Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Wątek: Audi TT MK2 3.2 V6

  1. #46
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Skoro masz juz ciekawy egzemplarz a doskwiera Ci brak mocy to może lepszym pomysłem byłoby uturbic 3.2 i cieszyć sie mocą 500 KM?

  2. #47

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Mysle, ze to nie ma najmniejszego sensu. Koszt uturbienia to okolo 40 tys zl. Do RS-a dolozyc trzeba okolo 50tys ale dostajesz inne zawieszenie, inne hamulce, inne fotele, inne zegary i wiele innych dodatkow no i masz auto, ktore zostalo zaprojektowane zeby byc mocne, a nie dolozone turbo, ktore nie do konca moze dawac rade. Jest tez mozliwosc dolozenia kompresora za okolo 25tys zl ale efekt jest mizerny bo daje przyrost okolo 100KM wiec tyle co RS ma w podstawie. W RS samym softem osiagasz 410KM. Jesli dolozysz do tego kilka innych modow jak wydajniejszy FMIC czy wydech to moce sa jeszcze wieksze i 500KM osiagniesz bez problemow. Istnieja oczywiscie inne alternatywy jak S5 z 3.0 tfsi 333KM bo stare 4.2 to kaplica czy BMW E92 M3 lub M1 ale te znowu sa RWD. I tak szukajac mozliwosci kupienia auta z potencjalem TT RS za okolo 130-140tys zl nie ma lepszej maszyny.

  3. #48
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    takich bajek że bez problemowo ogarniesz w ttrs 500km to chyba Pachura naopowiadał. Jak by to było takie proste to nasz kolega by nie sprzedawał TTrs z którym mody zakończyły się na 400km i nie kupował 3.2 a potem go uturbiał. 500km z ttrs to nie jest bez problemów bo nikt tyle w pl jeszcze nie miał i pewnie nie prędko będzie miał. 3.2t mają ludzie po 600km i dają radę. A stwierdzenie
    a nie dolozone turbo, ktore nie do konca moze dawac rade
    świadczy troszkę o braku wiedzy. Jeżeli dobierze się odpowiednio sprężarkę do danego silnika i do mocy które planujemy to niema prawa nie dawać rady. Cały setup musi być odpowiednio przemyślany a wtedy będzie jeszcze mniejsza awaryjność takiego 3.2t niż TTrs z 400km z małym plusem gdyż w 2.5t będzie to maks z tego setupu a w 3.2t 500km to pikuś...

  4. #49
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł , ale kolega nie napisał że chce 500 koni w RS-ie robić tylko że 400 i w takim przypadku zrobienie takiej mocy w RS jest pryszczem w porównaniu do 3.2 .
    Solidnym argumentem jest też fakt że reszta auta jest przystosowana do większej mocy ( hamulce , zawieszenie itd ) .
    Osobiście uważam ( i tak czynię ) że trzeba robić całe auto nie tylko silnik .


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jeżeli dobierze się odpowiednio sprężarkę do danego silnika i do mocy które planujemy to niema prawa nie dawać rady.
    Bezapelacyjnie się zgadzam , jeśli coś nie daje rady to tylko dla tego że użyto nieodpowiednich części .


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Cały setup musi być odpowiednio przemyślany a wtedy będzie jeszcze mniejsza awaryjność takiego 3.2t niż TTrs z 400km z małym plusem gdyż w 2.5t będzie to maks z tego setupu a w 3.2t 500km to pikuś...
    A z tym będę polemizował ...
    Dla 2.5T 500+ to również ''pikuś'' ( oczywiście nie na seryjnej turbinie ) jedynym problemem stojącym na drodze był do jakiegoś czasu układ paliwowy ale ten problem jest już rozpracowany od pewnego czasu .


    Jeśli mam być szczery to na dzień dzisiejszy wolałbym '' robić '' RS-a niż 3,2 .



    Cytat Zamieszczone przez masterlysy Zobacz posta
    Witam
    Musze cos dopisac do mojego postu bo chyba zmienilem zdanie na temat stereotypu jakiemu piastowalem do tej pory, a mianowicie chodzi o fakt czy Audi TT jest babskie i czy warto pompowac w nie duzo kasy. Powiem wam Panowie, ze okres w ktorym jezdze moim 3.2 v6 (glownie weekendowo) sprawil, ze calkowicie sie przestawilem. Jestem naprawde pod wielkim wrazeniem tego samochodu. Kupilem je zonie, a juz ustawiam sie na weekendowy wyjazd na Nurburgring. TT trafilo w moj gust w 99% i najchetniej bym z niej nie wysiadal. Niestety zaczyna mi doskwierac brak mocy i wszystko wskazuje na to ze moje TT pojdzie w sezonie na sprzedaz, a w garazu stanie model RS. W tym przedziale cenowym to chyba najlepsze auto ktore moze bez problemow wygenerowac 410KM. W zwiazku z tym koncze wszelkie modyfikacje w 3.2 i czekam, az pojawi sie cos ciekawego w postaci RS

    Cieszę się że zmieniłeś zdanie na temat TT








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #50
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    I bardzo nas cieszy taka zmiana stanowiska - bardzo słuszna i nic w tym dziwnego bo TT to super auto. Mocy zawsze brak, ale w tym aucie nie tylko o moc chodzi

  6. #51
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    ZUCZEK napisał:
    S4 na 500 koni to ogarnie a uturbienie auta to inna para butów, jestem bardzo ciekaw setupu 3.2T za 18tyś
    W obu przypadkach wydane pieniądze i zakres prac jest na podobnym poziomie, przy czym VR kryje większy potencjał.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #52
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Hmm Arttur nie wiem nie miałem oby tych aut. Najlepiej jak by wypowiedział się Michał bo miał oba te auta ale wydaje mi się że TTrs częściej coś się psuła niż 3.2t.
    W pl jest sporo projektów 3.2t na 500 ze sporym + i jakoś sobie dają radę bez problemu

  8. #53
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Michał to jest Michał a Artur to Artur Każdy ma inny proces podejmowania decyzji i motywacje
    Na tamte czasy nie zrobiłby ponad 500 KM w RS-ie więc pewnie taka a nie inna decyzja . Na dzień dzisiejszy nie jest to już problemem .
    To czy się psuje czy nie to kwestia względna... Patrząc przykładowo na MK1 225 , jednemu się psuje częściej niż drugiemu a komuś z kolei nic się nie psuje

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    W pl jest sporo projektów 3.2t na 500 ze sporym + i jakoś sobie dają radę bez problemu
    Wiem że jest sporo projektów ( i pewnie będzie jeszcze więcej ) , nie wątpię w jakikolwiek sposób że nie że ogarniają 500+ bez problemu , ba i 600 nie jest problemem .
    Tyle że dla 2.5T też nie jest to żaden problem a masz nowszy motor na wtrysku bezpośrednim ( czyli na dzień dobry efektywniejszy ) i całe auto bardziej przystosowane ..
    Osobiście mam też sentyment do 5 cylindrowych silników i zapewne jest to jeden z powodów dla których wybrałbym 2,5T przed 3,2 ..

    To tyle bo widzę że temat delikatnie zbacza z toru








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to jeszcze małe OT ode mnie, pamiętam jak Michał był na etapie tych zmian i sam mówił że dla tego uturbia 3.2 bo 2.5T nie daje obecnie takich możliwości, ale gdyby było inaczej dłubał by jednak Rsa, bo lepiej mu się nim jezdziło niż 3.2 tak że jednak coś w tym jest, a dzwięk 5cyl jest przecudowny, nawet mój D5 pomimo że na gnojówce jezdzi, brzmi jak rasowe autko.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •