Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 75

Wątek: GWINT do TTki - Proszę o poradę.

  1. #1
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244

    GWINT do TTki - Proszę o poradę.

    Hej Panie i Panowie.

    muszę zmienić tyle amorki (w sumie jeden, ale wymienia sie parami).
    doszedłem do wniosku że jednak może oprócz amorów tył i przód, można by wrzucić jaki kompletny gwint.

    Do ter pory nie miałem większej styczności z tuningiem w związku z tym chciałem się zapytać Was, bo jest sporo osób tutaj którzy mają spore pojęcie, jaki kompletny gwint polecanie do TTki?

    Aktualnie mam seryjne, sportowe zawieszenie Audi (czyli niższe i twardsze, chyba takie jak w "S"ce).

    z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

    pozdrawiam,
    PioTTrek.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak Zuczek ale w sumie specyficznie o gwincie nie ma tam za wiele ( prawie nic ) i też się zastanawiam czy ''doczepić'' czy może jednak zostawiamy i będzie osobny temat dotyczący zawieszenia gwintowanego .


    Tak czy inaczej fakty są takie że jak policzymy koszt nowych amortyzatorów sportowych + do tego sprężyny obniżające ( wszystko nowe i dobrej jakości ) to wyjdzie to nie wiele taniej niż dobre zawieszenie gwintowane . Więc czemu nie

    Gwint ma tą przewagę ( poza oczywistą regulacją wysokości ) nad kombinacją sportowy amor / sprężyna że przychodzi ze sprężynami których charakterystyka pracy jest dobrana do częstotliwości / charakterystyki pracy amortyzatora .
    Daje to znacznie lepsze zachowanie auta i komfort jazdy mniej ucierpi niż miało by to miejsce na nie do końca dobranych do siebie amorkach i sprężynach .

    Jeśli chodzi o godny polecenia gwint to bezapelacyjnie Bilstein PSS ( nie musi koniecznie być PSS9 z reg.twardości ) .
    Bilstein w tej chwili jest zaliczany do najlepszych w branży głownie za sprawą technologi i patentów używanych w ich amortyzatorach .

    Cena Bilstein PSS do ośki to ok - 900$
    Do wyboru jest jeszcze :
    H&R -ok.1000 $ - będą twardsze i mniej komfortowe , bardziej odpowiednie do auta na tor
    Bilstein PSS9 - ok 1300$ - mają regulację twardości amortyzatorów , nie koniecznie potrzebne do auta głownie ulicznego
    KV Variant 1 i Variant 2 - 1300 i 1700$ - KV V1 kompletnie nie warte kasy podobnie V2 tyle że V2 są coś warte ale za drogie w stosunku do tego co dostajemy .
    KV Variant 3 , cena ponad 2tyś $ - W sumie dla auta na tor to doskonały wybór bo jest dużo opcji regulacji , do auta ulicznego trochę '' overkill '' . Dodatkowo KV używa amortyzatorów KONI które mimo że dobre jakościowo to jednak nie dorównują Bilsteinowi .
    Koni też robi gwinty do TT nie mniej jednak można mieć do nich te same zastrzeżenia co do KV V1 i V2 .

    Powyższe zestawienie cenowe odnosi się do ośki zawieszenie gwintowane do wersji quattro będzie w przybliżeniu 30% droższe .

    Zdecydowanie odradzam tanie gwinty którymi wszędzie jest zapchany rynek . Chodzi głownie o jakość , żywotność i fakt że nigdy sprężyny i amory nie są dobrane do siebie prawidłowo . Właśnie dzięki tym gwintom krąży mit że gwint = beton

    W zasadzie to dobry towar dla grupy która za wszelką cenę chce szurać miską olejową po betonie , jeździć powoli i znosić wszelkie niedogodności i utrudnienia aby tylko auto było najniżej jak się da









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    153
    Ja może nie mam gwintu z najwyższej półki ale nie narzekam.Nie jest to beton.Beton to ta technix

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Czyli wychodzi, że najlepszą opcją jest Bilstein. Zastanawiam się, czy właśnie od Bilstein'a czegoś nie dać do A6.

  6. #6
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jeśli chodzi o godny polecenia gwint to bezapelacyjnie Bilstein PSS ( nie musi koniecznie być PSS9 z reg.twardości ) .
    Bilstein w tej chwili jest zaliczany do najlepszych w branży głownie za sprawą technologi i patentów używanych w ich amortyzatorach .

    Cena Bilstein PSS do ośki to ok - 900$
    Do wyboru jest jeszcze :
    H&R -ok.1000 $ - będą twardsze i mniej komfortowe , bardziej odpowiednie do auta na tor
    Bilstein PSS9 - ok 1300$ - mają regulację twardości amortyzatorów , nie koniecznie potrzebne do auta głownie ulicznego
    KV Variant 1 i Variant 2 - 1300 i 1700$ - KV V1 kompletnie nie warte kasy podobnie V2 tyle że V2 są coś warte ale za drogie w stosunku do tego co dostajemy .
    KV Variant 3 , cena ponad 2tyś $ - W sumie dla auta na tor to doskonały wybór bo jest dużo opcji regulacji , do auta ulicznego trochę '' overkill '' . Dodatkowo KV używa amortyzatorów KONI które mimo że dobre jakościowo to jednak nie dorównują Bilsteinowi .
    Koni też robi gwinty do TT nie mniej jednak można mieć do nich te same zastrzeżenia co do KV V1 i V2 .

    Powyższe zestawienie cenowe odnosi się do ośki zawieszenie gwintowane do wersji quattro będzie w przybliżeniu 30% droższe .

    Pozdrawiam
    Dzięki Artur za odpowiedź ... jak zawsze konkretnie i na temat.
    Właśnie przeglądałem różne gwinty... Od KW (faktycznie te z regulacją są droooogie), przez Weitec (które również są oferowane przez KW), HR, ..
    przez :
    BC-RACING Zawieszenie Gwintowane Audi TT 4WD 99-05 BR Type RN - TGauto - sklep.tgauto.pl
    K-SPORT Zawieszenie Gwintowane AUDI TT (4WD) fi50 98-05 STREET - TGauto - sklep.tgauto.pl

    może TEIN USA | PRODUCTS | SUPER STREET with pillowball upper mont bo na TEINa może miałbym dobrą cenę.

    po różne inne wynalazki które lepiej nie wymieniać ... (ale można sobie wyobrazić coś za ok 1kPLN na allegro hehe).

    i faktycznie PSS9 http://sklep.bilstein.net.pl/48-080422.html jest niezłą opcją, chociaż dość drogą.

    PS: Artur a jak wyglądała by opcja kupna w USA i wysyłka do PL. opłaca się to cenowo?
    mam kogoś w USA ale nie jest to ktoś mi bliski ani nie rozeznany w temacie więc póki co nie angażuje go w takie sprawy.

    PS2: do takiego zawiasu aby uzyskać z tyłu odpowiednie kąty trzeba mieć dodatkowo regulowany dolny wahacz ?
    Ostatnio edytowane przez xscorpiox ; 16-10-2012 o 19:51

  7. #7
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    xscorpiox - Te gwinty które podałeś w linku nie są najgorsze nie mniej jednak nie dorównują Bilsteinom PSS .

    Dodatkowo jeśli weźmiemy pod uwagę cenę to wcale nie tańsze a może i trochę droższe ( zależy od dostawcy ) .
    TEIN w wielu kitach oferuje górne mocowania amortyzatorów pozwalające na dodatkową regulację geometrii zawieszenia ale nie w kicie do TT .

    Wracając do Bilstein PSS to trzeba je odróżnić od PSS9 do których podałeś linka ( akurat te są dla quattro ) .
    PSS9 faktycznie są droższe dla tego że mają regulacje twardości , PSS to praktycznie to samo co PSS9 tyle że nie mają regulacji twardości amortyzatora i fabrycznie są ustawione na twardość w okolicy '' 5 '' Podczas gdy PSS9 ma zakres regulacji od 1 do 9 .. Różnica cenowa w tej chwili to 1070 vs 1880 $ ( pierwsza z brzegu bez szukania lepszych cen )
    Tak jak już wspomniałem , lepiej wydać te 900 - 1000 $ na PSS niż na cokolwiek innego w tym przedziale cenowym .

    Jeśli chodzi o zakup w USA to zdecydowanie jest to opłacalne jeśli wyśle się towar jakąś ekonomiczną paczką morską .
    Ceny są niższe nie mniej jednak wysyłka paczką morską to czas oczekiwania od 6 do 8 tygodni ... Jest zawsze ryzyko że paczka będzie oclona ale w przypadku morskiej jest ono mniejsze .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur to ile wyszło by do quattro? bez regulacji twardości?
    odnośnie paczki to z moim szczęściem jest to pewnik że wejdzie na cło ;/

  10. #10
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Artur,

    jakbyś mógł zerknąć na PSS i PSS9 (wersje do quattro '02 225KM BAM) i napisał mi cenę jak realnie można to wyrwać w USA i ile kosztuje przesyłka o której piszesz.
    również w razie jak paczka trafi na cło to ile wynosi cło ?

    w tym momencie bardziej jestem skłonny na PSS9 (w PL mogę to wyciągnąć za ok 6,3kPLN), ciągle szukam do tańszego dojścia.

    PS: gdyby moje źródło w USA nie było skore do pomocy to w razie "W", można byłoby liczyć na Twoją pomoc w zakupie i przesyłce do PL?

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , tak jak napisałem w poście nr 8 PSS kosztuje 1070$ a PSS9 1880$ , można dobrze szukając wyrwać jeszcze 100 - 200$ taniej ale są to oferty okresowe .
    Przesyłka morska w przypadku gwintu wyjdzie w okolicach 45 - 50$

    Paweł - no Ty masz pecha do cła ale w sumie nigdy chyba Ci nie wysyłałem nic morską bo wszystko szło lotniczą albo przez pocztę ( też w sumie lotnicza )

    xscorpiox - Oczywiście mogę pomóc w zakupie i wysłaniu ( pod pewnymi warunkami ) jak będziesz gotowy to zapraszam na PW .
    6300PLN to nie zła cena i w sumie ze stanów opłacało by się ściągać gdyby znalazła się lepsza oferta niż ta standardowa cena którą podałem .


    Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca tych gwintów
    Jakiś czas temu wprowadzone zostało nowsze ulepszone rozwiązanie konstrukcyjne tylnych sprężyn wiec trzeba się upewnić że tą właśnie wersję kupujemy .
    Tylne sprężyny mają mieć dużej średnicy podstawę i zwężać się do góry + do tego te aluminiowe ''talerze'' .
    Wygląda to tak jak na fotkach z linka lub u mnie .
    Starsza wersja miała tylne sprężyny w kształcie beczki czyli zbliżone ( wyglądem ) do seryjnych .
    Wspomniałem o tym bo może firmy z mniejszym przemiałem mogą mieć zalegające starsze wersje .
    Sprawa dotyczy zarówno PSS jak i PSS9 .











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Dzięki Artur za pomoc...pewnie jeszcze ponudzę kompletując resztę części.

    Co najważniejsze GWINT (PSS9) został finalnie dzisiaj zamówiony w PL, zlecenie zostało wysłane do fabryki, teraz oczekiwanie na paczkę...będzie napewno duuuużo wcześniej niż mikołaj ... ale chyba jednak zamontuję na wiosnę...chociaż kto wie, jak pogoda pozwoli i nie wytrzymam to może i wcześniej.

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluje dobrego wyboru









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    koniecznie zdaj relację z pierwszych odczuć po założeniu

  15. #15
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    koniecznie zdaj relację z pierwszych odczuć po założeniu
    postaram się to zrobić w miarę szybko jak tylko uda się założyć, ale nie wiem czy zrobię to teraz na zimę.
    zobaczę kiedy przyjdzie mi przesyłka.
    dam znać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 19:30
  2. TTerkoczący silnik, proszę o poradę
    Przez zombek23 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 07:45
  3. Proszę o porade
    Przez dawidusr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:49
  4. t3/t4 prosze o porade
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 10:40
  5. Witam i prosze o porade
    Przez PITERTS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •