Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 45

Wątek: 1.8T AWP problem

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125

    1.8T AWP problem

    Panowie problem u mnie zaczął występować dość niedawno a mianowicie zaczęło się od tego że po usunięciu całego ustrojstwa SAI a zostawieniu samej pompy na rozgrzanym silniku załączała się pompa ale myśląc że wina leży po tym że wszystko po za nią usunięte olałem sprawę. Niedawno udałem się do tunera na mapkę pod wtryski 380cc z BAM bo podobno moje 320cc pętliły przy 202KM no i pech chciał że ECU padło podczas operacji bo podobno firma która robiła soft w USA zabezpieczyła sterownik i został wgrany czysty wsad ale z mapkami pod 380cc i od tej pory zaczęły się dziwne sprawy bo tuner powiedział że przy seryjnym sofcie wtryski pracują już na 80% swojej możliwości a jak zrobił program to znowu zaczęły się pętlić więc wrócił so seryjnych 180KM. Teraz po paru dniach auto wyraźnie gorzej pali jak jest zimne przy odpalaniu pompa od SAI się nie włącza przy przegazowaniu strzela z wydechu a jak się pojeździ i auto jest rozgrzane i dostanie trochę w palnik SAI się załącza. Nie wiem czy to coś da bo nie mam logów porobionych bo dokładnie nie wiem które grupy zlogować ale mam jeden zrobiony który mnie nie pokoi. Mianowicie na postoju na wolnych obrotach grupa 001 i dziwi mnie wskazania sondy że są ciągle na minusie.
    Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Proszę o wskazanie które grupy zlogować żeby coś może wyszło bo ręce już opadają. Jutro jeszcze postaram się jechać szczelność jeszcze raz sprawdzić.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    wsadz orginalne wtryski i wgraj orginalny program i dopiero zrób logi z bloków 2 20 31 115 118 .

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh .. No dokładnie ...

    Ktoś Ci namieszał w ECU i teraz jest problem ...
    Kto robił ten program ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Z tego skrawka logów wynika, że masz silnik zalany paliwem. Dziwne o tyle, że zmiana wtryskiwaczy w programie, to nie jest jakiś mega skomplikowany problem. Może to świadczyć o jakości programu.

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    na tunera nie narzekam bo dla znajomego robił 1.8T AGU i wszystko ładnie śmiga. Tu może być wina też że pomylił wsady bo wgrywał kilka razy : pierwszy czysty z mapą pod 380cc i jakoś to jechało, później zrobił program pojeździliśmy trochę i stwierdził że wtryski zapętliły się, i na koniec znowu wgrał serie niby z mapą pod 380cc. Stwierdził że pompa paliwa może nie domagać lub coś innego z układem się dzieje.

    Jak by ktoś chciał zerknąć na wsad z ECU to mam zrobiony na kompie może coś z tego wyczyta

    EDYCJA ---------- Post dodany 11:26 13:16 ---------- EDYCJA

    Dziś poranne odpalenie i pompa SAI zadziałała ale strzały w wydechu były ogniem. Za to grupa 001 i wartość lambda już nie były tak strasznie ujemne a raczej w normie na postoju.
    Logi poniżej puki co na wtryskach 380cc i programie który jest bo puki co mechanik ma trochę roboty i nie mam gdzie zrobić testu na szczelność i wymienić wtrysków a programu oryginalnego nie mam też.

    Grupy: 001,032 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 020,031 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 115,118 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    sprawdz cisnienie paliwa pod obciarzeniem bo czasy wtrysku masz prawie jak na wtryskach 320cc ,a powinienes miec duzo krótsze .

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zanim zmieniłeś wtryski powinieneś obadać pompe paliwa i ciśnienia na listwie, dziwne że 320 pętliły przy 200hp ich wydajność jest znacznie większa tak że przy 200hp powinno być ok. jeżeli pompa nie domaga to i 380 ci nie pomogą.
    Zrobił bym tak wymienił pompe dał 320 wgrał ori program i wtedy zobaczysz co się będzie działo, jak logi wyjdą ok można mapować.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Zalezy jak zrobiony program.Na seryjnych wtryskach mozna miec wlasnie 200-205km bez petlenia, albo nawet 220 (nie do spodu) ale zalezy jak kto napisze program i ile przyleje silnik.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    IMG 0426 - YouTube na postoju

    IMG 0429 - YouTube w czasie jazdy , 2 do 6tys nastęonie 3 do 6tys

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zakładając że masz doładowanie 1 bar i takie trzymało podczas testu ( widać było chwilowy '' pik '' ponad tego bara ) to ciśnienie paliwa masz OK .
    Jeśli jednak masz większe doładowanie to ciśnienie jest za małe ..

    Prawidłowo powinno być ciśnienie regulatora + ciśnienie doładowania








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Ja mam seryjne doładowanie bo jest seryjny program. na wskaźniku pokazuje mi około 0,5-0,6 bara. Dzwoniłem do turnera i kazał mi jeszcze sprawdzić ile przez minutę pompa poda paliwa. Kazał wsadzić wężyk do bańki i zmostkować jakiś przekaźnik na 1 min i sprawdzić ile tego paliwa ma być. Przekaźnik już miej więcej znalazłem gdzie jest tylko teraz nie wiem które piny w gnieździe zmostkować. Chyba że jednak nie trzeba tego robić jak widać to po moim teście. Co należy dalej sprawdzić ??

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:47 18:26 ---------- EDYCJA

    podłączyłem się przed listwą wężem około 1,5m i w czasie 60s do bańki naleciało 3L paliwa

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o prawidłowe wykonanie tego testu to zobacz sobie ten temat :
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...-paliwa-2.html








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Jeszcze jedno pytanie. Po wpięciu trójnika na odejście z listwy paliwowej nie było ciśnienia tam a po zgaszeniu samochodu i wypięciu trójnika nie było tam paliwa tak jak by nie było powrotu paliwa z listwy wtryskowej. Może dla tego jest takie duże ciśnienie na listwie paliwowej przy doładowaniu 0,6Bara ciśnienie dochodziło do przeszło 4 Barów i może przez to są takie czasy wtrysku.

  14. #14
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Jesli masz faktycznie tylko 0,6bara doladowania to cos jest nie tak z cisnieniem. Powinno być max 3.6bara.

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Mam seryjny program od 180KM i pompuje jak widać w logach 0,6Bara.

    Byłem dziś u mechanika i sprawa wygląda następująco.
    Po odpięciu wężyka z regulatora paliwa ciśnienie wzrasta do 3 Barów.
    Po zgaszeniu auta ciśnienie po 20 minutach nie spada ciągle było około 2,5 Bara.
    Po wyjęciu wtrysków i kręceniu zapłonem wtryski tak samo tryskają.

    Może po po prostu na seryjnym programie czasy wtrysków powinny być takie. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić żeby wybadać co w aucie jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez czaja ; 12-11-2012 o 23:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •