Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Wątek: Audi TT MK2 3.2 V6

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie ma tutaj koguciej walki lecz po prostu era tuningu stożkami i podniecanie się ich wirtualnymi dodatkowymi koniami minęła dobre 10 lat temu...dlatego śmieszy mnie hamowanie auta przed stożkiem i po "modowaniu" czyli założeniu jakiegoś tam dolotu.
    Kolega zaczyna temat od razu że nie będzie stałym bywalcem , teraz że niema tutaj nic ciekawego i dzięki bogu są jakieś inne fora. Ale jednak pochwali się swoimi "modami" czyli jakimś stożkiem. Wiadomo że nie każdy musi rozbierać silników w drobny mak składać na innych podzespołach i robić 2x tyle mocy co w serii, jednego cieszy takie podejście innego zadowoli założenie filtra powietrza. Lecz dla mnie wydawanie kasy na robienie pomiarów po zmianie filtra pow w seryjnym aucie i chwalenie się tym to kompletna bzdura. Jeżeli wyniki wyjdą inne to będzie to bardziej świadczyć że idzie zima powietrze jest bardziej gęste i dlatego wyszła większa moc. Czemu to piszę ? Ponieważ pewna osoba robiła testy na hamowni silnika 2.8 vrT ( moc podwojona a nie seria tak jak tutaj) z seryjną puszką filtra powietrza i całkowicie bez filtra powietrza. Różnice były na poziomie błędu pomiaru dlatego wiem co piszę dlatego wiem że ten mod nie doda nic mocy ale poprawi bardzo akustykę co niewątpliwie jest dużym +

    a stwierdzenie
    i na bank objedzie nie jedna serie
    nie wiem czego się tyczy czy innej TT 3.2 czy 1.8t seryjne po programie ( te już oblatuje Twój wóz na pewno) Jeżeli twierdzisz że piszę bzdury i się spinam to dam CI namiary do użytkowniczki TT 3.2 w dsg która zrobiła wydech dolot i sama stwierdziła rozczarowując się że auto jedzie tak samo jak wcześniej ( ale dźwięki na + ). Tutaj jeszcze jest filmik gdzie troszkę widać nasze potyczki z moim dawnym setupie na starej turbinie :
    Street Kings - Full Version - Adrenaline Motorsport - YouTube
    łapałem się z rolki ,z kreski i zawsze TT 3.2 w dsg + launch control dostawała klapsy i to takie dosyć zdecydowane....

    nie piszę tego posta aby się wywyższać lecz po prostu irytuje mnie jak ktoś zakłada temat pisze że nie będzie tutaj wchodził bo niema nic ciekawego o 3.2 ale pochwale się swoimi "modami" które są bardzo kosmetyczne i robiły wrażenie 15 lat temu.
    Odnośnie tego co jest na tym forum to jak już koledzy pisali jest zapewne najszybsza TT w pl która legitymuje się mocą 500+ a jak właściciel ma na to ochotę to i 600 Dlatego mody typu stożek + led nie robią na wszystkich takiego wrażenia jak oczekiwał sam właściciel. Zarejestrowanie się tylko na tym forum aby się pochwalić "modami" a potem już nie korzystać bo niema tutaj nic ciekawego jest dla mnie troszkę śmieszne i nietaktowne wobec wszystkich tutaj zgromadzonych...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-11-2012 o 11:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •