Pokaż wyniki od 1 do 15 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Raz jeszcze przytoczę swoją historię. Niestety znalezienie fajnej TT 3.2 VR6 to naprawdę cud. Swoją kupiłem ponad 3 lata temu. Znalezienie jej zajęło mi rok. Mieszkam za granicą, ale chciałem kupić w Polsce bo wiedziałem, że w którymś momencie wrócę i wolałem już pakować funciaki w swój samochód. Warunki co do samochodu miałem dwa: 3.2 VR6 i skrzynia manualna.
    Tych w Polsce było kilka sztuk - jedne tańsze inne droższe, jednak wszystkie miały jedną wspólną cechę - wszystkie po grubych przygodach. I tak sobie latałem po kraju, oglądając co nowe ogłoszenia, aż któregoś dnia pojawił się samochód niedaleko mnie. Akurat byłem na wakacjach w domu to raz dwa podjechałem zobaczyć kolejnego cudaka. Tym razem wszystko było OK i kilka godzin po publikacji na otomoto samochód był sprzedany - 2007r, przebieg około 100k i czerwone skóry, 55 tysięcy i nawet się nie szarpałem o cenę -. Przyjechałem z kasą następnego dnia, i w trakcie wszystkich formalności telefon właściciela nie przestawał dzwonić z chętnymi na oględziny - nie tylko ja szukałem. Właściciel skwitował to tak, że takiej akcji ze sprzedażą w kilka godzin to jeszcze nie miał. W każdym bądź razie rozważałem też sprowadzenie z Niemiec. Najtańszy samochód z dopiskiem "bez wypadkowy" + koszty sprowadzenia to minimum 50 tyś. Jeżeli znajdziemy nawet ładny wizualnie samochód to dalej pozostaje kwestia stanu mechanicznego, a tutaj też tanio nie jest. Moje TT było w stanie bardzo dobrym, niestety zaczął cykać rozrząd. CYKAĆ - czyli można było jeszcze sporo km zrobić zanim pojawi się poważny problem. W jednym TT które oglądałem, łańcuchy było słychać z kilometra. Niestety była to tylko kwestia czasu, więc chciałem to od razu zrobić. Silnik na stół i przy okazji rozrządu okazało się, że sprzęgło jest w połowie zdarte i jest lekki luz na dwumasie. Jako że wszystko było na stole, żeby nie płacić robocizny kilka razy te rzeczy też wymieniłem - 8k nie moje . Samochód ze skrzynią DSG? Kolejne potencjalne problemy....

    Puenta. Pomimo, iż jest to historia z przed 3.5 roku a samochód stracił na wartości to wciąż uważam że zakup TT + "trochę drobnych" na potencjalne naprawy to wciąż minimum 50 tysięcy (wersja ciasna budżetu) i na pewno łatwo nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 17-07-2019 o 20:25

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •