Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Wątek: Audi TT MK2 3.2 V6

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20

    Audi TT MK2 3.2 V6

    Witam
    Jestem tu nowy(choc nie do konca) i raczej nie bede stalym bywalcem ale z racji, iz wsadzilem swoja zone w dosc mile audi w ktore postanowilem wsadzic dodatkowo pare groszy moge wam zdac mala relacje z modyfikacji.
    Rozpoczynam ten post bo moze ktos bedzie chcial cos podpatrzec i skorzystac z mojego doswiadczenia w zmianach wprowadzonych w moim tt 8j 3.2 v6 o ktorym w sieci nie pisze sie za duzo.

    Autko zakupilem jako oem i praktycznie od poczatku zaszly zmiany.

    Pierwsza modyfikacja to przednie lampy LED oem oraz pelny pakiet od wersji TTS (ledy sa oryginalne z przestrojonym komputerem, a nie jakas mania miecia.
    Miedzy czasie wizyta na hamowni i sprawdzenie jak autko trzyma serie. Wynik 247KM ( nie pamietam Nm)
    Robie w tej chwili przedsmak do tego co opisze w najblizszych dniach bo wlasnie do Audi zostal zalozony cold intake neuspeed oraz power pulley rowniez neuspeed. W sobote rano autko zostanie z hamowane w celu sprawdzenia przydatnosci tych dobrodziejstw, a nastepnie zalozony zostanie wydech milteca cat back i wystrojona nowa mapa pod nowa specyfikacje. Oczywiscie po uzyskaniu wyniku z hamownii pochwale sie wam wynikiem i w razie czego sluze rada.
    Ostatnio edytowane przez masterlysy ; 19-11-2012 o 22:25

  2. #2
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Witamy

    Po założeniu dolotu, domyślam się że dźwięk silnika mocno na plus

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Tak zdecydowanie dolot sprawil, ze weekendy spedzam z TT

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Witaj na forum. Wrzuć fotki, chętnie obejrzymy auto. Co do tuningu to jeśli w planach nie jest uturbienie auta to mocy zbytnio nie zyskasz na wolnossaku wydechem, dolotem itp zabiegami. Jak jeszcze nie widziałeś to polecam poszukać TT Michała, 3.2 uturbiona jednym słowem potwór ponad 500PS
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    To się nazywa dbać o auto

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Nie mam zamiaru robic zadnego ognia bo jak pisalem to autko kupilem zonie. VR6 pieknie chodzi z dolotem i wydechem, a dodatkowo plus 10KM bedzie mila niespodzianka choc rakiety z tej tt nigdy nie bedzie. Zobaczymy co pokaze hamowania w sobote moze byc z tego niezly fun.
    Dodam fotki jak bede mial wydruki z hamowni i usiade na PC bo ipad nie ogarnia takich operacji na tym forum.
    W Comp sport za uturbienie tego auta zawolali 40 tys. wiec za to kase wole kupic cos ostrzejszego. Narazie wystarczy.

  7. #7
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Witaj,

    Opisuj, chętnie poczytam, bo też mam VR6, a oprócz MichałaTT (ale to inna bajka bo turbo) mało kto się udziela z 3.2 silnikiem. Opisz swoje autko w Nasze Auta Fotki wrzuć.

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Zambrów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    33
    Dokładnie mało info o tym silniku w TT ja za jakieś dwa tyg. również będę przerabiał ten temat dolot wydech heh

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Projekt pomarańczowego potwora jest niestety w dziale VIP i mało kto może o nim poczytać a szkoda, mimo wszystko z zaciekawieniem będę śledził wątek, pomimo iż obecnie opisane retusze nie przyniosą większego efektu, to czekamy na dalsze relacje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Jakie beda efekty bedzie jak czarne na bialym bo praktycznie w kazdym stadium jest hamownia. W sumie efekt jest malo istotny. Dolot w VR6 to obowiazek ze wzgledu na doznania akustyczne, a reszta jest powodem upodobnienia zewnetrznie wizualnie autka do TTSa. Diody juz sa, zderzaki przod i tyl tez, jeszcze tylko progi i 4xwydech i bedzie gotowe. Dzis autko wyszlo z serwisu. Razem z dolotem siedzi juz power pulley. Na oem Audi mialo 246,8 BHP i 287,6 Nm. Hamownia miala byc w sobote ale niestety paczka z milltekiem sie opoznila i bedzie dopiero w poniedzialek wiec nastepne hamowanie dopiero w kolejna sobote. Juz sie nie moge doczekac muzyki vr6 na tym wydechu. Swoja droga sam jestem ciekawy jakie efekty beda z calej zabawy. Jesli ktos bedzie chcial cos wiedziec na przyszlosc o tym ile jaka pierdola daje to bedzie wiedzial dokladnie

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    podawanie wyniku z dokładnością do 0.X BHP ....ciekawa precyzja:P Jakby kolega wiedział to przy takich wynikach powtarzalność pomiaru to jest z dokładność przynajmniej oko 10km;/ Zależy od warunków zewnętrznych ,paliwa ,rozgrzania auta i sposobu zhamowania (zaczepienia auta) dlatego temat jest dla mnie lekko śmieszny. Tak czy siak dolot da na pewno fajny efekt akustyczny ale mierzenie przyrostów z dokładnością 0.X HP to bzdura:P

  12. #12
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Fajnie sie zapowiada. Ciekaw jestem wynikow. Koniecznie wrzuc fotki, jakie by one jakosciowo nie byly Piszesz o LEDach, wrzuc prosze nr swojego BORDNETZA + nr swoich LEDow lub ich koncowke oraz to, czy podeszly Plug&Play. Bedzie dla potomnych

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Zambrów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    33
    a najlepiej jakiś filmik obrazujacy serie a nastepnie mod...

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez masterlysy Zobacz posta
    Jakie beda efekty bedzie jak czarne na bialym bo praktycznie w kazdym stadium jest hamownia. W sumie efekt jest malo istotny. Dolot w VR6 to obowiazek ze wzgledu na doznania akustyczne, a reszta jest powodem upodobnienia zewnetrznie wizualnie autka do TTSa. Diody juz sa, zderzaki przod i tyl tez, jeszcze tylko progi i 4xwydech i bedzie gotowe. Dzis autko wyszlo z serwisu. Razem z dolotem siedzi juz power pulley. Na oem Audi mialo 246,8 BHP i 287,6 Nm. Hamownia miala byc w sobote ale niestety paczka z milltekiem sie opoznila i bedzie dopiero w poniedzialek wiec nastepne hamowanie dopiero w kolejna sobote. Juz sie nie moge doczekac muzyki vr6 na tym wydechu. Swoja droga sam jestem ciekawy jakie efekty beda z calej zabawy. Jesli ktos bedzie chcial cos wiedziec na przyszlosc o tym ile jaka pierdola daje to bedzie wiedzial dokladnie
    Na tym etapie kuracji wzmacniającej to efekty będą jedynie dzwiękowe i to na plus, bo chyba nie liczysz że wciśnie cię w fotel, niestety lekko klipsnięte 225 z gorszym gangiem, będzie z przodu, tak więc z ciekawością czekam na dalsze mody, może pomyśl chociaż o jakimś gazie rozweselającym.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Dziwne macie tu podejscie Panie Pawle 2005. Jak to czytam to mam wrazenie, ze mam do czynienia z kogucia walka. Jesli temat jest smieszny to moge go zaraz zakonczyc. Dzieki Bogu jest TTOC na ktorym mozna sie cos wiecej dowiedziec w temacie np. 3.2 v6 bo na tym forum slowa w tym temacie nie ma. Hamownia wyplula taki wynik to go napisalem i lata mi to co jest po lub przed przecinkiem...To auto i tak jest za szybkie dla mojej zony i na bank objedzie nie jedna serie
    Jak juz pisalem koszt zaturbienia tego gokarda to 40tys zl. Niewiele tanszy kompressor koszt 30tys zl. Dla mnie mozecie miec nawet i 448KM z 1.8 T. Ja jak bede chcial cos mocniejszego to poprostu zmienie auto.
    Co do Ledow robilem je u Dominika w Pile. Zrobione sa na bazie moich lamp, zarowek i przetwornic z wymienionymi szklami i srodkiem. Wyszlo smiesznie tanio tym bardziej, ze jedna lampa byla do wymiany. Po zmianie napiecia w kompie podeszly bez problemow. Jedyna wada na wolnych obrotach i tylko na wlaczonym silniku potrafia sobie czasem mrygnac ale dokladnie ta sama przypadlosc mam w q7 wiec raczej sie nie przejmuje. Nr BORDNETZA podam jak bede mial okazje zapiac VAS.
    Dla reszty zainteresowanej tematem autko przed i po pokaze jak skoncze a to bedzie za jakis tydzien. pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •