Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 75

Wątek: GWINT do TTki - Proszę o poradę.

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też jestem ciekawy jak w normalnym użytkowaniu sprawuje się ten kit, kiedyś miałem okazje kupić coś takiego, ale wymiękłem, na rzecz dedykowanego kitu Eibacha i nie żałuję.
    Poprzedni właściciel sprzedawał to zawieszenie, ze względu na brak komfortu mocno narzekał, podoba mi się dożywotnia gwarancja producenta co może świadczyć o jakości zestawu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Też jestem ciekawy jak w normalnym użytkowaniu sprawuje się ten kit, kiedyś miałem okazje kupić coś takiego, ale wymiękłem, na rzecz dedykowanego kitu Eibacha i nie żałuję.
    Poprzedni właściciel sprzedawał to zawieszenie, ze względu na brak komfortu mocno narzekał, podoba mi się dożywotnia gwarancja producenta co może świadczyć o jakości zestawu.
    pożyjemy, zobaczymy...
    czas pokaże jak będzie z prowadzeniem, komfortem itp ....

  3. #18
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Wracając do gwintu PSS9 ... miałem zdać relacje z tego jak się na nim jeździ.
    troszkę to trwało jak go założyłem z różnych przyczyn ale w końcu się udało.

    Powiem tak, jeździłem TT ze standardowym zawieszeniem, jest OK.
    w mojej TT było fabrycznie zamontowane zawieszenie z s-line (nawiasem na sprzedaż), niższe sztywniejsze, pewniejsze w prowadzeniu auto.

    zdecydowałem się na PSS9 i jak już zamówiłem i wpłaciłem zaliczkę zacząłem się zastanawiać czy oby to jednak był dobry wybór... zacząłem czytać i wiele osób pisało (pomimo iż nie mieli go) że to musi być mega skała i beton bo mieli do czynienia z amorami bilsteina jakieś podstawowe i są dużo twardsze niż jakieś seryjne i auto traci wiele na komforcie, wtedy pojawiły się moje obawy ...

    Ale wracając do relacji, przejechałem już na nim ok 500km, może nie dużo ale już po przejechaniu pierwszych kilku km wiedziałem, że PSS9 jest strzałem w przysłowiową "10".
    Amory są w tym momencie ustawione na "5" w dziewięcio stopniowej regulacji twardości. Samochód jest ciut twardszy, jest bardzo pewny w prowadzeniu i ku mojemu zdziwieniu, nie stracił na komforcie względem mojego zawieszenia s-line.
    baaaardzo dobrze wybiera nierówności, dziury nie są problemem, nie traci się "plomb" w zębach ani nie boli kręgosłup, naprawdę komfort jest bardzo w porządku biorąc pod uwagę rodzaj zawieszenia.

    Wielu znajomych ma różne gwinty w różnych samochodach, tańsze droższe, markowe i chińskie ale w moim odczuciu żadne z tych z którymi miałem do czynienia nie jest konkurencją dla PSS9. Oczywiście niektóre są może i lepsze np na tor jak np KW ale w normalnej jeździe bardziej się męczy niż da jeździć, inne poza twardością (betony) nie dają nic, nie poprawiają nawet zachowania samochodu a czasem wręcz sprawiają że samochód jest nieprzewidywalny w zakrętach i na lekkich nierównościach. no większość gwintów poprawia tylko stronę wizualną obniżając samochody. Jak dla mnie PSS9 oprócz obniżenia, znaczącej poprawy prowadzenia samochodu nie pogarsza komfortu (przynajmniej w TT).

    Reasumując pewnie w najbliższym czasie jeszcze pobawię się jeszcze regulacją twardości amorów (siły dobicia) oraz zapewne ciut podniosę ale już teraz ze stanowczością mogę każdemu polecić ten gwint.
    jeżeli miałbym znów wydać pieniądze na gwint już nie zastanawiałbym się czy warto i czy to dobra opcja. PSS9 to jest bardzo dobra opcja do jazdy ulicznej dla osób lubiących poprawić prowadzenie w samochodzie a i od czasu do czasu wykorzystać możliwości jakie daje to zawieszenie.

  4. #19
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Czy w PSS9 jest regulacja wstępnego nepięcia sprężyny?
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak sobie myślę i myślę czy brać PSS czy może PSS9 ale chyba zdecydowałbym się na tą tańszą opcję z regulacją jedynie wysokości.
    Bo chyba czas najwyższy wreszcie to wszystko ogarnąć

  6. #21
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Szukam zawieszenia dla siebie i zastanawiam się jeszcze nad Eibach Pro-Street-S. Cena praktycznie taka sama jak Bilstein PSS. Jakościowo podejrzewam że są podobne, ale czy są jakieś różnice pod względem komfortu i prowadzenia?

    http://sklep.bilstein.net.pl/eibach-...001-01-22.html

  7. #22
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Eibach najlepiej sprawdza się na naszych "polskich" drogach, cała reszta zestrojona jest na niemieckie autostrady lub tor

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław / Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Navy blue
    Posty
    11
    PawelM jeśli możesz to opróżnij część skrzynki ponieważ chciałem Ci napisać wiadomość ale masz ją pełną

    Tak się składa, że mam na sprzedaż praktycznie nowy gwint firmy H&R, który zamierzam zastąpić na rzecz AIR RIDE'a.
    (fotorelacja w toku)

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Szukam zawieszenia dla siebie i zastanawiam się jeszcze nad Eibach Pro-Street-S. Cena praktycznie taka sama jak Bilstein PSS. Jakościowo podejrzewam że są podobne, ale czy są jakieś różnice pod względem komfortu i prowadzenia?

    http://sklep.bilstein.net.pl/eibach-...001-01-22.html
    Podczas codziennej normalnej jazdy pewnie nie zaobserwujesz wielkiej różnicy , jak lubisz dawać w palnik lub od czasu do czasu wystąpić na mniejszym lub większym torze to Bilstein będzie lepszym wyborem .
    Po prostu skupiają większą uwagę na perfekcyjnym dopasowaniu charakterystyki sprężyn do amorów .

    Ja aktualnie jeżdżę na PSS9 ustawionych na 5 czyli tak jak PSS i jest rewelacja a drogi w USA bardziej można porównać do polskich niż niemieckich

    Dodatkowo jak różnica w cenie jest znikoma to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał Bilstein PSS .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    Po porannym PW zarezerwowałem sobie tego H&Ra Jedno jest pewne - nigdy nie kupię już gwintu z tej najniższej półki. Poprzedni dostał luzy po jakiś 3-4tys km
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  11. #26

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    podepne sie pod temat z pytaniem czy laczniki stabilizatorow trzeba kupowac krotsze ?

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie trzeba
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    mam pytanie czy po za regulowanym wahaczem z tylu jest jeszcze mozliwosc regulacji katow? wahacz juz nie ma wiecej regulacji a auto bedzie na glebie no i juz teraz na zbieznosci nie dalo sie ustawic, chyba widzialem w necie takie wygiete czesci i za chiny nie wiem jak to sie zwie .... jakies pomysly ? dzieki


    19\G/48

  14. #29
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Wahacz regulowany kupisz tylko do quattro. Do fwd mozesz dac z tylu podkladki, albo camber shims. A na przod masz camber plates.

  15. #30

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    czyli co szukac wahaczy z wieksza regulacja ?


    19\G/48

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 19:30
  2. TTerkoczący silnik, proszę o poradę
    Przez zombek23 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 07:45
  3. Proszę o porade
    Przez dawidusr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:49
  4. t3/t4 prosze o porade
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 10:40
  5. Witam i prosze o porade
    Przez PITERTS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •