Cytat Zamieszczone przez Misfit Zobacz posta
Wiem już, że tu większość uważa ze jak TT to quattro i tylko quattro, ale że trudno kupić 2.0 TFSI w Q (widziałem przez 2 miesiące 1 oferte), to mam pytanie do użytkowników napędu na 1 oś: czy w 2.0 przy fabrycznych osiągach, jako całoroczne auto na trase, TT sprawia jakieś problemy z trakcja, zwlaszcza chodzi o jazde zima? Możliwe ze z czasem zrobie chip na 250km, ale po kilku jazdach w fabrycznej wersji, nie czułem, żeby brakowało jej mocy, ale to może tylko na początku tak się wydaje Jak to się ma przy większej mocy, ESP i reszta systemó daje rade, czy szybka jazda takim autem zimą to już jest ryzyko?
Wprawdzie krótko po tym, jak kupiłem MK2 2.0 irytowało mnie tracenie trakcji, ale głównie z powodu niemożności przyśpieszania, a nie niebezpieczeństwa. Mimo, że mam teraz prawie 2x większą moc to z oponami 255 nie jest tak żle - auto po prostu nie przyśpiesza tak, jakby mogło, bo system ASR je dławi. Z bezpieczeństwem lub jego brakiem nie ma to raczej za dużo wspólnego. Jak nie dodajesz gazu na zakręcie to napęd też nie ma znaczenia, więc w TT z seryjną mocą moim zdaniem nie masz co się przejmować brakiem quattro. Oczywiście zaraz będą głosy przeciwne