Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 66

Wątek: Audi TT MK2 2.0 TFSI Ile wam bierze oleju ?

  1. #31
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    mimo iż mój turbodoładowany aczkolwiek starszy i inny silnik jadąc do Anglii nie zabieram ze sobą bańki "2L" oleju!jeszcze chwila i każdy będzie dolewał po 1K km 0,5L oleju bo tak piszę w instrukcji! To do klolegi alu

    EDYCJA ---------- Post dodany 18:55 17-10-2012 ---------- EDYCJA

    Jaaqob gdyby nie szacunek do Twojej osoby to bym pewnie to olał ,ale ,że jest inaczej to WAM to powiem!Ty mówisz ,że pije,drugi mówi ,że nic nie leje mimo ,że mówicie o tych samych silnikach!następny mówi o książce z ASO!cały czas pije do tego
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 17-10-2012 o 19:56

  2. #32

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak dla mnie to te ubytki nie są normalne ale to nie wina danego silnika tylko wina konstruktorów. Zrobili mocny silnik ale zawalili z kwestią olejową według mnie BARDZO. Nikt w trasy nie wozi ze sobą baniek oleju. Również kobiety w TT jakoś za bardzo pod maskę nie zaglądają. HeHe zapytaj się jakiejś jaki olej ma w silniku to już będzie za wysoki próg dla niej.

    Przyjęło się, że ten silnik bierze olej lecz prawda jest taka, że zjebało AUDI. Jak mnie kiedyś na MK2 będzie stać to i tak kupię bez względu na ubytki oleju.

  3. #33
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    ICE niekoniecznie,ASO często piszę w idiotycznej instrukcji bo takową ona jest ,że tak ma być!Poniekąd jakaś asekuracja,dlatego moje zdziwienie,że jednemu MK2 2.0 nie bierze a drugi pisze,że norma!Polecam wysłać "babę" na wakacje bez oleju w bagażniku skoro łyka! hehe
    P.S. jak ktoś się pokwapi i mu się to uda to nasze 1.8T jakieś 6 lat temu też miały pić po litr na 1K km itp. Mój nie potrzebuje dolewania na 10K.No moze poleje mu 20g. ja i ja pije w garażu.
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 17-10-2012 o 20:13

  4. #34
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    mimo iż mój turbodoładowany aczkolwiek starszy i inny silnik jadąc do Anglii nie zabieram ze sobą bańki "2L" oleju!jeszcze chwila i każdy będzie dolewał po 1K km 0,5L oleju bo tak piszę w instrukcji! To do klolegi alu

    EDYCJA ---------- Post dodany 18:55 17-10-2012 ---------- EDYCJA

    Jaaqob gdyby nie szacunek do Twojej osoby to bym pewnie to olał ,ale ,że jest inaczej to WAM to powiem!Ty mówisz ,że pije,drugi mówi ,że nic nie leje mimo ,że mówicie o tych samych silnikach!następny mówi o książce z ASO!cały czas pije do tego
    Miałem MK1 i nie brało nic oleju. MK2 mi bierze a jego ilość uzależniona jest od stylu jazdy z tego co zaobserwowałem. Jest tak jak pisze ICE. Gdzieś tam Audi zawaliło i ten silnik bierze olej mniej lub więcej jednakże nie uważam to za wadę a raczej mankament, który mnie nie sprawia kłopotów i nigdy na to nie narzekałem.

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:18 17-10-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    ICE niekoniecznie,ASO często piszę w idiotycznej instrukcji bo takową ona jest ,że tak ma być!Poniekąd jakaś asekuracja,dlatego moje zdziwienie,że jednemu MK2 2.0 nie bierze a drugi pisze,że norma!Polecam wysłać "babę" na wakacje bez oleju w bagażniku skoro łyka! hehe
    P.S. jak ktoś się pokwapi i mu się to uda to nasze 1.8T jakieś 6 lat temu też miały pić po litr na 1K km itp. Mój nie potrzebuje dolewania na 10K.No moze poleje mu 20g. ja i ja pije w garażu.
    Wiesz, nikt nie mówi, że to są ubytki wymagające wożenia ze sobą bańki z olejem. Baba czy nie raczej w każdym aucie trzeba kontrolować olej.

  5. #35
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jaaqob akurat co do Twojej osoby to śmiem twierdzić,że dbasz o auto jak mało kto więc być może i tak jest!skoro silnik tak wpierdala olej to dla mnie to też nie jest problem,ale Audi traci w moich oczach!P.S ASO od R8 będzie jaki miało wpis nt. oleju?

  6. #36
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Jaaqob akurat co do Twojej osoby to śmiem twierdzić,że dbasz o auto jak mało kto więc być może i tak jest!skoro silnik tak wpierdala olej to dla mnie to też nie jest problem,ale Audi traci w moich oczach!P.S ASO od R8 będzie jaki miało wpis nt. oleju?
    Prawda jest taka, że dzisiaj nie produkuje się tak dopracowanych silników jak kiedyś. O oleju wiedziałem zanim kupiłem MK2 co więcej w przyszłości planuje kupić Porsche i czym więcej czytam na ten temat tym więcej się dowiaduję o różnych niedociągnięciach w aucie już za setki tys zł...

  7. #37
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    akurat kiedyś w Porsche nie lubieli turbin,fakt czasy się zmieniają

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A co na to ekologia? przecież taki spalony olej trochę truje, zapewne katalizator też szybciej powie papa, ale i tak to udane konstrukcje i nie skreślał bym ich, po prostu trzeba wiedzieć że olej bierze i tyle, a fakt że w serii wytrzymuje 350-400hp mówi samo za siebie, mało który z tych nowych konstrukcji wezmie na bary takie przyrosty, wiec nie skreślał bym konstruktorów, wolę że by brał olej, niż wyginał się po chipie, jak niektóre jednostki innych koncernów.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar slomczas
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Delfin
    Posty
    61
    To dzięki za odpowiedz ... teraz wiem, że ten typ tak ma. Żywotność silnika spadnie przez ten olej. Zobaczycie Panowie i Panie.

  10. #40
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    wysoczan, Ty masz jeszcze chyba stara jednostke. Nowsze poliftowe silniki tez biora duzo oleju Zużycie oleju 2.0 TFSI . W ASO tez mowia, ze to norma i juz. W 1.8T tego problemu nie bylo.
    Mari, samochod mam MY 2011 z quattro, wiec nie ma najmniejszej szansy na to, zeby bylo tak jak piszesz. OK, niech tak mowia i pisza. Jednak u mnie bylo tak jak ja napisalem, bo po co mialbym zmyslac? Wiec jak widzisz, moj silnik jest dowodem na to, ze moga one tez nie spalac tyle oleju. W ASO trzymaja sie norm z instrukcji, lecz mniejsze zuzycie nie jest przeciez niedopuszczalne/nienormalne, prawda?
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie Ksolk i Elmacho jeżeli już skończyliście tą jak że ciekawą rozmowę, to przejdzmy do rozmowy na zadany temat!!!!
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 17-10-2012 o 23:00
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    wstyd zeby auto za taka kase bralo olej... audi nie postaralo sie z silnikiem,w 8n ani grama mi nie bralo oleju

  13. #43
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Panowie, wtrącę i swoje 5gr, Audi TT Mk2 bierze olej i tak ma być, trudno powiedzieć czy było to zamierzone czy po prostu tak wyszło konstruktorom. Ale muszę dodać iż "branie" oleju jest powszechne i innych samochodach, np mój znajomy ma 2 letnie Porsche 4S i łyka olej jak ta lala i tak ma być, jest to napisane w instrukcji - a samochód kosztuje 400tysi. Z tego co słyszałem to większość sportowych samochodów bierze olej i trzeba się do tego przyzwyczaić. To nie jest wada - to taki urok.

  14. #44
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez gero3 Zobacz posta
    Panowie, wtrącę i swoje 5gr, Audi TT Mk2 bierze olej i tak ma być, trudno powiedzieć czy było to zamierzone czy po prostu tak wyszło konstruktorom. Ale muszę dodać iż "branie" oleju jest powszechne i innych samochodach, np mój znajomy ma 2 letnie Porsche 4S i łyka olej jak ta lala i tak ma być, jest to napisane w instrukcji - a samochód kosztuje 400tysi. Z tego co słyszałem to większość sportowych samochodów bierze olej i trzeba się do tego przyzwyczaić. To nie jest wada - to taki urok.
    ale przyznasz ze dajac prawie pol banki za auto moze to lekko wkur...c :P

  15. #45
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Szczerze mnie to ani nie dziwi ( wysilone silniki, polityka ekonomiczna producentów ), ani by mnie to nie denerwowało, gdyby stać mnie było na zapłacenie kilkuset tyś. za samochód. Nie powiesz chyba, że taka osoba zechciałaby oszczędzać na np: oleju?

Podobne wątki

  1. Bierze olej?
    Przez Quuuun w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 09:53
  2. Dodatkowy czujnik cisnienia i temperatury oleju 2.0 tfsi
    Przez KOWBOJ w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 22:03
  3. Audi TT 1.8 TFSI
    Przez FockeWulf w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 19:34
  4. Silnik bierze mi olej
    Przez Wojo39 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 10:34
  5. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •