Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Wątek: TT, i co dalej?

  1. #16
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    A ja Wam powiem, że od kilku lat mam auto typu Chrysler Voyager (właśnie dla rodziny) a TT jest właśnie dla przyjemności, zabawy i funu... Jak się wybieram np do Zakopanego z żoną i córką to niestety Voyager. Byliśmy raz TT i prawie się to skończyło rozwodem Niestety wiem z doświadczenia, że rodzina nie idzie w parze z TT, dlatego przez prawie rok jak ją posiadam zrobiłem niecałe 3500 km. W opisywanej kwestii w tym temacie TT jest zdecydowanie kaprysem dla posiadacza ale cóż mamy z życia.... Duże zabawki dla dużych chłopców...

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja miałem fotelik w MK1 i mam w MK2. O ile roadster faktycznie jest tylko dla 2 osób to coupe da radę z dzieckiem (bo w sumie tylko ono się zmieści z tyłu w MK1) chociaż niestety będzie to męczarnia w przypadku dziecka do 3-4 lat kiedy jeszcze siedzi na foteliku. Mój mały ma już 6 lat , siedzi na podkładce i przejeździł w TT sporo tys kilometrów i jak najbardziej TT daje radę. Gdybym chciał (co nawet rozważałem) jeździłbym dzisiaj Q7 ale stwierdziłem, że jeszcze jeszcze jestem za młody na taki klocek. Podróż w TT jest bardzo komfortowa w MK2 jeszcze bardziej, bagażnik jest wystarczający dla rodziny 3 osobowej. Wrzucam do niego walizy w większości załadowane ciuchami żony i dziecka co spokojnie wystarcza na 2 tygodniowy wyjazd. Przyznam szczerze, że nawet rozważałem zakup jakiegoś większego auta jako dodatkowego typu nowy model RAW4 lub BMW X3 tylko po co kiedy i tak bym nim nie jeździł bo wolałbym jechać TT.

    To czy zostaniesz przy TT zależy tylko od Ciebie. Masz ładny roadster i kasy nie odzyskasz. Jeśli finanse Ci pozwalają kup coś większego (ekonomicznego, typowy tapczan) coś bez duszy a TT zostaw dla satysfakcji przejażdżek latem
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mnie się coś widzi, że annecy decyzję już podjął.

  4. #19
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Poprzedni właściciel mojej TT Roadster woził syna w foteliku na przednim siedzeniu... Niestety przez to skóra jest strasznie porysowana.

  5. #20
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    A ja Wam powiem, że od kilku lat mam auto typu Chrysler Voyager (właśnie dla rodziny) a TT jest właśnie dla przyjemności, zabawy i funu... Jak się wybieram np do Zakopanego z żoną i córką to niestety Voyager. Byliśmy raz TT i prawie się to skończyło rozwodem Niestety wiem z doświadczenia, że rodzina nie idzie w parze z TT, dlatego przez prawie rok jak ją posiadam zrobiłem niecałe 3500 km. W opisywanej kwestii w tym temacie TT jest zdecydowanie kaprysem dla posiadacza ale cóż mamy z życia.... Duże zabawki dla dużych chłopców...
    hehehe to możemy podać sobie rękę u mnie tak samo, tylko że ja mam Town&Country bardzo bardzo je lubię a TTka tylko moja, moja moja)))
    DaviTT

  6. #21
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Jeśli TT daje Ci radość z jazdy, z przyspieszenia, nietuzinkowego wyglądu to sam powinieneś wiedzieć co robić. Nie jest to inwestycja, która zwróci się finansowo ale przyjemności kosztują i tak to trzeba traktować. Mnie też czeka powiększenie rodziny 2+1 i jednyna opcja jaka wchodzi w grę to zakup drugiego auta rodzinnego a TT zostawiam sobie. Takim A5 na pewno nie poszedłbym bokiem zimą bo gdybym go uszkodził to koszta byłyby dużo większe Więc TT może traci na wartości ale wiem, że dobrze serwisowane pozwala mi na wiele i daje bardzo dużo satysfakcji.
    pozdrawiam

  7. #22
    Awatar Renia
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Ja to u mnie wygląda? Ano kupiłam TT, bo się zakochałam w tym auTTku i ŻADNA siła mnie nie przekona, żebym jeździła innym dupowozem. Jak całą rodziną, to toczymy się właśnie mężowskim dupowozem. Moja TT służy tylko dla mnie i koniec dyskusji. Czasem podwiozę dzieciaka lub z męża gdzieś zabiorę, choć ostatnio przyznał, że już ze mną nigdy nie pojedzie, gdy ja prowadzę. Krótko. TRZEBA mieć coś dla siebie, swoją zabawkę ! Życie jest za krótkie i zbyt nudne, żeby odmawiać sobie przyjemności. Niestety wiele lat straciłam, żeby zrozumieć, że trzeba być trochę egoistą i myśleć o sobie. Rozsądnym jest wg mnie mieć dwa samochody, rodzinny dupowóz i ten drugi, ten jedyny, ten ukochany, ten móóóóóój!
    Kwestią osobną jest, co na to druga połówka i czy rodzinę stać na utrzymanie dwóch autek. Annecy, zostaw sobie TT, żonka powinna zrozumieć i uszanować Twoją pasję, jaką jest posiadanie i przyjemność z prowadzenia TT. Takiego Cię pokochała?

  8. #23
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A jak nie uszanuje, to coż... będziesz musiał jej też kupić TT

  9. #24

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    łoł, ale odzew.... hehe niektóre wypowiedzi mocne ale ok... każdy chce pomóc... także dzięki za wszystkie słowa...

    no ja decyzji jeszcze szybko nie podejmę - jak tylko myślę o wystawieniu ttki na serwis handlowy to mi się oczy szklą.... hehe...

    rodzinnego kombiaka w dieslu to ja już mam... ale żona sobie prawa do niego uzurpuje

    w sumie przekonaliście mnie żeby auta nie ruszać tylko mieć pamiątkę... i zabawę...
    cieszę sie , ze jest więcej takich osób , które świadomie liczą się ze stratami i rzadszym korzystaniem z auttka na skutek rodziny a jednak nie chcą się rozstawać z tt...

    a skoro tt ma zostać to rozważam raczej zakup 3 auta do domu - takiego męskiego 4x4... wiecie w Polsce deszcze i śniegi przez 9 miesięcy w roku.... ale i na wakacje, na narty.. i dziury i lasy w mojej okolicy... dlatego podpytywałem też wcześniej o audi allroada....

    tylko zastanawiam się czy taki model się sprawdzi i czy 3 auta w domu to nie przesada...
    tt dla mnie do samotnych przejazdów do sklepu po piwo, kombiak w dieslu dla żony na co dzień coby np. dziecki do szkoły odwozić, i allroad w biturbo na wakacje, hehe...?
    i ta koncepcja do mnie najbardziej przemawia...
    dzięki i pozdr all

  10. #25
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    łoł, ale odzew.... hehe niektóre wypowiedzi mocne ale ok... każdy chce pomóc... także dzięki za wszystkie słowa...

    no ja decyzji jeszcze szybko nie podejmę - jak tylko myślę o wystawieniu ttki na serwis handlowy to mi się oczy szklą.... hehe...

    rodzinnego kombiaka w dieslu to ja już mam... ale żona sobie prawa do niego uzurpuje

    w sumie przekonaliście mnie żeby auta nie ruszać tylko mieć pamiątkę... i zabawę...
    cieszę sie , ze jest więcej takich osób , które świadomie liczą się ze stratami i rzadszym korzystaniem z auttka na skutek rodziny a jednak nie chcą się rozstawać z tt...

    a skoro tt ma zostać to rozważam raczej zakup 3 auta do domu - takiego męskiego 4x4... wiecie w Polsce deszcze i śniegi przez 9 miesięcy w roku.... ale i na wakacje, na narty.. i dziury i lasy w mojej okolicy... dlatego podpytywałem też wcześniej o audi allroada....

    tylko zastanawiam się czy taki model się sprawdzi i czy 3 auta w domu to nie przesada...
    tt dla mnie do samotnych przejazdów do sklepu po piwo, kombiak w dieslu dla żony na co dzień coby np. dziecki do szkoły odwozić, i allroad w biturbo na wakacje, hehe...?
    i ta koncepcja do mnie najbardziej przemawia...
    dzięki i pozdr all
    Ja mam 3 auta a jeżdżę tylko jednym jak mam jechać innym niż TT to wole zostać w domu
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #26
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    annecy ja z jednym autem nie dał bym rady, więc przemyśl porządnie czy nie zostawić TTki jako drugie auto.
    Kup wielkiego kombiaka/vana, przynajmniej na pierwsze dwa lata. Najgorsze wyjazdy, kiedy trzeba załadować wózek, torby i inne duperele, które trzeba czasem z dzieciakiem wozić jak gdzieś wyjeżdżasz. Jak już dzieciak ma prawie dwa lata to już jest luźniej i spokojnie w coupe można wozić, z roadsterem jak w Twoim przypadku to tylko przejażdżki dwu osobowe, albo tylko z żonką, albo tylko z dzieciakiem.

    Co do TTki, to u mnie jest jako drugie auto, na dojazdy do pracy i fun
    Dzieciak ma cztery lata i spokojnie mieści się na tylnym siedzeniu tylko na podstawce.

    P.S.
    Chociaż bardziej mi się podoba roadster niż coupe, to u mnie przegrał ze wzglądu na brak trzeciego miejsca z tyłu (na dzieciaka, o czwartym nie wspominam, bo go po prostu nie ma, figuruje tylko jako zapis w dowodzie rej, he he)
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #27

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    hmmm... zarówno coupe jak i roadster są wyjątkowe - coupe jest bardziej eleganckie, sztywne, ciche i ma więcej miejsca w środku... za to roadster ma tylko 2 miejsca, jest głośniejszy, trzeszczący ale bez dachu w ładną pogode daje mega fun!!! ale i tak nie wyobrażam sobie pojechać pozwiedzać zamki nad Loarą na 2 tygi z dzieckiem w ttce coupe.... obojętnie czy dziecko ma 2 czy 10 lat... także u mnie zostają jazdy wokół trzepaka...

    jeden duży wóz typu voyager tez odpada - moja zona , parking CH, voyager...??? nie widze tego, hehe
    pozdr

  13. #28
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Witam tak jak Jaaqob napisał ostatnio TT byłem na urlopie w Kudowie Z. z rodzinką 2+1 (chłopak 8 lat) super się jechało bagażnik wystarczył więc jak mały podrośnie to TT napewno zostaje tym bardziej że dzieciak mówi że to najlepszy samochód po R8 )
    Pozdrawiam

  14. #29
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Coupe dla 2+1(młodsze dziecko) wystarcza Roadster dla 2 też wystarczy na wakacje byle Pani trochę wyrzucić bagaży,albo zakupić komplet walizek do Roadstera,a jak już Pani się uprze na pół szafy to ochydny bagażnik na klapę i w drogę.Wtedy rozumiem to zamaskowanie wnętrza o którym dyskutowaliśmy z ZUCZKIEM ,ale użytym na walizki.
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 22-11-2012 o 13:00

  15. #30

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    w Top Gear sprawdzali ile osób wejdzie do Fiata 500 - zmieściło sie chyba kilkanaście.... hehe

Podobne wątki

  1. Naprawione wszystko - co dalej ?
    Przez Mariusz Kidacki w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 22:16
  2. Przepływomierz...i co dalej..
    Przez 4mario w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 17:15
  3. CZY JARMARK EUROPA DALEJ FUNKCJONUJE JAK TAK TO GDZIE
    Przez DORKNEST w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 23:04
  4. hamownia... co dalej ?
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 14:11
  5. Co dalej???
    Przez Maciek w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-10-2002, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •