Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Utrzymanie AUDI TTRS

  1. #31
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Nie ryzykujcie w jakieś tam pół-ceny, bo spoto oszustów i naciągaczy jest w necie. Pojedźcie i zobaczcie auto. Albo sprowadźcie z DE, będzie taniej.

    Co do spalania tak jak napisałem mój nie palił więcej niż 6.5 - 7.5 l/100 przy spokojnej jeździe z Gdańska do Warszawy. Tzn robiłem trasę z Gdańska do Warszawy na pełnym baku, dojeżdżając do Warszawy miałem spalone dokładnie pół baku TT-RS co przekłada się właśnie na niskie spalanie. 340km pokonywałem w 4.5-5h przy spokojnej jeździe nie przekraczając 130km/h i nie pałując go specjalnie przy wyprzedzaniu. TT-RS spala naprawdę bardzo mało wachy.. takie jest moje zdanie i tak jest w rzeczywistości.

    btw.: bak w TT RS to 55litrów, pół baku to 22.5 litra więc wychodzi właśnie 7.5litra w trasie... proszę Was to żadne spalanie..




    TT-RS zaczęła dopiero po programie palić więcej i już nie byłem w stanie zejść do 6.5 - 7.5l/100km tylko koło 8.5-9.5l. TT-RS w s-tronicu powinno jeszcze trochę mniej spalać ze względu na nadbieg (7-bieg).



    Sprzęgło gumowe znajduje się między wałem przenoszącym napęd na tył a haldexem, jest obudowane w metalowym koszyku.. najgorsze jest to, że nie można wymienić tego elementu samego, trzeba wymieniać cały wał z tym sprżegiełkiem, co jest totalnym absurdem.. Koszt to 6000zł (ja miałem na gwarancji to zmieniane)


    Ale jak ktoś nie lubi wieczorami wypadów w nocy i ganiania się z Porsche, lub innymi autami i strzelania z procedury tylko do lansu i przemieszczania się nie ma szans, żeby coś się wysrało...
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 28-10-2012 o 01:13

  2. #32
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta


    Sprzęgło gumowe znajduje się między wałem przenoszącym napęd na tył a haldexem, jest obudowane w metalowym koszyku.. najgorsze jest to, że nie można wymienić tego elementu samego, trzeba wymieniać cały wał z tym sprżegiełkiem, co jest totalnym absurdem.. Koszt to 6000zł (ja miałem na gwarancji to zmieniane)
    Czyli to 'sprzegło gumowe' to po prostu tłumik drgań wału. W Haldexie I gen można go zmienić bez wymiany całego wału. No ale cóż na czymś trzeba zarobić Stary haldex ma swoje bolączki, ciekawe jak IV gen za 10lat, puki co wiemy o sprzegle gumowym i padających sterownikach. Czyli w sumie podobnie co w starym haldexie.

  3. #33
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tak się zastanawiam po co kupować np TDI, skoro RS spali prawie tyle samo?...
    RS byłby pierwszym znanym mi samochodem o dużej mocy, który spala tyle, ile taki VW Golf 1.6.
    A tak się składa, że już kilka samochodów w swoim życiu miałem i kilkoma jeździłem.

  4. #34

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Juszczyn
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Niebieskie
    Posty
    9
    MichalTT dzieki ,fajnie ze wypowiedzial sie ktos kto jezDZI tym autem ... I ktos kto dokladniej sprawdzil temat , Darson tez dzieki ... wasze wypowiedzi daja duzo do myslenia

Podobne wątki

  1. PolarFIS Advanced [PF03] do Audi TT/TTS/TTRS 8J.
    Przez Wysoczan w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2018, 03:36
  2. Audi mk2 utrzymanie w porównaniu do E46 330
    Przez Gh0st Zer0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 20:34
  3. Zmiana hamulców tył Audi TT 8J na TTS/TTRS
    Przez michal26 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 15:00
  4. Utrzymanie ( jakie koszty ?)
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 17:48
  5. Dzialalnosc gospodarcza a utrzymanie/kupno TT
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •