Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75

Wątek: GWINT do TTki - Proszę o poradę.

  1. #61
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jedz na stacje i niech sprawdza Ci luzy. Bo po takiej robocie musisz robic geometrie a wtedy niech od razu bedzie wszystko na tip top

  2. #62
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Dzięki, na pewno podaje sprawdzić. Przy okazji dzisiaj przyglądałem się zawieszeniu i na 2 przednich sprężycach zauważyłem taki jakby wybrak:

    Nazwa:  15556304_1259494570792580_1537456524_o.jpg
Wyświetleń: 58
Rozmiar:  382.3 KBNazwa:  15595747_1259494594125911_1350250138_o.jpg
Wyświetleń: 58
Rozmiar:  372.6 KB

    Jest to normalne czy zgłaszać na reklamacje?

    dzięki!

  3. #63
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Witam. Mam pytanie do Tych którzy mają lub znają temat Mianowicie zamówiłem do swojej TT gwint AP kompletny. I pytanie do Was czy warto coś jeszcze wymienić ? Chodzi mi o kielichy które mamy po otwarciu maski jakieś gumy o ile występują po demontażu ory zawieszenia. O stabilizatorach, łacznikach itp nie wspominać bo były wkładane nowe rok temu
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 04-03-2018 o 11:26

  4. #64
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Warto zmienic lozyska skretu + gumy. Bralem niedawno febi do siebie, w komplecie byly lozyska INA (to samo co w ori), koszt niewielki, a skoro bedziesz mial rozebrany amortyzator grzechem jest tego nie zrobic. Szkoda sie za jakis czas wracac.

  5. #65
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Mozesz mi tu sypnąć jakimś linkiem ? Będę wdzięczny

  6. #66
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tu masz przykladowe mocowanie amora:

    https://m.autodoc.pl/ruville/7722131

    A tak wyglada mocowanie z lozyskiem:

    Nazwa:  thumb.jpeg
Wyświetleń: 369
Rozmiar:  9.4 KB

    Ja kupilem w komplecie febiego za mniej niz 20euro na strone.

  7. #67
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Super dzięki wielkie już pozamawiane

  8. #68
    Awatar Ravs
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    90
    Podepnę się do tematu. Sam zastanawiam się nad gwintem do mojej 225 quattro i mam dylemat pomiędzy dwoma pozycjami: Bilsten B14 (PSS) i KW V2. Oba są różne:
    - B14 ma regulowaną jedynie wysokość, wykonana jest z jakiejś stali (?) pokrytą antykorozyjną powłoką, ale jest za to tańszym rozwiązaniem (~4k PLN),
    - KW V2 prócz regulacji wysokości pozwala na ustawienie twardości, dodatkowo zawias ten wykonany jest ze stali nierdzewnej, no ale jest niestety nieco drożej (~4,8k PLN).

    Samochód używam głównie jako DD, nie planuję na razie zabaw na torze - czasami lubię ruszyć w jakąś trasę by "troszkę" poszaleć... Chciałbym kupić zawias "na dłużej" - nie martwić się o korozję (a o to w Polsce nie trudno...), wydajność i awaryjność. Cóż począć?

  9. #69
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Ravs Zobacz posta
    Podepnę się do tematu. Sam zastanawiam się nad gwintem do mojej 225 quattro i mam dylemat pomiędzy dwoma pozycjami: Bilsten B14 (PSS) i KW V2. Oba są różne:
    - B14 ma regulowaną jedynie wysokość, wykonana jest z jakiejś stali (?) pokrytą antykorozyjną powłoką, ale jest za to tańszym rozwiązaniem (~4k PLN),
    - KW V2 prócz regulacji wysokości pozwala na ustawienie twardości, dodatkowo zawias ten wykonany jest ze stali nierdzewnej, no ale jest niestety nieco drożej (~4,8k PLN).

    Samochód używam głównie jako DD, nie planuję na razie zabaw na torze - czasami lubię ruszyć w jakąś trasę by "troszkę" poszaleć... Chciałbym kupić zawias "na dłużej" - nie martwić się o korozję (a o to w Polsce nie trudno...), wydajność i awaryjność. Cóż począć?
    Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #70
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja bym brał PSS .. Dlaczego ?
    Lepsza jakość i trwałość amortyzatorów, precyzyjniej dobrana twardość sprężyn do charakterystyki amorów, lepsza gwarancja (choć nie wiem jak w PL) no i w tym porównaniu cena..
    Fakt, lepiej by było gdyby były ze stali nierdzewnej ale ta powłoka trzyma się bardzo dobrze i w sumie nie ma opcji żebyś miał awarię z powodu korozji co najwyżej kosmetyka ale to w przypadku amora drugoplanowa sprawa.

    Masz w tym wątku opinię kolegi na temat PSS, używał ich również kolega Hubert Runikon i był zachwycony tak samo jak Paweł-2005 po zakupie tego gwintu..
    Ja również mam Bilsteina i jestem mega zadowolony..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #71
    Awatar Ravs
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    90
    @elmacho - no właśnie... ale też nie do końca! Bardziej skłaniam się ku PSS - bo serio jest sens martwić się tym, że wykonane są z jakiejś normalnej "korozyjnej" :P stali i pokryte są jedynie zabezpieczeniem? Mój samochód niestety nie jest garażowany, używam go przez okrąglutki rok - stąd moje obawy, nie chciałbym wywalić kasy w "błoto", ale tutaj pewnie przesadzam...

    @Arttur - przeczytałem cały wątek ze zrozumieniem (tak myślę! ), poczytałem też opinie na zagranicznych forach i zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości... kosmetyka do drugi, a nawet trzeci plan, bo nie mam nawet gdzie wchodzić pod samochód każdego dnia i zachwycać się stanem mojego zawiasu. :P

    Czekam teraz na wycenę obu zestawów u mojego znajomego, ceny powinny być trochę niższe w porównaniu do rynkowych - wtedy zadecyduję, ale cały czas skłaniam się bardziej ku PSS.
    Ostatnio edytowane przez Ravs ; 11-05-2018 o 07:47

  12. #72
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Miałem w swojej 8N B14 i też byłem zadowolony, ale raz musiałem regenerowac przód bo się jeden amortyzator wylał. Ciezko mi powiedziec po jakim to było przebiegu, bo auto kupiłem z tym zestawem. Ja sam zrobiłem do tego czasu ok 35kkm

  13. #73
    Awatar Ravs
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    90
    Na weekend prawdopodobnie będę zamawiał B14 - w cenie ~3500zł z przesyłką do Polski. Za KW V2 musiałbym zapłacić ~4800zł... Miejmy nadzieję, że wytrzymają pare lat z naszymi zimami.

  14. #74

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Rozprza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    Witam, potrzebuję porady jaki gwint z aktualnego rynku będzie najlepszy proporcjonalnie jakości do ceny. Zakupiłem TT z gwintem TA-Technix (beton to najlepsze stwierdzenie a komfort to tylko na postoju) Z tego co się orientowałem większość poleca Bilstein B14 (~4500zł) ale co powiecie na temat AP (~ 2200zł ) albo znaleziony na allegro D2 Racing (~ 3500zł ) mowa oczywiście o napędzie FWD (ośka) Auto jak by nie patrzeć ma już swoje lata ale pomimo wieku wygląda znakomicie, nie wiem jak długo będzie w moich rękach dlatego nie biorę zbyt pod uwagę tego że tańsze układy sa wykonane z korozyjnych materiałów dodatkowo informuję że TT jest garażowane i rocznie robi ok 10 tyś km (jest to moje drugie auto) Zależy mi na komforcie i niskim zawieszeniu jazda w trybie między-miejskim i miejskim (tory wyścigowe to nie moja bajka).

  15. #75

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Jestem w trakcie poszukiwania gwintu i alternatywy dla PSS9, który kosztuje ponad 8k.
    Poniżej zamieszczam odpowiedź od KW:

    Do Audi TT 1.8T mamy dostępną pełną ofertę zawieszeń gwintowanych KW. Jeżeli zależy Panu na regulacji twardości, oraz jak najlepszym wykorzystaniu auta na ulicy jak i amatorsko na torze, najlepszym wyborem będzie KW Variant 3. Jest to zawieszenie uliczne, natomiast jest również często wykorzystywane przez naszych klientów do okazjonalnych wjazdów na tor. Niezależna regulacja siły dobicia i odbicia amortyzatora, pozwala ustawić charakterystykę pracy zawieszenia od bardzo sztywnej, po komfortową.
    Zawieszenie KW Variant 3 - cena 7106zł brutto

    Jeżeli auto miałoby być głównie użytkowane na torze lepszym wyborem byłoby zawieszenie KW Clubsport 2-Way, które posiada dodatkowo górne mocowania z możliwością regulacji kąta pochylenia koła, oraz regulację twardości osobno siły odbicia oraz dobicia dla niskich prędkości tłoczyska amortyzatora.
    Zawieszenie KW Clubsport 2-Way - cena 10529zł brutto.

    Możemy również zaproponować zawieszenie marki ST Suspensions, produkowanej przez KW, w tej samej fabryce. Jest to zawieszenie które technologicznie bazuje na zawieszeniu KW, natomiast wykonane jest ze stali galwanizowanej.
    Zawieszenie ST XTA, z regulacją wysokości i twardości poprzez regulację siły odbicia amortyzatora, oraz wyposażone w górne mocowania z regulacją kąta pochylenia koła - cena: 5729zł brutto - obecnie z rabatem 800zł tj. w cenie 4929zł brutto.

    Zarówno ST XTA jak i KW Variant 1 / 2 / 3 są zawieszeniami ulicznymi, wszystkie te modele posiadają sprężyny tej samej twardości. Amortyzatory zawieszenia ST XTA są odpowiednikiem KW Variant 2, tj. posiadają regulację odbicia amortyzatora, a dodatkowo również mocowania górne z regulacją kąta - dają więc więcej możliwości regulacji niż KW Variant 2 - jednak ustawienia twardości nie będą tak precyzyjne jak w przypadku KW Variant 3 gdzie mamy regulację odbicia i niezależnie dobicia amortyzatora.

    KW Variant 3 jest modelem wyższym od ST XTA , pod względem zaawansowania regulacji, no i oczywiście materiałów, ponieważ amortyzatory KW V3 wykonane są ze stali nierdzewnej INOX.

    Wszystkie zawieszenia przygotowywane są na specjalnie zamówienie i obecny czas oczekiwania to od 4-6 tygodni od zamówienia.
    Przyznam, że przy tej ofercie cenowej (niecałe 5k) ST XTA wygląda bardzo ciekawie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 19:30
  2. TTerkoczący silnik, proszę o poradę
    Przez zombek23 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 07:45
  3. Proszę o porade
    Przez dawidusr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 20:49
  4. t3/t4 prosze o porade
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 10:40
  5. Witam i prosze o porade
    Przez PITERTS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2007, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •