Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ściąga na boki

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16

    Ściąga na boki

    Witam,

    Mam problem, podczas przyspieszyła lekko ściąga na lewo a jak odpuszcze gaz delikatnie na prawo. Zbieżność z przodu ustawiona poprawnie, jak sie okazlo na diagnostyce jest lekko krzywa tylna belka, co według komputera diagnosty powoduje ściąganie na prawo 9 metrów na kilometr, nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale tak mi to tłumaczył. Podobno nie da sie ustawić zbieznosci z tylu tylko trzeba wymienić belke. Zastanawiam sie czy ma to wpływ na zachowanie samochodu takie jak opisałem powyżej? Czy moze jest jakiś problem z amorami z przodu. Macie jakiś pomysł / diagnozę problemu? Czy faktycznie tył moze powodować takie problemy? Będę wdzięczny za wszelkie porady.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak , tylne koła jeśli nie są poprawnie ustawione to może być taki efekt nawet jeśli przód jest w porządku .
    Wypadało by się upewnić czy nie ma jeszcze dodatkowych luzów z przodu , uczciwy mechanik powinien to sprawdzić przed ustawianiem i nie ustawiać dopóki wszystko nie było by sprawne ale z tą uczciwością to różnie bywa

    W ośce faktycznie z tył nic się nie da ustawić ( no może minimalnie indywidualne ''Toe '' ) , ludzie czasem kombinują z podkładkami ale to jakieś minimalne korekty .

    Musisz sprawdzić/wymienić zarówno tą belkę jak i pomierzyć podwozie ( budę ) czy nie jest przestawiona .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16
    Dzięki, tak zrobie.

    Buda jest ok była sprawdzana.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Witam,

    Podepnę się pod ten wątek, aby nie tworzyć nowego i nie zaśmiecać forum.

    Moje pytanie jest następujące: czy tylna belka pasuje od innego auta? Np. Golf IV czy Audi A3?

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Kupiłem auto w tym roku i niedawno dokupiłem zimówki (nowe Nokiany). Złożyli mi je na originalne felgi (są w kiepskim stanie, więc zostawiam je na zimę). Auto delikatnie biło i ściągało na prawo. Poleciałem ustawić geometrię, ale wciąż trochę biło i ściągało. Po geometrii sprawdziłem ciśnienie i zaworek do wymiany. Już było całkiem nieźle, ale chcę by było idealnie - trochę czasem biło (przy osiąganiu 100km/h i chyba przy 50km/h) i delikatnie ściąga na prawo (z lewej strony na prawą stronę pasa na odległości 100m). Pojechałem dziś na wulkanizacje, sprawdzili czy felgi proste (proste), poprawili trochę wyważenie. Wziąłem ją na trasę by sprawdzić i o ile bicie ustało, to cały czas mnie ściąga na prawo (delikatnie - 1m na 150/200m). Najlepsze jest to, że na letnich nie ściągało. Co dalej mogę sprawdzić?

  6. #6
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Zamień opony (przednie koła) stronami, jeżeli zacznie ściągać w drugą stronę, to będziesz miał winowajce. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 07:37
  2. Nie ściąga radio
    Przez MrTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 13:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •