Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Sprowadzanie auta z zagranicy

  1. #16
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    d_matys - szacunek. W końcu ktoś mi to przedstawił łopatologicznie (: Muszę to sobie wydrukować!
    Przy okazji to dobry tekst do przyklejenia w dziale porad przy kupnie TT bo myślę, że nie każdy musi się na tym znać, a przyda się nie jednemu (:
    Nie ma za co. Robię to od 8 lat, od kiedy weszliśmy do Unii więc co nie co wiem o tym wszystkim. Przepisy zmieniają się co chwila. Patrzą tylko aby więcej kasy wydębić od zwykłego człowieka.

    Cytat Zamieszczone przez marik

    ... jednak problem będzie przy dogadaniu się ze sprzedawcą i w urzędzie niemieckim ....
    Hehe. To też nie duży problem. Wystarczy znać podstawy niemieckiego i łamanym językiem oraz nogami i rękami da radę wszystko załatwić

    Cytat Zamieszczone przez marik

    No, chyba, że VAT płaci sprzedający w Niemczech, jeśli się nie mylę i wtedy w Polsce jesteśmy zwolnieni z tej opłaty.
    Jeśli kupimy samochód bez Vat-u , czyli netto , to musimy ten Vat zapłacić w Polsce . Trzeba mieć NIP UE no i oczywiście firmę. Jest tylko różnica w podatku bo w Niemczech jest 19% , a w Polsce 23% VAT.

  2. #17
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Tak, ale z drugiej strony słyszałem że są problemy przy rejestracji samochodu, gdzie podatek miał być tam opłacony.

    Ps. Formalności takie same z Niemiec, jak np. z Holandii?

  3. #18
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Ps. Formalności takie same z Niemiec, jak np. z Holandii?
    Formalności są takie same. Nie ważne czy samochód jest z Hiszpanii , Holandii czy Estonii. Aby był z Unii Europejskiej.

  4. #19
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Bo jak nie jest w regionie porozumień, to płacimy jeszcze 10%, co nie?

    Ps. no właśnie, a z Monako? Bo tam nie ma podatków? Była ostatnio oferta i się zastanawiałem. W ogóle się vat wtedy nie płaci?

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Święta Katarzyna (Wrocław)
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    12
    Czy to możliwe zeby bez oszustwa auto które zostało zezłomowanie we Francji po "naprawie" zarejestrować w Polsce? Czy nie jest tak ze raz wyrejestrowane auto w Uni nie można ponownie zarejestrować?

  6. #21
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez hojnorek Zobacz posta
    Czy to możliwe zeby bez oszustwa auto które zostało zezłomowanie we Francji po "naprawie" zarejestrować w Polsce? Czy nie jest tak ze raz wyrejestrowane auto w Uni nie można ponownie zarejestrować?
    Jakaś afera ostatnio obiła mi się o uszy i nawet policja była w to zamieszana. No raczej jak coś zezlomowales w innym kraju, to jak możesz to realnie zarejestrować.... No chyba, że coś źle rozumuje, ale w przypadku samego wyrejestrowania zagranicą, rejestr w PL jest możliwy. Chyba prawo się zmieniło...
    Ostatnio edytowane przez cocolina ; 23-09-2015 o 20:50
    Blonde Bandit in TT

  7. #22
    Awatar maciek6005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    KRaków
    Pojemność
    brak
    KM
    70
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czornyje
    Posty
    98
    We francji auto dostaje po wypadku kategorie. I np jak był dobry dzwon to już tam takiego auta nie zarejestrujesz, nadaje się na rozbiórkę/eksport. Ale u nas bez problemu można takie auto zarejestrować, tylko trzeba zrobić droższy przegląd na auto powypadkowe

  8. #23

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33
    Podpowie mi ktoś kto sprowadzał/sprowadza auta zza granicy czy warto się zastanowić nad opcją sprowadzenia TT mk1 w 3.2 czy akcyza (18% z tego co wcześniej się pojawiło w temacie) nie jest warta. Przy 30k za dobry egzemplarz wychodzi 6k samej akcyzy. Czy może kupić lepiej jakiś szrot mechaniczny ze zdrową blachą i zapłacić groszową akcyze i porobić sobie auto w Polsce ? Czy da się w jakiś sposób tą akcyzę zaniżyć ? Siedzi ktoś mocno w tym temacie ?

  9. #24
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Złota łopata i plus za nie zakładanie nowego tematu
    A tak na poważnie; Firmy, które sprowadzają auta najczęściej szukają skrajnych przypadków, powypadkowych, uszkodzonych, z większym przebiegiem. Takie auta często są znacząco tańsze. Dokonują odpowiednich korekt i zgrywają aniołków. To przede wszystkim ci uświadomi, że dobrych ofert jest na prawdę mało i sprowadzenie auta zza granicy najczęściej wiąże się z większymi kosztami. Jeśli na prawdę chcesz sprowadzić sobie auto, wcale złym pomysłem nie jest znalezienie czegoś lekko uszkodzonego. Tego typu auta od właściciela lub z aukcji ubezpieczalnianych rzadko są przygotowane pod sprzedaż. Tylko wtedy najczęściej się okaże, że przebieg jest większy.
    Zaniżanie akcyzy to zły pomysł, jak przesadzisz to i tak ci pociągną z eurotaxu.
    Ważne, że pojazdy powyżej 2.00 litra są obciążone akcyzą. Jeśli nie chcesz wyjść na minus, to jest skrajnie mała szansa, że uda ci się z większą pojemnością w dobrym stanie.
    Jeszcze jedna istotna rzecz - sprowadzenie auta zza granicy to nie tylko pojechanie tam, zapłacenie, powrót. Jest to też szereg formalności z tłumaczeniem i opłatami na czele. Dlatego właśnie wiele osób korzysta z pomocy firm. Trochę zapłacisz, ale oni ci ogarną dokumenty itd. Chyba lepsza opcja, jak znajdziesz ogarniętą w temacie firmę.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #25

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33
    Też zastanawiałem się nad stukniętą do sprowadzenia. Wtedy i cena niższa i akcyza, a u nas masa części zamiennych. Jednak 3.2 to muzyka dla uszu
    A co do firm miałeś z czymś styczność ? Ja nic szczególnego jeszcze nie szukałem ale widziałem https://www.auta-z-niemiec.com/ na yt i nawet spoko to wygląda. Jakbyś znał jakąś firmę która się tym zajmuje to chętnie się czegoś dowiem.
    Również przygarnę jakieś strony gdzie można szukać bitych i nie bitych furek zza granicy. Może są jakieś z których nie korzystam a warto.

  11. #26
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Panowie nie taki diabeł straszny z tym sprowadzaniem. Osobiście moją przywiazlem z Niemiec. W sumie to każde auto które posiadałem czy posiadam jest z Niemiec od osoby prywatnej lecz zdażają się komisy prowadzone przez Niemca a nie turasa i auta te są wiarygodne. Oczywiście wiąże się to z jakimiś kosztami w zależności czy auto jest do jazdy to wtedy jedziemy we dwójkę jednym autem kupuje wcześniej żółte tablice koszt ok 500zl no i paliwo z 1000zl na powrót na dwa auta. Jak auto jest nie do jazdy to auto laweta tylko nie jakiś strucel tylko warto dać więcej za dobę i jechać jak biały człowiek wtedy koszta wychodzą ok 1500zl oczywiście zależy + - jaki rejon Niemiec. Co do formalności to trochę to uprościło. Akcyza wiadomo zależy od rocznika , pojemności itd, tłumaczenie ok70, przegląd 100 i wydzial komunikacji koszt ok 250. To tak na szybko pisane co pamiętam. Auta szukane na mobile lub AutoScout24.
    Ostatnio edytowane przez eslaw79 ; 28-03-2019 o 12:49

  12. #27

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33
    Mnie sprowadzenie interesuje tylko z silnikiem 3.2 czy orientujesz się może jakie wyszłyby całkowite koszta akcyzy za 2003-2006r ? Albo gdzie mogę to sprawdzić ?

    Jak oglądam to chodzą po ok 25-26k z silnikami 3.2 doliczając do tego niecale 6k akcyzy (18% ceny) i około 3 tyś opłat łącznie z podróżą itp. to IMO u nas nie kupię w dobrej kondycji takiego auta za te cenę..
    Ostatnio edytowane przez szymek ; 28-03-2019 o 13:10

  13. #28
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Kupujesz auto za 20 tysięcy, płacisz 3720 zł do urzędu, inne wartości proporcjonalnie, jeśli cena na umowie mocno zaniżona, to ci dowalą od wartości rynkowej. Nawiasem mówiąc, od pojemności mniejszej niż 2 litry byś dał 620 zł.
    Do tego opłaty jak niżej kolega wspominał. Na pewno nie ma opłaty (recyklingowej?) 500 zł, bo to już kilka lat temu wyszło.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #29
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez szymek Zobacz posta
    Mnie sprowadzenie interesuje tylko z silnikiem 3.2 czy orientujesz się może jakie wyszłyby całkowite koszta akcyzy za 2003-2006r ? Albo gdzie mogę to sprawdzić ?

    Jak oglądam to chodzą po ok 25-26k z silnikami 3.2 doliczając do tego niecale 6k akcyzy (18% ceny) i około 3 tyś opłat łącznie z podróżą itp. to IMO u nas nie kupię w dobrej kondycji takiego auta za te cenę..
    Mi się wydaje, że z racji rzadkości, te 3.2 które są/będą oferowane w Polsce nie powinny być w złym stanie. Wszak, jest to wersja iście limitowana patrząc na mk1. Pytanie, czy nie szukać już mk2, bo w cenie koło 40 tysięcy będą już jakieś egzemplarze, pytanie oczywiście w jakim stanie

  15. #30

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    33
    Niektórzy mogą wykorzystywać rzadkość tego modelu i wołać cenę zawyżoną mocno względem wartości auta. Na rynku widzę tylko dwie w Polsce mk1
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#5d143ab04d
    https://www.olx.pl/oferta/audi-tt-r3...tml#64203ffd71
    Pytanie już nie na ten dział ale co może według was powodować taką rozbieżność ceny ? Bo jeżeli przebieg ori, to ta pierwsza dla mnie lepsza tylko pod względem tego że DSG

Podobne wątki

  1. Zlomowanie auta
    Przez Mumin w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 22:09
  2. Inspekcja auta
    Przez brysiomaster w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 20:56
  3. Oklejenie auta ;)
    Przez Mattes w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 09:05
  4. Auta z USA
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 11:46
  5. Wyczesane auta
    Przez alek w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •