Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Utrzymanie AUDI TTRS

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli patrzysz za RSem w tej cenie to zejdz na ziemie i kup se dopasione TFSI i zainwestuj w tuning, bo na RSa cie po prostu nie stać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Juszczyn
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Niebieskie
    Posty
    9
    dobra czyli zostaje poczekac na tt rs kilka lat az stanieje albo rozejrzec sie za jakas tts hehe... co do pandy 1.0 diesel i schodzenia na ziemie nie ma z tym problemu , nie musicie sie tak spinac panowie , po prostu pytam jestem zielony w audi , zawsze jezdzilem samochodami nizszej klasy , kupywalem gola wersje puzniej tuningowalem i wychodzilo mi wiecej niz jakbym mial kupywac to lepsza wersje ... prawda jest taka ze zobaczylem tts za ta sama kase co rs i zaczely nasuwac sie pytania czy nie lepiej od razu rs , inna sprawa ze napewno cos dubane bylo przy tym rs , niemniej jednak zrobilo to auto na mnie duze wrazenie dzieki za wypowiedzi wydaje sie ze wszystko jasne pozdro!

  3. #18
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Za 110 tys to MOZE z trudem kupisz najstarsze TTS. RS'y sa sporo drozsze.

    P.S. Nie ma slowa "kupY​wać"

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez NOŁMEN Zobacz posta
    ogolnie uzywke wycharatac idzie za 110 tys nawet ...
    A co z TTS ? koszty utrzymania chyba podobne ?
    Żart chyba jakiś

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Oferta - Audi TT RS - Stan idealny, full opcja, doinwestowany, zadbany. Wiecej info pod nrem 604-474-704 Pozdrawiam. nawet była już TTRS naszego kolegi po przejściach kosztuje dużo wiecej niż zakładasz, inna sprawa że jest doinwestowane, ale jednak po dzwonie prawie czołowym, mimo to za 110 jej nie kupisz.
    Za pewne myślałeś o tej Oferta - Audi TT RS - Centralny zamek sterowany falami radiowymi AUDI TT 2.5 TFSI RS QUATTRO Uklad wydechowy: dwie pojedyncze, owalne koncówki, p powodzenia.
    Oferta - Audi TT RS - Centralny zamek sterowany falami radiowymi AUDI TT 2.5 TFSI RS QUATTRO Uklad wydechowy: dwie pojedyncze, owalne koncówki, p jeżeli miał bym brać to ten model jest mi on znany, ale jak widzisz daleko mu do 110tyś
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 17-10-2012 o 15:19
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Kiedyś spotkałem się z ciekawym stwierdzeniem:

    "Jeżeli pytasz się ile kosztuje Ferrari, to znaczy że Cię nie stać"

  7. #22
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Myślę, że nie jest ważne, czy NOŁMENa stać na RS, czy nie. To indywidualna sprawa. Zadał konkretne pytanie i wypadałoby udzielić na nie sensownej odpowiedzi. Choć nie wykazał się jak dotąd kulturą i nie przywitał z użytkownikami forum.

  8. #23

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Juszczyn
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Niebieskie
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Myślę, że nie jest ważne, czy NOŁMENa stać na RS, czy nie. To indywidualna sprawa. Zadał konkretne pytanie i wypadałoby udzielić na nie sensownej odpowiedzi. Choć nie wykazał się jak dotąd kulturą i nie przywitał z użytkownikami forum.
    juz sie poprawilem , jestem troche zagoniony, wkoncu trzeba kiedys to tt jakies kupic hehe z tad opuznienia ... z tego co mowicie to daleka droga...
    zuczek mowisz ze ta biala jest ci znana ? ogladalem ja akurat przejazdem bylem i wstapilem, wyglad ma nieziemsko

  9. #24
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Koledzy za granicą dobitnie pokazują, że TT RS może być o wiele bardziej ekonomiczna niż wam się wydaje
    Wiadomo, że to nie Polska i te kilka litrów trzeba doliczyć (drogi, styl jazdy), jednak jak widzę tyle tankowań poniżej 10 litrów... hehym! To bardzo ekonomiczne wozidełko. Wiadomo, jak się wciśnie, to wyjdzie powyżej 20 litrów, pewnie każdym modelem TT można tyle osiągnąć jak się będzie bardzo chciało W sumie tak patrząc, to nie spala jakoś tak dużo, a jeszcze tak tanio można kupić, nic tylko brać

    Details: Audi - TT - TT RS - 2,5 TFSI - Spritmonitor.de
    Details: Audi - TT - Audi TT RS Coupé - Spritmonitor.de
    Details: Audi - TT - RS - Spritmonitor.de
    Details: Audi - TT - RS - Spritmonitor.de
    Details: Audi - TT - TT RS S tronic - Spritmonitor.de

    Amorków tak często się nie wymienia, więc po iluś tam latach można przeboleć jakieś dodatkowe wydatki.
    Poza tym można sobie wejść na stronę intercars i sprawdzić wydatki, widzę tam zestaw regulowanego zawieszenia eibach za 4,5k, pewnie można wywalić magnetic ride jak się zużyje po tych 10 latach i wsadzić regulowane zawieszenie, które kosztuje tyle co do mojego...he.
    Klocki hamulcowe ATE 224-490 zł, jest też coś i po 100 zł Tyle tarcze znajdziesz po 150-440 zł, przednie raczej nie będą dostępne. To w sumie cena podobna do mk1.
    Drążki kierownicze po 150 zł, oleje i filtry dostępne w normalnych cenach.
    Opony w cenie takiej samej jak do mk1.

    Z tego co widzę, można znaleźć oryginalne zamienniki poza ASO w bardzo przyzwoitych cenach, nie mówiąc nic o tańszych zamiennikach. Jak tak patrzę na to wszystko, poza niektórymi wydatkami takimi jak tarcze przednie z ASO, to w sumie nie mogę doszukać się różnic w cenie eksploatacji względem mojego starego mk1, spalanie niższe... (trzeba się przeprowadzić do Niemiec ) Nie wiem czemu piszecie, jakieś takie teorie, że jak się kupuje takie samochody, nie pyta się o spalanie ani eksploatację, bo jest strasznie droga. Zamiast po prostu sprawdzić i dowiedzieć się jaka jest prawda, bo przez to istnieją takie wydumane teorie. To nie jest unikalne ferrari i nie ma co porównywać.
    Poza tym to nie jest taki stary samochód i nie wymaga wkładu w zawieszenie i nie wiadomo co. Sądzę, że wydając pieniądze na TT RS, eksploatacja może wynosić o wiele mniej niż nie jednego kolegi z forum mk1 Sam w sumie trochę się wykosztowałem na mk1, co w przypadku RS pewnie wystarczy tylko zmienić olej, filtry, opony, klocki i tarcze od czasu do czasu. Oczywiście zakładając, że nie będziesz jeździł z byle pierdołą do ASO, chociażby na wymianę żarówki, tarcz, oleju czy innych takich
    Jak dla mnie jeśli masz pieniądze, to śmiało możesz brać TT RS, bo koszty nie są wcale takie duże jak tu straszą. Jak chodzą w cenie koło 150k, to w sumie dobra cena, jakbym miał teraz taką wolną gotówkę, to pewnie sam bym się skusił po zobaczeniu tego...

  10. #25

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16
    Witam,

    Co do ceny zakupu, to rynkowa wiadome jaka jest. Ale są rownież okazje po bombie ostatnio taka miałem S5 za 11 tysiecy euro. Dlaczego nie kupiłem ? Bo wole swoje pewne mk1 a i pewnie dlatego ze nie mam na droższe floty. Co do spalania to mam jedna zasadę 100 na 100 i tego sie trzymam.

    Pozdrawiam

    P.s

    Jezeli ktoś jest zainteresowany tym S5 to moge na priva podeslac fotki i sprawdzic czy nadal aktualne.

  11. #26
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ta, a sprzedawca w Nigerii...

  12. #27

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16
    Darson,

    Jak jak jesteś zainteresowany to sprawdze czy oferta jest aktualna a fotki dostanieniesz. Auto jest z Włoch do opłat. Są tez inne całkiem fajne oferty. Nie jesteś zainteresowany to odpusc sarkazmy. Oferta była taka a nie inna. Tak jak pisze do potwierdzenia czy nadal aktualne

  13. #28
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Moja TT-RS 340ps 480nm (seria z wyższym momentem)
    Paliła :

    Trasa : 6.5-7.5l (prędkość w przedziale 90-120km/h)
    Nakurwianie : 15-16l
    Miasto spokojnie : 11l

    Po programie na 407ps/530nm dodaj do każdej wartości 2 litry.

    Auto jeżeli chodzi o spalanie jest bardzo ekonomiczne ze względu na bezpośredni wtrysk paliwa. Przy pałowaniu na prawdę nie ma tragedii, więcej spali Ci 3.2 VR6 250ps niż 340ps przy 2.5T.

    Koszt filtrów, oleju, powietrza, 500-700zł przegląd.
    Dwumas+sprzęgło 6000zł jeżeli będziesz trzelać z procedury często to pewnie po 20.000km w manualu będziesz miał to to zmiany, jeżeli s-tronic podobnie ale koszt większy.
    Reszta nie powinna się sypać - jeżeli model nie był wadliwy.

    Wadą konstrukcyjną TT-RS jest oszczędność firmy Audi na częściach skrzyni manualnej biegów i drobnych elementów napędu np.: sprzęgiełko gumowe od haldexa. Ale moja TT-RS przechodziła ostre baty i na bieżąco wszystko wymieniałem więc przy pałowaniu auta pamiętaj, że więcej monety pójdzie na eksploatację.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 27-10-2012 o 23:26

  14. #29
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Moja TT-RS 340ps 480nm (seria z wyższym momentem)


    Wadą konstrukcyjną TT-RS jest oszczędność firmy Audi na częściach skrzyni manualnej biegów i drobnych elementów napędu np.: sprzęgiełko gumowe od haldexa.
    sprzęgiełko gumowe haldexa ? Co konkretnie masz na myśli ? tłumik gumowy na wale eliminujący drgania ?

  15. #30
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez Lukki Zobacz posta
    Darson,

    Jak jak jesteś zainteresowany to sprawdze czy oferta jest aktualna a fotki dostanieniesz. Auto jest z Włoch do opłat. Są tez inne całkiem fajne oferty. Nie jesteś zainteresowany to odpusc sarkazmy. Oferta była taka a nie inna. Tak jak pisze do potwierdzenia czy nadal aktualne
    Sorry, ale wariatem nie jestem i nie wierzę w takie cuda. Byłem kilka razy we Włoszech i jakoś takich okazji nigdy nie widziałem. Jak u nas coś kosztuje powyżej 100k, to sprowadzane z Włoch nie może kosztować połowę tej ceny. Chyba, że jest totalnie rozbite. Nigeryjczycy często podają się i za Włochów, Anglików... Jakie są warunki? Trzeba zapłacić za transport czy można autko pojechać i obejrzeć? Może już jest w PL? Ano, inne wyjście to auto z kradzieży, przyjedzie policja, zabierze samochód i jeszcze postawi zarzuty... Kupowałeś tak swoją TT?



    O kurcze, Michał, tym spalaniem to mnie zaskoczyłeś bardzo... Tam pokazywali niskie, ale żeby aż tak...
    Autko pewnie zachęca, ale nie każdy strzela ze sprzęgła przy każdych światłach Chociaż to i tak nie są takie duże koszty.
    W sumie każdy samochód jak będzie się ostro pałowało non stop, to co chwilę będzie się coś sypało.

Podobne wątki

  1. PolarFIS Advanced [PF03] do Audi TT/TTS/TTRS 8J.
    Przez Wysoczan w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2018, 03:36
  2. Audi mk2 utrzymanie w porównaniu do E46 330
    Przez Gh0st Zer0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 20:34
  3. Zmiana hamulców tył Audi TT 8J na TTS/TTRS
    Przez michal26 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 15:00
  4. Utrzymanie ( jakie koszty ?)
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 17:48
  5. Dzialalnosc gospodarcza a utrzymanie/kupno TT
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •