Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 66

Wątek: Audi TT MK2 2.0 TFSI Ile wam bierze oleju ?

  1. #16
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    @Mari, ja do tej kwestii nie podchodze jak do walki, niepotrzebnie się zaperzasz

    U mnie w tej książeczce też jest TFSI, innych oznaczeń FSI lub TFSI (w dowodzie/ubezpieczeniu/kacie pojazdu) nie znalazłem, tylko na samym silniku jest "2.0 fsi". A co do produenta - nie spisek, tylko marketing - mieszają, by klient nie rozróżniał wersji.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 14-10-2012 o 13:22

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Pierwotnie miałem 200PS i wszędzie też mam wpisane TFSI.

  3. #18
    Awatar slomczas
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Delfin
    Posty
    61
    U mnie na silniku pisze FSI . I ile dolewa się oleju do tego typu silnika ? Lubie sobie przycisnąć - przejechałem już ponad 1800km i dolałem ponad 0,5l oleju.
    To norma czy coś jest nie w porządku ? Żadnych wycieków nie mam i nie zauważyłem żeby kopciło mi z wydechu ...

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez slomczas Zobacz posta
    U mnie na silniku pisze FSI . I ile dolewa się oleju do tego typu silnika ? Lubie sobie przycisnąć - przejechałem już ponad 1800km i dolałem ponad 0,5l oleju.
    To norma czy coś jest nie w porządku ? Żadnych wycieków nie mam i nie zauważyłem żeby kopciło mi z wydechu ...
    Norma, ja bardzo często kontroluje poziom oleju i od dolewek to mam prawie nowy a zrobiłem już ponad 10 tys.

  5. #20
    Awatar slomczas
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Delfin
    Posty
    61
    Kurka ... to trochę mnie to martwi. Co będzie z tym silnikiem za 50 000 skoro tak żłope olej. Przecież to nie jest RX-8 do cholery ;/

  6. #21
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez slomczas Zobacz posta
    Kurka ... to trochę mnie to martwi. Co będzie z tym silnikiem za 50 000 skoro tak żłope olej. Przecież to nie jest RX-8 do cholery ;/
    Taka jest konstrukcja tego silnika, że lubi olej i nic na to nie poradzisz. Ja nie widzę w tym żadnego problemu przynajmniej mam "czysty" olej

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To że TFSI bierze tyle oleju nie świadczy o nim najlepiej, a to że producent dopuszcza takie normy nie świadczy najlepiej o producencie, bo myje w ten sposób ręce, broniąc się przed potężną kampanią serwisową, którą musiał by przeprowadzić.
    Mój stary poczciwy dziadek 1.8T jak był jeszcze w topowej kondycji oleju między interwałem nie pobierał, teraz kiedy to już umęczony różnymi modami i mocnym upalaniem od czasu do czasu popija ok 1-1.5l na 10tyś i ja kwalifikuje go do remontu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Natomiast wada ta zostala usunieta w nowym (poliftowym) 2.0 TFSI. Od ostatniej wymiany zrobilem 11 tys. km bez zadnej dolewki. A o tym spalaniu oleju do 0,5 litra na 1000 km to chyba pisza w instrukcjach do wszystkich samochodow...
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #24
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    0,5 litra na 1000 km, to nie jest źle. Niektórzy producenci dopuszczają 1 litr na ten przebieg. Auto może, ale nie musi zużywać tyle oleju. Natomiast większe zużycie powinno dać użytkownikowi do myślenia. U VW niesławny silnik 1.4 stosowany między innymi w VW Polo, VW Golf 4 i innych. Typowo nieudana konstrukcja, choć dużo ich jeździ.

  10. #25
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    wysoczan, Ty masz jeszcze chyba stara jednostke. Nowsze poliftowe silniki tez biora duzo oleju Zużycie oleju 2.0 TFSI . W ASO tez mowia, ze to norma i juz. W 1.8T tego problemu nie bylo.

  11. #26
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Tak jak Zuczek mówi!jedna wielka lipa z tym piciem oleju!umywanie rąk,jednemu Fsi pije drugiemu nie!niedługo stanie się normą litr oleju na tysiąc km wg. książki obsługi!

  12. #27
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Tak jak Zuczek mówi!jedna wielka lipa z tym piciem oleju!umywanie rąk,jednemu Fsi pije drugiemu nie!niedługo stanie się normą litr oleju na tysiąc km wg. książki obsługi!
    Lipa nie AUDI g***no jakies! TFU!! nie no po tych tekstach to będę musiał zmienić markę a tak poważnie to nie porównujcie wolno ssaków pijących olej do aut z turbo bo olej 2.0 pije jak się używa turbo taka ich natura i nic na to nie poradzimy. Nie ma jakiejś wady co by wpływała na silnik po prostu lubi się napić

  13. #28
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jaaqob spokojnie i bez krzyku!co do czego porównywać to po pierwsze!nikt nie porównuje ,przynajmniej ja,wolno ssaków do T!natura z roku na rok jest taka ,że ASO poprawia wartości zużycia oleju!A jak pijesz bezpośrednio do mnie bo tak to odebrałem to z chęcią posłucham

  14. #29
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Mi bierze 0,5l na 1000km jest to norma w silnikach turbodoładowanych przy dynamicznej jeździe.

  15. #30
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Jaaqob spokojnie i bez krzyku!co do czego porównywać to po pierwsze!nikt nie porównuje ,przynajmniej ja,wolno ssaków do T!natura z roku na rok jest taka ,że ASO poprawia wartości zużycia oleju!A jak pijesz bezpośrednio do mnie bo tak to odebrałem to z chęcią posłucham
    Nie wiem gdzie ty tam wyczytałeś krzyk? Całkowicie na luzie i w żartach odpisałem, zupełnie nie rozumiem czemu się napinasz wspomniane było o jakiejś wadliwej jednostce 1.4 no spoko ale przecież nikt nie mówi, że 2.0 jest wadliwe, pije olej bo tak jest skonstruowany ten silnik i to turbo pije a w tym wcześniej wymienianym 1.4 jest fabryczna wada silnika powodująca się jego psucie z tego co wiem.

Podobne wątki

  1. Bierze olej?
    Przez Quuuun w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 09:53
  2. Dodatkowy czujnik cisnienia i temperatury oleju 2.0 tfsi
    Przez KOWBOJ w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 22:03
  3. Audi TT 1.8 TFSI
    Przez FockeWulf w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 19:34
  4. Silnik bierze mi olej
    Przez Wojo39 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 10:34
  5. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •