Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Pierwsze kroki:)

  1. #1
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64

    Pierwsze kroki:)

    a wiec tak Panowie Posiadam audi TT 1,8T Quattro 225ps 2001 produkcji .Jego szczesliwym posiadaczem jestem od miesiaca .Pierwsze wrazenia i pierwsze kilometry tym samochodem mnie zachwycily nie jezdzilem jeszcze czym tak fajnie sie prowadzacym Co do propbemow i pytan :
    1- Co moze byc [przyczyna ze samochod przyspiesza wolniej niz wartosc katalogowa mierzone kilkakrotnie jest to przedzial mniej wiecej 7,7-8s 0-100km/h seria obiecuje wiele wiecej samochod jest na kolach 235/35/R19 czy to moze miec jakis wplyw??
    2-w czasie eksploatacji zauwazylem ze zaczelo minimalnie slizgac sprzeglo tak szczerze to mozna powiedziec ze z dnia na dzien ... wiec zeby na nowo cieszyc sie autkiem postanowilem nie czekac tylko od razu wymienic sprzeglo na nowe moj wybor padl na LUK Repset Pro czy to dobry wybor??
    3- przy okazji wymiany kazalem mechanikowi tam poprzegladac co jeszcze ewentualnie bylo by do roboty ,bo zawieszenie itp nie ma najmniejszych luzow jest ok wszystko na chwile obecna ,jednak okazalo sie ze Turbo w moim TT ma dosc powazny luz tzw"osiowy" wiec klasyfikuje sie do naprawy ,postanowilem nie czekac az mi padnie ,wymontowalismy i po dluzszym zastanowieniu zdecudowalem sie na regeneracje w renomowanym "podobno" zakladzie w Mielcu kilka minut temu Kurier dostarczyl mi to Turbo z powrotem zregenerowane wyglada jak nowe a jak sie bedzie zachowywac To sie okaze.
    Panowie czy luz osiowy na Turbinie mogl miec wplyw na to ze moje TT nie nabiera tej predkosci tak jak katalaog nakazuje ?? Jakie wy macie przyspieszenia w swoich samochodach podpowiedzcie Co moze byc przyczyna delikatnego nie domagania mojej TTETKI,Co jeszcze moglbym zrobic auto jest rozgrzebane wiec jest ku temu czas i miejsce,Po diagnostyce komputerowej jakis VAG bodajze tak sie to nazywalo nie ma zadnych bledow silnika haldeksu trakcji itp Bede bardzo wdzeiczny za wszelkie podpowiedzi POZDRAWIAM KIEROWCOW TTETEK

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Pytanie nr 2 i 3 mają istotny wpływ na odpowiedź na pytanie nr 1.

  3. #3
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    koła też mają wpływ, bo ich zewnętrzna średnica jest sporo większa jak fabrycznych i to co na liczniku ma się nijak do rzeczywistości, szczególnei jeżeli nie mierzyłeś sprzętem do tego stworzonym, tylko jakimś stoperem

  4. #4
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Mierzyl pasazer stoperem kilkakrotnie hi hi wiem ze nie jest to najprecyzyjniejsza metoda ale chcialem tak orientacyjnie a powiedzcie mi czy mozliwe jest przeklamanie licznika przy takim rozmiarze kol?

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jest możliwe. Zresztą nie znam samochodu, w którym licznik pokazuje idealnie.

  6. #6
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez BARTUUU Zobacz posta
    Mierzyl pasazer stoperem kilkakrotnie hi hi wiem ze nie jest to najprecyzyjniejsza metoda ale chcialem tak orientacyjnie a powiedzcie mi czy mozliwe jest przeklamanie licznika przy takim rozmiarze kol?
    Tak, są kalkulatory do porównywania rozmiarów opon i tego jaki mają wpływ na pokazywaną prędkość. Twoje koła przy 100km/h na liczniku pokażą ok 102km/h, ale j.w. liczniki same w sobie nie pokazują dokładnie prędkości. Przyrząd pomiarowy również by się przydał lepszy

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Porównaj sobie prędkość do wskazań z GPSu. Ja sprawdzałem na kilku ( pokrywały się ) i wiem, że moja TTka troszkę zaniża mi rzeczywistą prędkość. Niestety miałem się okazję o tym przekonać...

  8. #8
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Dziekuje panowie jutro wyjezdzam z warsztatu z nowym sprzeglem i "nowa"turbina zobaczymy czy sie maszyna ozywi

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:57 16-10-2012 ---------- EDYCJA

    A po jakim czasie lapiecie setke koledzy tak mniej wiecej?bo ciekawy jestem strasznie mam pelno pytan jako nowy uzytkownik tego samochodu poza tym z niedomagan to jeszcze wyswietlacz komputera nie wyswietla idealnie nie ma jeszcze tragedii no ale widac brakujace piksele jest na to rada naprawa ? Wymiana?

  9. #9
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Cytat Zamieszczone przez BARTUUU Zobacz posta
    Dziekuje panowie jutro wyjezdzam z warsztatu z nowym sprzeglem i "nowa"turbina zobaczymy czy sie maszyna ozywi

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:57 16-10-2012 ---------- EDYCJA

    A po jakim czasie lapiecie setke koledzy tak mniej wiecej?bo ciekawy jestem strasznie mam pelno pytan jako nowy uzytkownik tego samochodu poza tym z niedomagan to jeszcze wyswietlacz komputera nie wyswietla idealnie nie ma jeszcze tragedii no ale widac brakujace piksele jest na to rada naprawa ? Wymiana?
    Odpowiedź co do fisa ( jak piszesz wyświetlacza) znajdziesz w wielu wątkach na forum. jest to częsta przypadłość naszych aut

  10. #10
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Ok poszukam cos o tym fis slyszalem ze ciezko spotkac tt ze sprawnym wiec moja nie odstaje od normy jutro jeszcze sprawdzenie cisnienia oleju czy aby nie ma z tym problemu,tak czysto profilaktycznie z racji nowej turbiny mam nadzieje ze bedzie dobrze i bedzie mozna smigac dalej tym swietnym autem

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawsze jest minimalny luz osiowy i generalnie jeśli wirniki obracają się bez oporu i są nadal prawidłowo wyważone to nawet lekki ponad normę luz osiowy nie będzie mieć wpływu na spadek doładowania i w związki z tym osiągów auta .
    Myślę że wystartowałeś z odwrotnej strony zabierając się za turbinę podczas gdy jest sporo bardziej podstawowych rzeczy do sprawdzenia które mogą wpływać na tak kiepskie osiągi auta .
    Pozostaje jeszcze pytanie jaki dokładnie był ten luz ..

    W pierwszej kolejności podstawy do sprawdzenia to : szczelność układu doładowania , wężyki podciśnieniowe , układ PVC , przepływka , sonda lambda , zaworek N75 , zawór upustowy ( czyli DV ) i dalej filtr paliwa i powietrza .

    Z turbiną jest po fakcie więc nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem Pozostaje mieć nadzieje że robota została zrobiona fachowo ( co nie jest tak oczywiste przy naprawach turbin ) i w efekcie przedłużysz żywot turbiny .

    Podstawową jednak podstawą z wszystkich podstaw ( LOL ) jest fakt że mając nawet 1000 KM to aby auto miało osiągi trzeba przenieść tą moc na asfalt .
    Pierwsze co musisz zrobić to wymiana sprzęgła jeśli się ślizga i wtedy dopiero możliwa jest prawidłowa diagnostyka , pomiary czy choćby wykonanie logów dynamicznych .

    Logi dynamiczne to świetne narzędzie diagnostyczne , od razu będzie widać co dolega Twojej TT .
    Zapoznaj się z przyklejonymi tematami w dziale Vag-com i tam też pytaj w razie wątpliwości w tej kwestii .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Dziekuje Artur za wyczerpujaca odp a co do tego sprzegla czy ten Luk to dobry wybor? I czy w raxie jakichkolwiek nieszczelosci lub niespawnosci zaworu itp moglo by sie przekladac to na jakies bledy vag? Bo taj jak pisalem wczesniej nie mam zadnych bledow na chwile obecna,a co do tego luzu w moim turbo to byl on juz znaczacy szczegolnie ten osiowy wiec turbo prosilo sie juz o ingerencje mam nadzieje ze zrobili to fachowo dzis wieczorem auto wyjezdza od mechanika wiec sie okaze jezeli nie bedzie poprawy bedziemy myslec co dalej z tym fantem zrobic no i dzis takze sprawdzimy cisnienie oleju co takze poniekad wskaze w jakiej kondycji jest to moje tt mam nadzieje ze bedzie dobrze bo nie chcial bym sie rozstawac z tym samochodem Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    FIS to norma w samochodach AUDI. Opcja to wymiana wyświetlacza.
    Tu masz nawet coś na temat.
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...-po-kroku.html

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    BARTUUU - LUK będzie dobry . Musisz jednak zamówić wersje do quqttro . Nie wystarczy że w opisie jest audi TT bo przykładowo ośki mają tarczę 228mm a Ty potrzebujesz 240 mm .
    Dodatkowa sprawa to 2- masowe koło zamachowe . W zasadzie jeśli sprzęgło się ślizga przez dłuższy czas to jest 80% szansy ze wymiany wymaga również koło zamachowe .

    Wracając do Vag coma .... Logi to nie to samo co błędy auto z wieloma niedomaganiami które wyjdą na logach nie koniecznie musi wywalić błędy ....




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Ok dzieki sprzeglo mam do quattro i napewno 240mm wiec powinno byc dobrze co do dwumasy mechanik powiedzial ze jest idealna a ja podczas jazdy tez nie wyczulem zadnych niepokojacych objawow ze strony dwumasy wiec pod tym katem chyba mi sie udalo a co do tych logow moze jest ktos z poludniowej polski co pomogl by mi to kiedys zrobic jak to u mnie wyglada pozdrawiam

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:36 18-10-2012 ---------- EDYCJA

    Panowie musze sie pochwalic iz jestem juz po tych naprawach i niezapeszajac jest zajebiscie a i okazalo sie ze cisnienie oleju w moim tt jest bardzo dobre sprzeglo wymienione turbinka nowa hula zyc nie umierac a co do przyczyn niedomagan jesli chodzi o te osiagi to strzelony jest waz od intetcoolera wiec na chlopski rozum wydaje mi sie ze tez doklada swoje trzy grosze jesli chodzi o osiagi pekniety jest przy samej opasce mam nadzieje ze nie bedzie problemu z dostaniem. Mysle ze juz bedzie ok i w pelni bede sie mogl cieszyc autem pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Pierwsze TT
    Przez Kempsky w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 08:52
  2. MK1 [8N] Pierwsze powitanie
    Przez orr w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 08:53
  3. pierwsze kroki Vcds
    Przez rademenes w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 17:46
  4. Pierwsze Logi 180 KM
    Przez wolomo w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 22:45
  5. Pierwsze TT ók 80tys.
    Przez Lookazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •