Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Wątek: TT 2003 rok za 48 900 ?

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612

    TT 2003 rok za 48 900 ?

    Dzis bylem obejrzec :

    http://moto.gratka.pl/tresc/audi-tt-...cd5f29b5e2&s=1

    jak dla mnie wyglada ok, ale ja sie nie znam szczerze mowiac Gadalem z wlascicielem oczywiscie " tylko po jakims przetarciu " a z uzytkownikiem poplynal " uzywany przez kobite dyrektor IBMa " aczkolwiek zaciekawilo mnie ze bez problemu mozemy go dac do dowolnego warsztatu wybranego przezemnie na testy lakieru/wnetrza. Wiec moze nie jest zle z ta TT ?

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ale chyba nie rozumiesz pewnej kwestii jesli taki samochod na zachodzie kosztuje jakies 15,5 tys euro + sprowadzenie + oplaty to wyjdzie okolo 60 tys najbidniej. Jakim cudem KOMIS (ktory JESZCZE dodatkowo ma od tego prowizje) sprzedaje to 12 tys taniej? Czyby to akcja charytatywna? Co z tego, ze mozna pojechac do servisu. Ja tez juz w wawie mialem jedna brac, tez powiedzial ze przetarta i nie ma problemu. Gdy pojechalem do seriwsu to sie za glowe zlapali, poczytaj o tym w moich pierwszych postach. Oczywiscie skorzystaj z tej mozliwosci i jedz do ktoregos z serwisow ze strony www.audi.pl Kosztuje to 350 zl, problem w tym, ze sa dlugie terminy oczekiwania ale jak dobrze zagadasz to na nast. dzien sprawdza Ci. Jesli powiedza, ze jest ok, to go bierz. Pewne jest ze samochod jest baaaaaardzo tani wiec skorzystaj z mozliwosci sprawdzenia w AUTORYZOWANYM serwisie audi. pozdro

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    ja wlasnie rozumiem kwestie ze to niemozliwe zeby sprowadzic fure niebita w tej cenie i jeszcze na tym zarobic dziwi mnie tylko ze gosc tak chetnie daje do obejrzenia przez mechanika

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Przeciez tam pisze ze to cena netto jest, czyli realnie prawie 60.000, czyli cena normalniejsza i w sumie tez nie tak tragiczna jak 2003..
    ttless..

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ciekawe co to znaczy to "przetarcie" jeśli naprawdę nic nie uległo deformacji i tylko był lakierowany to jest cena nawet bardzo dobra. Pewnie wyjdzie ze był cały malowany

    Ps. Sam mam rocznik 2003 tylko ze miałem przejechane 80 tys jak kupowałem.

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    I ile Twoj kosztowal ?

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Moze ktos pojedzie sprawdzic ta okazje
    http://allegro.pl/item249962237_audi_tt_1_8t_2002r.html
    ttless..

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Informacje dodatkowe Bezwypadkowy, Pierwszy właściciel, Sprowadzony
    Wstydziliby sie takie rzeczy pisać

    Nie ma bata, żeby ten rocznik z takim przebiegiem, za tą cenę. Chyba, że to były kiedyś 2 tetetki. Wtedy cena adekwatna.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ja dałem za moja 17 tyś ojro

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    Kupno TT

    Witam,

    Moje spostrzezenia dotyczące kupna TT.

    Moje podejrzenia, poza ewidentnymi, które widać z daleka, budzą:

    - "kierowniczki", które wg sprzedających uzywały autka - tylko gdzie te kobiety w tych TT-tkach?!

    - tzw. tylko przetarcia- od razu w głowie budzi się dzwon, że to jednak był dzwon-i dobrze, ostrożność ponad wszystko- niech w takich chwilach rządzi w nas brak zaufania!!

    - podwyzszone moce- czytaj: grzebanie w bebechach, co rodzi niepewność zarówno w elektronice, elektryce, jak równiez skrócenie zywotności mechaniki. Ja osobiście nie kupiłbym auta "po chipie". To moje zdanie. Upieram się przy nim bo wierzę, ze końcowy produkt dobrych firm samochodowych to niejako "złoty środek" wynikający z myśli technicznej i doświadczenia pracujących tam fachowców ( i kasa która w w te badanie weszła). Naruszenie tego status quo, pozornie tylko przynosi korzyść. Meta jest po prostu bliżej.

    - niemożność przejechania się autem przy zakupie- dyskwalifikacja absolutna!

    - niemozność sprawdzenia w ASO - dyskwalifikacja jw.

    - brak aktualnych wpisów w książce przegladów- duze podejrzenie !

    - plączące się kable elektryczne - dyskwalifikacja

    - przeróbki reflektorów na xenon - niezrozumiałe, wiem, ze to wymaga ingerencji w ECU, a to mnie osobiście przeraża

    - łyse gumy, porysowane od wycieraczek szyby, dywaniki z dziurami na wylot, nadpalenia tapicerki po papierosach, porysowane elementy plastikow - niechlujstwo wymagające zastanowienia się nad tym " co w trawie piszczy" i co "wyjdzie w praniu",

    - zniszczone, powycierane, poplamione, powyciągane, popękane skóry - zastanów się czy przebieg jest OK???
    - brak plastików - szczególnie w TT widoczne- pod maską silnika, pod nim i obok silnika.
    - każda śrubka z innej wsi- koszmar!

    Dodatkowo dążę do kupna uzywanego auta :

    - od 1 właściciela - bezpośrednio, nie prze komis. Widzieć, kto autem naprawdę jeździł i czy tylko tym autem, czy był garazowany itp. To wielki plus !!! Zawsze tak kupuję.

    - droższego od średniej wynikająca z rynku,

    - kompletnego - w tym pozornie tylko duperele, ale jednak ich brak wiele mi mówi...apteczka, gaśnica, koło zapasowe, koła kpl. (zimowe i letnie) podnośnik, postawowe narzędzia.



    TT to auto z tych szybkich, więc szczególnie narażone na dzwony. Tutaj jest włąśnie zagwozdek. Kto je kupi szybko, bo się napalił-przegra walkę z naprawą, przeróbkami, próbami powrotu do stanu pierwotnego, bo serwisy autoryzowane (jakże niekompetentne) go "zeżrą". A jak będzie próbował naprawiać taniej, "na boku", to powstawiają takie cudowne podróby, ze po roku będzie szukał następnego jelenia, zeby pozbyć się problemu. Bo wszystko szlag trafi.


    Tyle, może się komuś przydać.

    Pzdr,

    pees,

    Uczciwa cena za dobre 225, 2002r. powinna oscylować koło 60 tys. zł. Tyle dałem, po negocjacjach.
    Auto jest perfect.
    Spełniało wszystkie w/w moje wymagania dot. zakupu
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    Re: Kupno TT

    Cytat Zamieszczone przez iceboy
    Uczciwa cena za dobre 225, 2002r. powinna oscylować koło 60 tys. zł. Tyle dałem, po negocjacjach.
    Auto jest perfect.
    Spełniało wszystkie w/w moje wymagania dot. zakupu
    czyli rozumiem, że te remusy, xenony i spojlery to sam doczepiles, juz po zakupie? bo jesli to poprzedni wlasciciel, to niestety wykracza to poza opisane przez Ciebie granice kupna autka

    [ Dodano: Pią Wrz 28, 2007 10:04 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Cezary
    Dzis bylem obejrzec :
    http://moto.gratka.pl/tresc/audi-tt-...cd5f29b5e2&s=1
    jak dla mnie wyglada ok, ale ja sie nie znam szczerze mowiac Gadalem z wlascicielem oczywiscie " tylko po jakims przetarciu " a z uzytkownikiem poplynal " uzywany przez kobite dyrektor IBMa " aczkolwiek zaciekawilo mnie ze bez problemu mozemy go dac do dowolnego warsztatu wybranego przezemnie na testy lakieru/wnetrza. Wiec moze nie jest zle z ta TT ?
    1) Po testach lakieru by pewnie wyszlo, ze na calym samochodzie lakier jest tak samo gruby - bo cale bylo lakierowane na nowo! Ale w porządnym ASO to wykryją bez problemu, bo fabryczna powloka lakiernicza jest dosc cienka, ma ileśtam mikronów, a lakierowanie niefabryczne jest zawsze duzo grubsze.

    2) Chyba od rocznika 2003 wszystkie TT mialy nowe ramiona wycieraczek, takie plaskie, bezpiórowe. Ten ma stare, czyli cos tu nie gra

    3) Absolutnie powinienes każdą TT która wydaje Ci sie OK i do któej sie juz przymierzasz, dac do sprawdzenia do ASO. Wtedy wszystko wyjdzie.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    jak w temacie

    Witam,

    pajak napisał (do mnie)

    "czyli rozumiem, że te remusy, xenony i spojlery to sam doczepiles, juz po zakupie? bo jesli to poprzedni wlasciciel, to niestety wykracza to poza opisane przez Ciebie granice kupna autka "

    Odpowiadam.

    Auto kupione przez poprzedniego (czytaj: 1-szego) właściciela w salonie w Polsce (Kraków). Kompletny wydech, progi, zderzaki zostały zaraz po kupnie auta wymienione w tym salonie. Wyglądało to tak, ze auto wyjechało, po to tylko, zeby wjechać z powrotem w inne wrota salonu. Na wszystkie tuningowe części przekazano TUV'y. Wpisano to w dokumenty auta-ksiązka przeglądów. Wymienione części przekazane 1 właścicielowi. Teraz ja je oczywiście mam.

    I jeszcze taka uwaga. Przeczytaj co napisałem wcześniej! Zauważ, ze nic tam nie ma na temat tuningu optycznego. Nie neguję go!. Lubię do nawet! Bo jakaż to ingerencja w mechanikę, czy elektrykę? Sam to nawet "popełniam" - np wymiana lamp tylnych. Zrobiłem równiez dokumentacje zdjęciowa tej wymiany- na przyszłość, dla nowego właściciela. Zeby go upewnić, ze to tylko widzimisie a nie konieczność po dzwonku.

    Tyle w tej kwestii.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  13. #13
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    Re: jak w temacie

    Cytat Zamieszczone przez iceboy
    Zeby go upewnić, ze to tylko widzimisie a nie konieczność po dzwonku.
    Otóż to - wlasnie to mialem na mysli pisząc o tych spojlerach. Czy aby jestes pewien, że to nie była koniecznosc. No ale skoro twierdzisz że te wszystkie wymiany masz udokumentowane, a oryginalne elementy dostarczone przez poprzedniego wlasciciela, to cóż - pozostaje mi tylko pogratulowac znalezienia takiego freaka (czyt. poprzedniego wlasciciela) który o to wszystko tak dbał, oraz o samochód jako całość.

    PS: Freak = pozytywne znaczenie. Sam taki jestem - pieszcze i chucham na auto :P
    Pozdrawiam!
    Pajak

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    kupno TT cd...

    Taj, jak napisałes pajak - w kupnie TT potrzebne jest szczęście. Ale tez chłodna kalkulacja. Goście, którzy mówią, ze było otarcie, lekkie jak zawsze, zwykle nie maja dokumentacji zdjęciowej. Mozna kupić taka furke, ale tylko wtedy, kiedy wiemy naprawdę co było ( fotki, sprawdzenie w serwisie) i sobie naprawę spokojnie skalkulujemy. No i jeszcze czas... nic na hurrrra. Poza tym warto przed kupnem, na etapie szukania poznawać auto. Myślę o mechanice, elektronice, wersjach. Duzo czytać, przeglądać stronki, fora int. - w tym zachodnie) Umieć rozróżniać wyposazenie w zależności od rocznika, zeby nie kupić składaka. Ja osobiście przed kupnem poznałem sposób, jak sprawdzić instalacje climatronika bez jakichkolwiek przyrządów typu vag. I jeszcze taka myśl- chcemy mocny wózek, to nie rwać się na słabszy z myślą, ze chip tuning załatwi sprawę. Szkoda kasy. Lepiej odczekać, zarobić, odłozyć i kupić ten o którym marzymy. Miałem wiele okazji na TT, naprawdę dobre i ładne. Ale chciałem 225 (q) i czarne.

    Pozdrawiam,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  15. #15
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    Re: kupno TT cd...

    Cytat Zamieszczone przez iceboy
    Ja osobiście przed kupnem poznałem sposób, jak sprawdzić instalacje climatronika bez jakichkolwiek przyrządów typu vag.
    oo a mozesz mi go zdradzic, bo ja choc kupilem TT juz ponad 2 lata temu, to nadal go nie znam

    Cytat Zamieszczone przez iceboy
    Miałem wiele okazji na TT, naprawdę dobre i ładne. Ale chciałem 225 (q) i czarne.
    a ile w sumie szukales swojego wymarzonego TT?
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. MODLIN 31.05.2003.
    Przez MACIEK-PREZES w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2003, 09:23
  2. Modlin ' 2003
    Przez flo w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2003, 14:02
  3. TERMINY 2003
    Przez Maciek w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2003, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •