Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Wątek: 1.8T AWP problem

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez czaja Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie. Po wpięciu trójnika na odejście z listwy paliwowej nie było ciśnienia tam a po zgaszeniu samochodu i wypięciu trójnika nie było tam paliwa tak jak by nie było powrotu paliwa z listwy wtryskowej. Może dla tego jest takie duże ciśnienie na listwie paliwowej przy doładowaniu 0,6Bara ciśnienie dochodziło do przeszło 4 Barów i może przez to są takie czasy wtrysku.
    Na powrocie paliwa nie będzie ciśnienia , również nie spodziewałbym się tam paliwa po zdjęciu wężyka na wyłączonym silniku .


    Spróbuj podmienić ten regulator na inny , być może jest uszkodzony mechanicznie i nie reguluje ciśnienie proporcjonalnie do ciśnienia nim sterującego ....







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Dziś byłem na regulacji LPG. I co mnie zdziwiło to na postoju widać w wartościach w 001 002 033 że na lpg ładniej pracuje niż na PB. Na lpg mam wahania sondy raz na plusie raz na minusie dodatkowo czas wtrysku jest stały a na PB wartości sondy są cały czas ujemne a czas wtrysku zmienia się z 2.04 na 1.70

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak byś miał chęć podmienić wtryskiwacze to ja mam całą listwę z regulatorem i wtryskami

  4. #19
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Moim zdaniem regulator paliwa albo wtryski. Podmień i zapewne auto zacznie latać.

  5. #20
    Awatar Sev
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    22X
    Rocznik
    2003
    Kolor
    FabSilver
    Posty
    63
    Czaja miał zrobioną korektę wtrysków w ECU ale nie kompletną. Wg mnie jedna mapa nie zmieniona - TVUB.
    Reszta softu seria.
    Zobaczymy co po właściwej (wg mnie) korekcie wtrysków w programie będzie się działo.

  6. #21

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Korekta softu zmieniona ale raczej nic to nie dała. Poniżej logi wtrysku. o dziwno na jałowym sonda lambda pracuje ciągle na ujemnych wartościach a czas wtrysku jest poniżej wartości skrajnej. Chyba dalej trzeba czegoś szukać. Dziwne też było że przy 200KM wtryski 320cc też pętliły.
    Te logi były w porównaniu do tamtych robione na dużo lepszym paliwie bo wcześniej było paliwo 95 z stacji NO NAME a teraz wlałem specjalnie do logowania PB 98 z Lotosu

    Grupy: 118,032,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 001,002,032 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Mam drugi regulator ciśnienia paliwa może on winien temu jest bo też dziwne było jak podczas butowania ciśnienie paliwa sięgało ponad 4 bary przy doładowaniu 0,6Bara

  7. #22
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Regulator paliwa wymien na sprawny i po klopocie. Zakladam ze wtryski masz 320 PO NUMERZE , a nie wstawione na oko 320 bo 'mi sie wydaje'

  8. #23

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    W tej chwili mam 380cc z BAM a wcześniej jak kupiłem to przy 202KM pętliły oryginalne wtryski z AWP czyli 320cc nr z wtrysków jak trzeba to mogę podać

  9. #24
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Regulator paliwa wymien na sprawny, na wolnych obrotach ma byc ok 2,4bara. Teraz pewnie kolo 3barow masz.
    Jesli jednak masz ok 2,4bara na wolnych obrotach , to gosc wgral Ci seryjne oprogramowanie bez korekty wtryskow.

  10. #25

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Na wolnych obrotach mam 2,5bara gdzieś jak odepnę wężyk od regulatora mam 3 bary przy jeździe z butowaniem dochodzi ciśnienie paliwa do 4 barów przy seryjnym programie. Program był drugi raz zmieniany po tym jak SEV powiedział że jakieś tam wartości trzeba zmienić i mimo tej zmiany nic nie pomogło jak widać po logach a wtrysk na biegu jałowym mam 1,7ms. I nie wiem czy sprawdzać regulator czy pompę paliwa sprawdzić ile napompuje na powrocie bo na zasilaniu przez 60 sekund napompowała 3L. Dodatkowo wcześniej korekty na 32 kanale miałem na minusie a teraz na drugim sofcie są na plusie. Filtr paliwa też wymieniałem w tym roku więc jego wykluczam.

    Co można jeszcze sprawdzić żeby w końcu dojść do tego co powoduje takie problemy??

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:38 16:28 ---------- EDYCJA

    Tuner chyba miał rację że pompa paliwa nie wydołuje.
    Właśnie zrobiłem dwie próby na ilość paliwa jedna na starym regulatorze druga na nowym niestety nie miałem miernika żeby zmierzyć jakie jest napięcie na akumulatorze ale pierwszy wynik na starym regulatorze dał około 460 ml przez 60 sekund drugi pomiar na drugim regulatorze dał 495 ml przez 60 sekund więc chyba pompa nie wydaje ciśnienia. Tylko dziwne że na zasilaniu listwy wychodziło 3 litry przez 60 sekund a ciśnienie na zasilaniu było 4 bary. Czy po prostu te wyniki są dobre a małe napięcie jest na akumulatorze ??

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:28 18:51 ---------- EDYCJA

    Przed chwilą zmierzyłem napięcie i wynosi ono na akumulatorze 11,9 V

  11. #26

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Grupy: 002,033,115 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_146489.html
    Dziś zrobiłem sobie logi tak żeby sprawdzić jak parametry auta bo jakoś nie do końca z osiągów jestem zadowolony. Test pompy robiłem przelewowy na 4 różnych pompach używanych i 3 pompy napompowały lekko ponad litr w ciągu 60s przy 11,9V na akumulatorze a jedna około 0,5L. Test szczelności robiłem ale mam z nim problemy bo pierwszy raz zsadziło mi TIP z turbiny a drugi raz wyskoczyła puszka z TIPa ale nigdzie nie było słychać nieszczelności. Teraz jest problem z testem jak się robi bo TIP w środku jest lekko zaolejony i króciec turbiny też i przy próbie mocniejszego dociśnięcia TIPa do turbo po prostu od razu zaczyna się ześlizgiwać.

    Według mnie auto coś słabo jedzie. Logi wyglądają na seryjną 180KM a u mnie jest zrobione już : wydech od turbo do końca na tłumikach przelotowych 2,5", TIP sylikonowy, filtr stożkowy z dolotem zimnego powietrza firmy motorsport czy coś takiego ( MAde in USA ), wtryski 380cc.
    Dziwne też jest dla mnie że chyba turbina coś późno pompuje bo czytałem że te turbiny już przed 2000 obr potrafią ciągnąć.

    Paliwo jakie jest zalane do auta to niestety mieszanka PB98 i PB95. Auto ogólnie śmiga na LPG więc korekty z kanału 032 nie oddadzą do końca jak pracuje na PB.

  12. #27
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    na logu widac dokladnie jak pracuje na pb.
    generalnie jest ok i nie wiem za bardzo czego szukasz lub oczekujesz ? bo co do Twoich modów to wtryski nie dodają Ci mocy ponad serie , TIP przy seryjnym programie również w AWP również, dolot też nic nie daje. jedynie wydech jest tak naprawdę jedyna modyfikacją która poprawia na tą chwilę performance. masz\ 0.7bara @2300rpm i wiecej do szczescia Ci nie potrzeba to nie diesel żeby mieć 1.5bara przy 2000rpm, pozatym chyba chcesz jeszcze pojeździć prawda ? korby w 1.8t nie lubia boostu z dołu jak im dasz za dużo to zaczynają się do Ciebie uśmiechać
    daloby tez znaczną poprawę - zamontaowanie FMIC na grubych rurach.
    teraz program by się przydał.

    zrob jeszcze logi 031+114, 003+020 na pb, osobno 033+002 na lpg zobaczymy czy masz lpg zestrojone
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #28
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jeśli szukasz jakiejkolwiek usterki, musisz znać stan wyjściowy auta. Zrobiłeś jakieś mody, dołóż FMIC, zrób porządny soft, shamuj i zloguj. Jak na razie to wszystko wygląda oki, a Ty tylko domniemujesz ze coś jest nie tak

    W promieniu 40km masz co najmniej 3 osoby, które ogarną Ci ten motor, z czego 1 ma hamownie, a 2 masz na miejscu
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #29

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Program będzie robiony u Zaprzala to już dawno postanowione. Ale puki co jestem na etapie robienia FMIC. Mam już kolektor od BAM tylko zastanawiam się jakie mogą być niespodzianki przy jego montażu bo mój ma dwa wyjścia od dołu pod odmę i hamulce a tu jest tylko jedno. Rurki też mam 51mm i intercooler 180x550x65 myślę że spokojnie powinno wystarczyć mi 2m rury i 10 kolanek.

  15. #30
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    nie wiem w jakie moce celujesz , ale 51mm to troche licho
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •