a wiec tak Panowie Posiadam audi TT 1,8T Quattro 225ps 2001 produkcji .Jego szczesliwym posiadaczem jestem od miesiaca .Pierwsze wrazenia i pierwsze kilometry tym samochodem mnie zachwycily nie jezdzilem jeszcze czym tak fajnie sie prowadzacym Co do propbemow i pytan :
1- Co moze byc [przyczyna ze samochod przyspiesza wolniej niz wartosc katalogowa mierzone kilkakrotnie jest to przedzial mniej wiecej 7,7-8s 0-100km/h seria obiecuje wiele wiecej samochod jest na kolach 235/35/R19 czy to moze miec jakis wplyw??
2-w czasie eksploatacji zauwazylem ze zaczelo minimalnie slizgac sprzeglo tak szczerze to mozna powiedziec ze z dnia na dzien ... wiec zeby na nowo cieszyc sie autkiem postanowilem nie czekac tylko od razu wymienic sprzeglo na nowe moj wybor padl na LUK Repset Pro czy to dobry wybor??
3- przy okazji wymiany kazalem mechanikowi tam poprzegladac co jeszcze ewentualnie bylo by do roboty ,bo zawieszenie itp nie ma najmniejszych luzow jest ok wszystko na chwile obecna ,jednak okazalo sie ze Turbo w moim TT ma dosc powazny luz tzw"osiowy" wiec klasyfikuje sie do naprawy ,postanowilem nie czekac az mi padnie ,wymontowalismy i po dluzszym zastanowieniu zdecudowalem sie na regeneracje w renomowanym "podobno" zakladzie w Mielcu kilka minut temu Kurier dostarczyl mi to Turbo z powrotem zregenerowane wyglada jak nowe a jak sie bedzie zachowywac To sie okaze.
Panowie czy luz osiowy na Turbinie mogl miec wplyw na to ze moje TT nie nabiera tej predkosci tak jak katalaog nakazuje ?? Jakie wy macie przyspieszenia w swoich samochodach podpowiedzcie Co moze byc przyczyna delikatnego nie domagania mojej TTETKI,Co jeszcze moglbym zrobic auto jest rozgrzebane wiec jest ku temu czas i miejsce,Po diagnostyce komputerowej jakis VAG bodajze tak sie to nazywalo nie ma zadnych bledow silnika haldeksu trakcji itp Bede bardzo wdzeiczny za wszelkie podpowiedzi POZDRAWIAM KIEROWCOW TTETEK