Strona 176 z 200 PierwszyPierwszy ... 76126166174175176177178186 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,626 do 2,640 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #2626

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    wodzislaw śląski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    biały
    Posty
    10
    czyli mocno schodzą z ceny. Jaką wedlug Was realną cenę warto by dać za to auto ?
    i w jakim dziale szukać tematu o tym aucie. Przeszukalem 'nasze auta' ale nie znalazłem tematu zalozonego przez kowboja. zaraz będę szukać w dziale tuningu.
    Widziałem też czarne tts cabrio na sprzedaż 160nalotu, w pełni oryginalnej opcji i automacie ale facet wołał nieco ponad 60k. Auto niby od znajomego znajomego i dbane ale cena anyway troche wysoka jak dla mnie, co sądzicie ?

  2. #2627

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    10
    Uwaga, samochód nad którym się zastanawiałem okazał się niewarty uwagi. Zainteresowanych zapraszam tutaj:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post290969

  3. #2628
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Czyli wyszło na moje?
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #2629

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Czyli wyszło na moje?
    W zasadzie tak kolego.

    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Zasadnicze pytanie, co w blacharce jest bez zastrzeżeń? Zewnątrz, czy wewnątrz? W tych samochodach często wymienia się części, zamiast je naprawiać. [...]
    Na to wyglądało - główne uszkodzenia były w okolicy tylnego lewego koła, a moje pomiary nie wykryły nic w tej części - być może ćwiartka została wspawana a moje pomiary minęły linię łączenia. Te informacje spowodowały że zaskoczyło mnie też coś innego - tylne lewe koło szurało o nadkole przy jeżdżeniu po dziurach lub przy mocnym zakręcie w prawo - założyłem że być może to wina krótszych sprężyn progresywnych oraz zapakowania samochodu trzema osobami - na przeglądzie stwierdzono że to dziwne, bo na feldze ani oponie nie było śladu a przynajmniej patrząc na zawieszenie i koło nie było żadnych zastrzeżeń. Moja teoria - zniszczona geometria zawieszenia i/lub tylnej części samochodu.

    Szrot.

  5. #2630

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    internet
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez BOMI21 Zobacz posta
    [...] czy w samochodzie o takim przebiegu możliwe jest żeby działy się takie rzeczy jak wytarty pierścień na gałce, drobne ślady przetarć na manetkach od tempomatu i kierunkowskazów? Cała reszta, czyli kierownica, uchwyty, pedały, wszelkie przełączniki czy podłokietnik wyglądają bardzo dobrze. Fotele z przodu mają wygniecione boczki, ale widzę że wszystkie TT niezależnie od przebiegu wyglądają tak samo. Mechanicznie i blacharsko bez zastrzeżeń. Staram się dojść do wniosku czy przebieg może być prawdziwy. Jazda próbna też bez nie wykazała żadnych problemów.
    Cytat Zamieszczone przez BOMI21 Zobacz posta
    [...] podłużnice, mocowania amortyzatorów, podłoga z tyłu są fabryczne, lampy przednie oryginalne z połowy 2007 roku i bez śladów demontażu, wszystkie szyby oryginalne (przednia oem ale z 2010). Poszycie z fabrycznym lakierem ~100 - 120 mikronów na całym samochodzie oprócz tylnego prawego nadkola gdzie jest pole około 5cmx5cm z grubością do 800 mikronów - wygląda jak naprawiona wniotka. Oprócz tego przedni prawy róg nadkola z prawego przodu ma podobną grubość, ale tę część poszycia widać od wewnątrz na podnośniku i nie ma tam żadnej ingerencji. Od dołu samochód wygląda jak nowy, bardzo czysty, dalej są naklejki z kodami i numerami, osłony termiczne wydechu w połowie samochodu błyszczą się jak nowe. Brak wycieków i brak śladów wycieków, chociaż osłona silnika trochę utrudnia pracę. Turbosprężarkę widać od dołu samochodu, jest czysta, nie słychać jej podczas jazdy. Sprawdziliśmy samochód przed odpaleniem i po mocniejszej jeździe testowej VCDSem, oprócz typowych kodów pojawiających się przy niskim napięciu akumulatora nie było nic, żadne błędy się nie pojawiły po jeździe próbnej. Do wymiany jest raczej termostat bo po zagrzaniu lekko "faluje" w okolicach optimum. Wydaje mi się że podwozie by potwierdzało niski przebieg tego samochodu, bo wygląda od spodu zaskakująco dobrze. Bardziej mnie interesuje czy manetki i gałka zmiany biegów mogą aż tak degradować w tym samochodzie, chociaż tak jak mówiłem reszta wnętrza nie ma nietypowych śladów zużycia.
    [...]
    Cytat Zamieszczone przez BOMI21 Zobacz posta
    [...] główne uszkodzenia były w okolicy tylnego lewego koła, a moje pomiary nie wykryły nic w tej części - być może ćwiartka została wspawana a moje pomiary minęły linię łączenia. Te informacje spowodowały że zaskoczyło mnie też coś innego - tylne lewe koło szurało o nadkole przy jeżdżeniu po dziurach lub przy mocnym zakręcie w prawo - założyłem że być może to wina krótszych sprężyn progresywnych oraz zapakowania samochodu trzema osobami - na przeglądzie stwierdzono że to dziwne, bo na feldze ani oponie nie było śladu a przynajmniej patrząc na zawieszenie i koło nie było żadnych zastrzeżeń. Moja teoria - zniszczona geometria zawieszenia i/lub tylnej części samochodu.
    [...]

    Zdecydowałem się na zamieszczenie tutaj na forum małego sprostowania.

    Chodzi o to że minąłem się z prawdą odnośnie tego samochodu. Tak jak napisałem wcześniej w tym wątku, wybrałem się na oględziny egzemplarza z DSG w Poznaniu. To co tam się wydarzyło opisałem już w wątku "TT które należy omijać szerokim łukiem !!' ale w dużym skrócie nie widziałem jeszcze tak zaniedbanego samochodu . Jako że ten czarny egzemplarz który oglądałem wcześniej zrobił na mnie świetne wrażenie (podwozie jak nowe, wnętrze ładne, brak wycieków, nie picowany, ogólnie wszystkie podzespoły eksploatacyjne z małym przebiegiem), stwierdziłem że zainteresuje się nim ponownie - okazało się że nie był naprawiany przez komis, tylko sprowadzony przez osobę prywatna na własne potrzeby, naprawiony i po pół roku wystawiony na sprzedaż w komisie. Przemierzyłem cały samochód miernikiem lakieru, słupki i podejrzane nadkole co 4-5mm. Okazało się że samochód był bardzo lekko uszkodzony - rzeczywiście naprawiony był odcinek łuku nadkola o długości 5cm, reszta to druga warstwa lakieru w okolicach błotnika. Do tego nowa lampa i zderzak. Udało mi się dotrzeć do zakładu blacharskiego który naprawiał ten samochód i potwierdzili ze w zasadzie było to bardziej kosmetyczne wyprostowanie łuku niż poważna naprawa blacharska - samochód miał przerysowany bok, lampę, zderzak i nadkole oraz felgę. Przy oględzinach sprzedający sam zaproponował pomiary swoim miernikiem i wskazał dokładnie gdzie należy oczekiwać odchyleń i w jakich wartościach. Zrobiłem też pełen pomiar geometrii samochodu, wyszło idealnie bez konieczności ustawienia czegokolwiek. Znegocjowałem cenę i kupiłem ten samochód. W związku z tym chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt że nie zawsze jesteśmy w stanie trafnie ocenić stan samochodu, szczególnie od strony blacharskiej - to co ja początkowo zakwalifikowałem jako drobną naprawę łuku nadkola potem określiłem jako ślady poważnego dzwonu, a ostatecznie wyszło że faktycznie nikt nic nie ukrywał i samochód miał skromną przygodę która została starannie naprawiona, a samochód faktycznie był w zaskakująco dobrym stanie, co potwierdzają dalsze oględziny i pomiary już po zakupie. W zawieszeniu wszystko jest w porządku, co potwierdził pomiar geometrii, a szuranie z okolic koła to odkształcona osłona nadkola która nie została poprawnie zamontowana.

    Nadmienię że to co ja określiłem jako "wytarty pierścień na gałce, drobne ślady przetarć na manetkach od tempomatu i kierunkowskazów" okazało się pozostałościami po najprawdopodobniej kremie do rąk, zostawiając ledwo widoczne białe smugi na manetkach, pokrętle od nawigacji i przyciskach od podświetlenia wnętrza. Po przetarciu tych elementów mokrą scierką wszystkie te ślady zeszły, odsłaniając niezniszczone elementy. Gałka z tego co zauważyłem w 8J ogólnie zazwyczaj słabo wygląda, a tą mogła jeździć kobieta, na co wskazywały by ślady po kremie do rąk.

    Dziękuję wszystkim za wkład w dyskusję, ale pamiętajmy że wszystkie wątpliwości rozwiewają tylko oględziny samochodu na żywo i rzetelnie wykonane sprawdzenie w serwisie/skp/geometrii podwoziowej.
    Ostatnio edytowane przez BOMI21 ; 25-03-2019 o 21:25

  6. #2631
    Awatar Majkel23
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Black
    Posty
    74
    Siema,

    https://allegro.pl/ogloszenie/audi-t...avi-7886919236 w zeszlym roku byla wystawiona w wadowicach widac zmienial wlasciciela
    nr vin TRUZZZ8J691008423

    Wiadomosc z przed dwoch stron "ach, wydałem jednak te parę złotych, okazuje się że te delikatne przerysowanie zderzaka w 2014r. we Francji wycenione zostało na prawie 25000 euro. Także ja już się skutecznie wyleczyłem. "

  7. #2632
    Awatar Majkel23
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Black
    Posty
    74

  8. #2633
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Po pierwsze - przegląd ważny jeszcze ponad rok?
    Auto dobrze wyposażone i nieźle wygląda. Mimo niskiej jakości zdjęć chyba nie był mocno kręcony.
    Uszkodzenia zastanawiają. To auto było aż tak uszkodzone, że za te 26 z zyskiem ktoś sprzedaje?
    Na pewno nie warto odpuszczać sobie dokładne oględziny auta. Zdarzało się, że auto miało trochę uszkodzeń, a po drugiej stronie pół auta wymieniono pod sprzedaż, lub mina/trup. Warto normalnie sprawdzić auto, zajrzeć pod spód, szukać śladów napraw od środka.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #2634

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#53ad9418d8

    Jestem ciekaw Waszych opinii na temat tego autka. Fakt - do lakierowania bo rysy wyglądają na głębokie, to jeden powód dlaczego cena niska jak na wersję z 3.2 pod maską. Wyposażenie też nie jest jakieś topowe ale też nie maksymalna bieda.
    Mimo wszystko wydaje mi się podejrzanie tania. No i przegląd do 2k21 - niemiecki na dwa lata mogli podbić ?

  10. #2635
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    148
    W Niemczech dają na 2 lata przegląd. Jak nowe z salonu to na więcej lat dają, chyba 3.

  11. #2636
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Radio nieoryginalne, lampy wymieniane, rysy i przegląd ponad rok. Poza tym warto przyjrzeć się, jaki stan. Oczywiście TTS to nie jest.
    Co do opisu - 3.2 nie jest legendą, "dioda" zamiast diód led, jazda magnetyczna i zwykłe rzeczy... A gdyby było zarysowane przez znaną osobę? I kolejne zdanie. Żeby ten samochód nie okazał się perełką od turasa z translatorem.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #2637

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33
    z opisu też chwilę się pośmiałem TTS to to nie jest. Chodzi mi głównie o cenę za wersję z silnikiem 3.2 których u nas bardzo mało, na ten moment to chyba jedyna. Nie łudzę się, że to igiełka jakaś, na pewno przy oględzinach wyjdzie coś - wydaje mi się, że silnik dobry i zawias i można myśleć o kupnie i włożeniu trochy pieniędzy aby doprowadzić go do stanu używalności. Czy w.g Was nie warto zaprzątać sobie głowę ?

  13. #2638
    Awatar Majkel23
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Black
    Posty
    74
    Ja moje tt 3.2 z tego samego roku 2007 z takim samym wyposazeniem tylko ze wszystko oryginalne w 2017r sprzedalem za 44tys. wiec nie wydaje mi sie ze na dzien dzisiejszy tt z silnikiem 3.2 za 38tys to mala kwota.
    Po zdjeciach widac ze auto mialo przygode z przodu, brak znaczka quattro i ktos odrazu wstawil poliftowe swiatla.
    ja przy 200tys przebiegu musialem robic mechatronike wiec tutaj bardzo bym zwrocil uwage na stan skrzyni.

  14. #2639

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33

  15. #2640
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Auto prawdopodobnie uderzone przodem.
    Źle spasowana maska, wymienione reflektory.
    Sprawdź carfax.
    Cena mówi dużo.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •