Na wolnych obrotach mam 2,5bara gdzieś jak odepnę wężyk od regulatora mam 3 bary przy jeździe z butowaniem dochodzi ciśnienie paliwa do 4 barów przy seryjnym programie. Program był drugi raz zmieniany po tym jak SEV powiedział że jakieś tam wartości trzeba zmienić i mimo tej zmiany nic nie pomogło jak widać po logach a wtrysk na biegu jałowym mam 1,7ms. I nie wiem czy sprawdzać regulator czy pompę paliwa sprawdzić ile napompuje na powrocie bo na zasilaniu przez 60 sekund napompowała 3L. Dodatkowo wcześniej korekty na 32 kanale miałem na minusie a teraz na drugim sofcie są na plusie. Filtr paliwa też wymieniałem w tym roku więc jego wykluczam.

Co można jeszcze sprawdzić żeby w końcu dojść do tego co powoduje takie problemy??

EDYCJA ---------- Post dodany 14:38 16:28 ---------- EDYCJA

Tuner chyba miał rację że pompa paliwa nie wydołuje.
Właśnie zrobiłem dwie próby na ilość paliwa jedna na starym regulatorze druga na nowym niestety nie miałem miernika żeby zmierzyć jakie jest napięcie na akumulatorze ale pierwszy wynik na starym regulatorze dał około 460 ml przez 60 sekund drugi pomiar na drugim regulatorze dał 495 ml przez 60 sekund więc chyba pompa nie wydaje ciśnienia. Tylko dziwne że na zasilaniu listwy wychodziło 3 litry przez 60 sekund a ciśnienie na zasilaniu było 4 bary. Czy po prostu te wyniki są dobre a małe napięcie jest na akumulatorze ??

EDYCJA ---------- Post dodany 16:28 18:51 ---------- EDYCJA

Przed chwilą zmierzyłem napięcie i wynosi ono na akumulatorze 11,9 V