Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: wrapping black mat

  1. #16
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Każdy produkt ma swoje plusy... i minusy

    - Folia jest wytrzymalsza i zapewne daje lepszy efekt ale jest duuużo droższa i potrzeba nie lada umiejętności aby ją nałożyć.

    - PlastiDip jest dużo tańszy i również daje fajne i bardzo zadowalające efekty i co ważne jest go banalnie prosto położyć.
    co do testu z myjką to pewnie że nie jest on mega wytrzymały jak lakier czy choćby folia ale przy odpowiednim położeniu, kilku warstwach i przede wszystkim ZDROWYM ROZSĄDKU przy myciu nic się elementom/samochodowi pokrytemu PlastiDipem nie dzieje. Znajomi się tym zajmują i swoje jedno w demo carów ma plasti dipa kilka miesięcy, myte na myjsce naście razy i dalej trzyma.

    ale wracając do sedna. jeżeli chodzi o początek wątku ... filmik ukazuje zabezpieczenie felg "winter mode" na zimę.
    ja jednak uważam że jednak PlastiDip jest rozsądniejszym rozwiązaniem, łatwość aplikacji, mniej czasu, nie wymaga umiejętności aż takich jak kładzenie foli.
    Przy różnych wzorach folią do wszystkich zakamarków nie wejdziesz...PlastiDipa wpylisz i siądzie.
    Tani, dobrze zabezpiecza, wygląda adekwatnie do wartości a może nawet lepiej, łatwo się usuwa ...

    PS: ja nie widzę nic złego w poście Anioła .... to że w puszce było mniej środka to wina PlastiDipa? to jakiś jego minus? NIE.
    Równie dobrze kupując 30m2 foli może Ci przyjść 29,3m2 i troszkę Ci zabraknie i czy to jest wina folii ? jakiś jej minus? NIE.

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Są też bezbarwne można nadkola popsikać to od żwiru na drodze lakieru nie uszkodzi ale niektórym to nie dogodzi.

  3. #18
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Ok. widze że jest wiele opini i są różne. Więc postanowiłem samochód zrobić folią a felgi i grila plasti dipem. Jeszcze raz dzięki za podsunięcie mi tego środka ICE

  4. #19
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    Ok. widze że jest wiele opini i są różne. Więc postanowiłem samochód zrobić folią a felgi i grila plasti dipem. Jeszcze raz dzięki za podsunięcie mi tego środka ICE
    jak zrobisz to podziel się efektami, bardzo chętnie zobaczę efekty
    powodzenia.

  5. #20
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Plasti Dip to cos w rodzaju gumy. Folia bardziej przypomina lakier i taka jest rowniez w dotyku. Podejrzewam, ze powloka PD jest dosc gruba, bo nalezy polozyc kilka warstw. Folie mozesz traktowac jak lakier - polerowac, woskowac itd. Folie sa perlowe, kameleony, metaliczne, akrylowe, matowe itd, a PD zwykle mat. Usuwanie folii nie jest problemem. Na YouTube widzialem, jak gosc lakierowal BMW M3 Plasti Dipem i jak w otwory relingow itd. pryskal ta guma to pierwsze moje skojarzenie bylo "co za syf". Na felgi mozna prysnac.

  6. #21

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak będziesz felgi pryskać i chcesz mieć połysk (nie mat) to jest dodatkowy preparat tej samej firmy.

  7. #22
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    No więc u mnie jest tak że najpierw robie potem pytam. Zanim założyłem wczoraj temat jedną felgę zrobiłem folią. Narazie nie zerwe jej, jak mi kurier przywiezie plasti dipa, prysne drógą i porównam efekt. Załączam zdjęcia poglądowe, ogólnie to fajnie wyszło tylko troche zmarszczki z bliska widać i łatki. Folią robiło się nawet przyjemnie ale wiadomo że wszystko ma granice wytrzymałości , no i w pewnych momętach folia się przepala, wtedy musi iść łata. Zresztą sami ocenicie.
    http://c.wrzuta.pl/wi11172/be956df90...5fef0/imag0035
    http://c.wrzuta.pl/wi1999/46c571e000...5fef0/imag0036

    ICE Właśnie chodzi mi o mat.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    ........Więc postanowiłem samochód zrobić folią a felgi i grila plasti dipem..........
    I to moim zdaniem jest prawidłowa decyzja zakładając że musimy dokonać takiego wyboru




    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    ...................... ale niektórym to nie dogodzi.
    Dobrze że są jeszcze ludzie którzy nie zadowolą się byle czym
    I nie chodzi mi bynajmniej o to że Plasti Dip to byle co ale bardziej o to że nie daje wartego zachodu efektu jeśli pokryjemy nim całe auto ..

    Ale , zawsze możesz pomalować całe auto ( byle nie Twoja TT ) i przekonać się osobiście jaki daje to efekt ....
    Tak jak wspomniałem , do pokrywania mniejszych części to całkiem niezły patent ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    I to moim zdaniem jest prawidłowa decyzja zakładając że musimy dokonać takiego wyboru






    Dobrze że są jeszcze ludzie którzy nie zadowolą się byle czym
    I nie chodzi mi bynajmniej o to że Plasti Dip to byle co ale bardziej o to że nie daje wartego zachodu efektu jeśli pokryjemy nim całe auto ..

    Ale , zawsze możesz pomalować całe auto ( byle nie Twoja TT ) i przekonać się osobiście jaki daje to efekt ....
    Tak jak wspomniałem , do pokrywania mniejszych części to całkiem niezły patent ...









    Pozdrawiam
    Widzisz ja tylko zmierzam w jednym kierunku. Felgi wychodzą ładnie, a co do malowania samochodu to głównie chodzi mi tylko o bezbarwny na nasze Polskie ostre i słone zimny. Zamiast po zimie mieć zderzak jak kaszana wystarczy przelecieć bezbarwnym, a na wiosnę zerwać.

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Widzisz ja tylko zmierzam w jednym kierunku. Felgi wychodzą ładnie, a co do malowania samochodu to głównie chodzi mi tylko o bezbarwny na nasze Polskie ostre i słone zimny. Zamiast po zimie mieć zderzak jak kaszana wystarczy przelecieć bezbarwnym, a na wiosnę zerwać.
    W tej kwestii kompletnie się z Tobą zgadzam







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Ok. zabieg dość łatwy 3 warstwy, dziś zaczołem o 7 rano i o dziewiątej odstawiłem na schnięcie. Moim zdaniem lepsze od folji, tylko szorstkie uczucie pod palcami podczas dotykania jest gorsze od zwykłej folji. Wczoraj rozprawiłem się z jednym, dziś hurtem (z dwoma kołami). Efekt fajny , aż chce się prysnąć cały samochud. Jedno mnie zastanawia, gdyby nie odrywć foli z tego jednego koła tylko przelecieć dwiema warstwami plasti dipa , dla zrównania zmarszczek i kantów? Szkoda mi tylko ryzykować bo jak spapram to więcej nie mam. Foto z operacji:
    Pierwsza warstwa: http://c.wrzuta.pl/wi12959/69c449a30...de56a/imag0047
    Jedna jest jaśniejsza, ponieważ zostało mi ze wczoraj troszke, to wypsikałem. Wzestawie dali też karteczki do osłony opony, niestety tylko na jedno koło starcza.Drógie obłożyłem plastikowymi kartami do gry.
    Dróga warstwa: http://c.wrzuta.pl/wi9288/f92e51da00...de56b/imag0048
    Tu pokryło ładnie jak dla mnie, nie potrzeba trzeciej warstwy, ewentualnie wpyłki tam gdzie prześwity.
    Trzecia warstwa: http://c.wrzuta.pl/wi810/ce01583f002...de56c/imag0049
    Troche śię świeci jak metalik, ale po wyschnięciu jest fajny mat.

    Jutro, albo w sobotę wrzucę foty finalne, dziś zanim wyschnie będzie ciemno.


    http://c.wrzuta.pl/wi8786/965e768200...24b37/imag0051
    http://c.wrzuta.pl/wi16892/06d539bc0...24bcd/imag0052
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 25-11-2012 o 17:49

  12. #27
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Ja chyba zostanę przy zakupie nowych felg w odpowiadającym mi kolorze i wzorze

  13. #28
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Nie chcę być niegrzeczny, ale jak na mój gust to wieś tańczy i śpiewa..

  14. #29
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Bogatynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Kolego zapamiętaj jedno każdy ma swój gust hehe

  15. #30
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    mi sie podoba, tez pomaluje felgi zimowe na czarno, ale bez tych pomaranczowych wstawek...

Podobne wątki

  1. DUDEK TT 225 Q Black
    Przez Dudek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 08:03
  2. Oklejanie folią, car wrapping
    Przez squirrelkuss w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 05:53
  3. MK1 - Crystal Black TT // N°27
    Przez No27 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 15-06-2017, 13:42
  4. Grill mk2 Black
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 23:53
  5. 3.2 S-tronic black
    Przez elmacho w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •