Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 75

Wątek: GWINT do TTki - Proszę o poradę.

  1. #31
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Z przodu wsadzisz camber platesy ale to daje max -1,5 stopnia, powiedzmy ze z obnizeniem tez lekko kolo sie polozy to bedziesz mial moze 2 stopnie. Z tylu mozesz zrobic katy jakie chcesz, robiac podkladki - grubsze na dole i ciensze na gorze, ale musialoby to byc zrobione z chirurgiczna precyzja zeby zlapac zbieznosc - mowimy caly czas o autach bez quattro. Najpierw powiedz po co chcesz to robic? Jaka masz szerokosc felgi pt, jakie opony na tym?

  2. #32

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez E1 MATA Zobacz posta
    Z przodu wsadzisz camber platesy ale to daje max -1,5 stopnia, powiedzmy ze z obnizeniem tez lekko kolo sie polozy to bedziesz mial moze 2 stopnie. Z tylu mozesz zrobic katy jakie chcesz, robiac podkladki - grubsze na dole i ciensze na gorze, ale musialoby to byc zrobione z chirurgiczna precyzja zeby zlapac zbieznosc - mowimy caly czas o autach bez quattro. Najpierw powiedz po co chcesz to robic? Jaka masz szerokosc felgi pt, jakie opony na tym?
    ja mam quattro felgi ori rs4 czy jakos tak 18-ki,opony 225/40 tyl dystans 25mm przod 20mm auto siedzi na maksa regulacji na gwincie ale bede wyciagal podkladki sprezyn zeby siadlo nizej nie wiem jaka byla nietolerancja przy zbieznosci zanim dolozylem dystans ale koles co mi robil zbieznosc powiedzial ze juz jest na maksa regulacja wahacza wykorzystana i jezeli obnize i doloze dystans moze byc ciezko ze zbieznoscia ...mowimy o tyle tylko ... dlatego sie zastanawiam czy szukac wahaczy nowych z wieksza regulacja ,czy jest jakas alternatywa ... wiem ze nie ma camberow do tylu do quattro ale takie cos to do czego ??

    Załącznik 7768
    Ostatnio edytowane przez rademenes ; 30-12-2014 o 17:20

  3. #33
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    To sa regulowane wahacze na tyl ale napewno nie do tt. Masz na allegro i na innych stronach juz u nas mozliwosc kupna regulowanych wahaczy. Ale ustalmy najpierw jedno. Dystanse nie powoduja ze zmienia ci sie zbieznosc a poza tym jak masz zostawione regulacje w gwincie to napewno tam nie ma mega gleby. Poprostu w quattro jak obnizasz tyl to robi ci sie negatyw automatycznie. I fabrycznie nie ma tam zadnej regulacji, mozesz kupic regulowane wahacze na tyl i je skrecic zeby wyprostowac kolo bo teraz z tylu masz tak /\. Ale przy felgach ktore masz na twoim miejscu bym odpuscil regulowane wahacze i zmienil warsztat z przodu jest mala, bardzo mala opcja na wahaczu na fasolkach ale to nic nie da. Pogadaj z mechanikiem czy chodzi o to ze kola sa zbiezne/rozbiezne czy kat pochylenia kol, ktorego po obnizeniu auta nie ustawisz na fabrycznych gratach.


    tu masz przykladowe naszej polskiej produkcji do tt

    http://allegro.pl/regulowane-wahacze...907936362.html

  4. #34

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Mata mam wahacze regulowane z tylu zamontowane a na gwincie juz mam na maksa w dol na amortyzatorze bo na sprezynie zostal ten grzybek ktory jak wyciagne da mi mozliwosc zejscia tylu nizej o szerokosc tego grzybka .... zreszta foty w mojej galerii sa jak to wyglada ...

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ed-Q-mk1/page6

  5. #35
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Napisales ze nie mozesz ustawic zbieznosci. Jak dla mnie dystanse nic do tego nie maja. Byles juz na zbieznosci czy nie bo z twojego postu nie moge tego wywnioskowac . Jak wyjmoesz regulacje to kolo pewnie tez sie jeszcze cos pochyli. W fwd z tylu nie ustawia sie zbieznosci wiec u ciebie mozna kombinowac wachaczem.

  6. #36
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Chciałbym poradę odnośnie gwintu u mnie jest juz trochę na wykończeniu i chce zmienić mam pytanie czy gwint KW przód V1 tył V3 bądź AP będzie odpowiedni ,czy lepiej pójść w amortyzatory bilstein b6 i sprężyny eibach
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 06-01-2015 o 22:22
    Using Tapatalk

  7. #37
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Zalezy co chcesz osiagnac, jak tylko lepsze prowadzenie bez mega gleby ze wypadaja zeby to b6.

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    B6 plus Eibach pro kit, to chyba najlepszy zestaw do jazdy na co dzień, zawsze będę polecał dla mniej zaawansowanych.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Chciałbym poradę odnośnie gwintu u mnie jest juz trochę na wykończeniu i chce zmienić mam pytanie czy gwint KW przód V1 tył V3 bądź AP będzie odpowiedni ,czy lepiej pójść w amortyzatory bilstein b6 i sprężyny eibach
    Jeżdżę na AP i jak dla mnie jest ok, auto trzyma się fajnie a zawieszenie nie wybija zębów, można powiedzieć że jest komfortowy Jak dla mnie cena/jakość super.

  10. #40
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    No wlasnie jestem najblizszy wybrania b6 i.Pro kit eibach ale kusi mnie tez gwint AP .Obecnie mam zawiesenieKw v1 ale juz troche ma nalatane ,sprezyny juz slabe poza tym nie chce takiej bardzo gleby bardziej zalezy mi na komforcie jazdy jak i dobrej przyczepnosci na zakretach ,i czy to uzyskam na b6, czym one sie roznia od b4 bo podobno b4 to sa takie same jak seryjne amorki.
    Using Tapatalk

  11. #41
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Chciałbym poradę odnośnie gwintu u mnie jest juz trochę na wykończeniu i chce zmienić mam pytanie czy gwint KW przód V1 tył V3 bądź AP będzie odpowiedni ,czy lepiej pójść w amortyzatory bilstein b6 i sprężyny eibach
    Nie wiem dlaczego akurat taki pomysł z V1 na przodzie i V3 na tył ..
    Patrząc z punktu optymalizacji zachowania auta to przód odgrywa większą rolę i tam jak już powinien być dobry setup
    Z KV jedyny gwint zasługujący na uwagę to V3 ale ze względu na cenę i mnogie warianty regulacji może to być lekki ''overkill'' do auta na co dzień.

    Jeśli chodzi o Twój dylemat to osobiście zdecydowanie polecam gwint i z uporem maniaka właśnie Bilsteina PSS lub PSS9.
    Masz wszystko opisane w tym wątku jak również opinie ludzi którzy mają to u siebie w autach więc nie musisz bać się bzdurnych plot o betonie.
    Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze trwałość i żywotność tego gwintu oraz dożywotnia gwarancja.
    Kolega PAHO ma AP i też jest zadowolony, tu też nie ma betonu ...

    Poza tym jest kolejny mit czyli gwint = gleba.
    W rzeczywistości jest tak wysoko lub nisko jak sobie ustawisz przy czym jest zasadnicza różnica że przy gwincie obniżasz zmieniając punkt mocowania sprężyny .
    Obniżając sprężynami po prostu jest ona krótsza, zmniejsza się jej skok i z zasady musi być bardziej twarda niż potrzeba ..

    Proszę też aby pamiętać że ten temat jest o zawieszeniach gwintowanych, o kombinacji sprężyny / amory proponuję dyskutować choćby w temacie zalinkowanym w początkowych postach tego wątku .

    Dodam tylko że miałem kiedyś setup z amorami Bilstein sport + sprężyny Eibach Pro Kit i o ile wtedy byłem zadowolony ( no może poza wysokością bo obniżył trochę za mało ) o tyle teraz widzę że tamta konfiguracja nie dorastała ''do pięt'' obecnej .

    Najzabawniejsze jest to że jak kupisz nowe amory + nowe sprężyny to ceną zbliżasz się prawie do kosztu gwintu PSS ..










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak oczywiście że najlepszy jest lepszy od dobrego, gdy by kolega napisał ze chce kozacki zawias i koszty nie grają roli to polecił bym pss b16 bez dwóch zdań,1500E, tutaj zdaje się ma być budżetowo, więc taką konfigurację polecam, bo B6 plus pro-kit to wydatek 2600zł a pss w konfiguracji b14 to wydatek 900E co daje prawie 4tyś zł gdzie tu widzisz Artur podobieństwo ceny.
    Wracając do tematu jeżeli gwint, to tylko seria pss b14 lub b16, jeżeli nisko budżetowy a zarazem słaby jakościowo, to lepiej usportowione Pro-kit.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zuczek, nie wiem czy w USA jest aż tak wielka rozbieżność cenowa czy po prostu Ty coś zamieszałeś z tymi cenami .
    Pozostawiam rozwiązanie tego dylematu dla Ciebie

    Poniżej przedstawiam koszta omawianych konfiguracji

    B6 + Eibach pro




    PSS







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Hameryka rządzi się innymi prawami pro jest drogi pss jest sporo tańszy w Eu ceny takie jak podałem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Dziękuję Panowie za konkretne porady i podpowiedzi oczywiście jeśli chodzi o pss to mnie na niego nie stać, wiem ze jest najlepszy i ze ty kolego Artur tylko takie polecasz .jeśli chodzi o b6 plus pro kit u mnie w mieście widziałem sprężyny za 400 zł amorki za 1tys ,wiec teraz nie wiem czy są one oryginalne skoro piszecie że taki zestaw kosztuje kolo 3 tys , bo wtedy wybiorę chyba najtańsza opcje AP
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 09-01-2015 o 23:56
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 19:30
  2. TTerkoczący silnik, proszę o poradę
    Przez zombek23 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 07:45
  3. Proszę o porade
    Przez dawidusr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:49
  4. t3/t4 prosze o porade
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 10:40
  5. Witam i prosze o porade
    Przez PITERTS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •