Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Problem z felgami na zimę ET35 - ciasno wchodzą na przodzie

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wroc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    74

    Problem z felgami na zimę ET35 - ciasno wchodzą na przodzie

    Cześć,

    wraz z zakupem auto (maj) otrzymałem zimowy komplet opony+felgi 16".
    Felgi wyglądały tragicznie: wżery, odpryski itp, ale proste , więc od razu oddałem je do renowacji. Co mogli to zrobili:





    Felga to jakiś włoski wynalazek AlessiO.

    Przy próbie zmiany kół na zimowe, Pan w warsztacie stwierdził, że się nie da.
    Felga weszła z przodu, ale na styk i lekko ociera zacisk o rant wew. felgi. O odważniku w tym miejscu felgi, można zapomnieć.
    Nie mam jeszcze odp. od poprzedniego właściciela, czy na nich jeździł.

    i teraz pytania:
    Zakładam, że po piaskowaniu i renowacji felg mogła odrobinę zmniejszyć się średnica wew. felgi.
    1. Czy mam spróbować zedrzeć/spiłować/przetoczyć lekko te felgi od środka?
    2. Czy przypiłować lekko zaciski? - zakładam, że jest z czego
    3. Ile powinno być bezpiecznego odstępu między zaciskiem a rantem wew. felgi?
    4. Czy ET35 jest ok dla 8N Quattro 224? Tak widnieje na feldze.

    Opony jeszcze są OK. więc jestem trochę w kropce, bo nie wiem, czy mam się rozglądać za nowymi felgami 16", czy zakupem zimowych opon 17", czy lekkim "tuningiem" tych co mam.

    sugestie, rozważania mile widziane.

    dzięki!

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie dotykaj felg , kup dystanse 5 lub 10 mm i po sprawie . Wypadało by też dać dłuższe śruby i zwrócić uwagę jakie mają mieć łby śruby pod te felgi . Seryjne mają półokrągłe podczas gdy większość nieoryginalnych wymaga stożkowych .
    Zakładam że dotyka tylko w miejscu gdzie jest zwężenie średnicy wewnątrz felgi ....











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wroc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    74
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie dotykaj felg , kup dystanse 5 lub 10 mm i po sprawie . Wypadało by też dać dłuższe śruby i zwrócić uwagę jakie mają mieć łby śruby pod te felgi . Seryjne mają półokrągłe podczas gdy większość nieoryginalnych wymaga stożkowych .
    Zakładam że dotyka tylko w miejscu gdzie jest zwężenie średnicy wewnątrz felgi ....

    Pozdrawiam
    dzięki za szybki feedback,

    śrub z autem dostałem cały worek - WTF? zwrócił mi na to uwagę kolega z warsztatu, mam półokrągłe i stożkowe,

    co do dotykania, to tak jak napisałeś ma to miejsce na zwężeniu tuż przy ramionach felgi.

    dystanse 5 lub 10 mm? tam jest literówka tak?

    to ET35 jest OK?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak literówka była

    ET 32 -35 jest OK nie mniej jednak czasami konstrukcja felgi też ma znaczenia zwłaszcza jak montujesz najmniejszy rozmiar felgi jaki wchodzi ..


    Możesz też sam przetestować jaki dystans załatwi sprawę zanim jakieś kupisz , jak to przetestować to już zostawiam Twojej kreatywności







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wroc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    74
    dzięki Artur, z kreatywnością nie ma problemu... tyko, żeby się koło obracało

  6. #6
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    10mm dystansu to nieco dużo, bo nadal to będzie dystans bez kołnierza, a kołnierz w pieście wystaje na coś ok 14mm. Jak założysz na niego 10mm dystans, bo będzie tylko 4mm wystawał, a te 4mm ma pewnie faza wewnątrz felgi - a więc felga będzie się trzymac tylko na śrubach i tylko na nich bedzie centrować.
    5mm dystans możesz zrobić ze starej tarczy hamulcowej jak masz zbędne, wystarczy wyciąć środek tej tarczy, powinien coś ok tego mieć

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wroc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    74
    dzięki,

    tam w ogóle w feldze są jakieś pierścienie centrujące, które nota bene zostały chyba wypiaskowane bez ściągania

    Starych tarcz nie mam - wymieniałem 5k temu.

    Przejadę się raz jeszcze na stację obsługi, przyjrzę się ile tam brakuje tej feldze i zakupie dystanse. Widziałem na stronce 3/5/7 mm. Opony, Felgi, Tuning, Śruby do kół, Opony motocyklowe: StylAuto – opony letnie, opony zimowe, felgi stalowe i aluminiowe
    Opony, Felgi, Tuning, Śruby do kół, Opony motocyklowe: StylAuto – opony letnie, opony zimowe, felgi stalowe i aluminiowe
    Opony, Felgi, Tuning, Śruby do kół, Opony motocyklowe: StylAuto – opony letnie, opony zimowe, felgi stalowe i aluminiowe

  8. #8
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    10mm dystansu to nieco dużo, bo nadal to będzie dystans bez kołnierza
    Zupelnie sie z tym nie zgodze. Mam dystanse wlasnie 10 mm na strone od MTM i jak najbardziej sa z kolnierzem centrujacym.
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Zupelnie sie z tym nie zgodze. Mam dystanse wlasnie 10 mm na strone od MTM i jak najbardziej sa z kolnierzem centrujacym.
    ale mówimy o fabrycznej średnicy piasty w aucie i w feldze. Jeżeli masz u siebie większą średnicę otworu w feldze od średnicy piasty to wtedy kołnierz oczywiście można dać.

  10. #10
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Oryginalne piasty i oryginalne felgi Audi, wszystko jak wyszlo z fabryki. A do tego przez wieksze hamulce potrzebny byl dystans, wiec kupilem dedykowane do mojego modelu (MK2, ale do MK1 tez maja w ofercie) w MTM dystanse o grubosci 10 mm na strone z kolnierzem centrujacym - tak jak pisalem.
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #11
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Oryginalne piasty i oryginalne felgi Audi, wszystko jak wyszlo z fabryki. A do tego przez wieksze hamulce potrzebny byl dystans, wiec kupilem dedykowane do mojego modelu (MK2, ale do MK1 tez maja w ofercie) w MTM dystanse o grubosci 10 mm na strone z kolnierzem centrujacym - tak jak pisalem.
    jest to niewykonalne Jak sobie wyobrażasz zrobić dystans 10 osadzany na kołnierzu 15, który będzie miał kołnierz o tej samej średnicy co kołnierz piasty? Nie da się czegoś takiego zrobić. Musi być większa średnica kołnierza w dystansie.

  12. #12
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    A jednak musialo byc wykonalne . Jezeli byloby jak piszesz, to kolo nie powinno wejsc na wieksza srednice kolnierza centrujacego. Moje weszlo po prostu, bez zadnych zmian. Kolnierz wyglada tak, ze ma troche grubszy fragment, ktory nachodzi na centrowanie z piasty, a nastepnie schodzi sie on i staje jej przedluzeniem o tej samej srednicy. Wszystko pasuje idealnie, nie ma zadnego bicia ani niczego. Jezeli nie wierzysz, to moge wyslac Ci zdjecie .
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #13
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    A jednak musialo byc wykonalne . Jezeli byloby jak piszesz, to kolo nie powinno wejsc na wieksza srednice kolnierza centrujacego. Moje weszlo po prostu, bez zadnych zmian. Kolnierz wyglada tak, ze ma troche grubszy fragment, ktory nachodzi na centrowanie z piasty, a nastepnie schodzi sie on i staje jej przedluzeniem o tej samej srednicy. Wszystko pasuje idealnie, nie ma zadnego bicia ani niczego. Jezeli nie wierzysz, to moge wyslac Ci zdjecie .
    to kołnierz musisz mieć niższy jak te 10mm Poproszę o zdjęcie, tak jak opisałem powyżej - z podanymi przeze mnie wymiarami jest to niewykonalne

  14. #14
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Kolnierz grubszy niz 10 mm, a dystans 10 mm . OK, nie ma co dalej o tym dyskutowac - zobaczymy zdjecia, to ocenimy. Wysle je, tylko aktualnie przegladam neta w telefonie i w nim tez mam zdjecia, wiec jesli zalezy Ci na czasie to daj maila na PW i Ci wysle od razu. Jak mozesz poczekac, to na weekend postaram sie zgrac je i wrzucic do tematu.
    ----
    Pozdrawiam.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    STELMI - Twoje argumenty miały by sens gdyby wypustka centrująca na dystansie i sam otwór w feldze miały kształt walca , faktycznie jednak jest szerzej u podstawy więc jest możliwe tak jak pisze Wysoczan .
    Dystans 10mm może być z kołnierzem centrującym , 5 mm nie potrzebuje takiego kołnierza bo jest na tyle '' niski '' że będzie z niego wystawał jeszcze ten co jest na piaście i na nim będzie się centrować koło .

    Obraz może zastąpić 1000 słów tak więc oto fotka ( 10mm )











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Nowe sprzęgło = ciężko wchodzą biegi (głównie 1 i R)
    Przez nonamed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 28-08-2016, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •