Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Dźwięki z silnika - Pomocy!

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Doncaster
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Bezowy??
    Posty
    5

    Dźwięki z silnika - Pomocy!

    Witam
    Mam podobny problem z tykaniem w silniku. Posiadam TT 2.0 FSI z 2007. Auto serwisowane regularnie w ASO. Mieszkam w UK i na swieta wybralem sie do Polski. Jak to bywa w niemczech na autostradzie bez limitow chcialem zobaczyc ile to autko poleci... przy ok 250km/h poczulem tak jakby na sekunde silnik przestal pracowac i po chwili wszystko wrocilo do normy, oczywiscie po tym zwolnilem i nie chcialem wiecej sprawdzac ile auto wyciagnie. Jednakze jadac dalej zaczelo wydawac mnie sie, ze silnik jakby glosniej pracuje i slychac taki jednostajny stukot, auto nie stracilo na mocy, ale zdecydowanie silnik glosniej pracuje. Wczesniej nie mialem zadnego problemu, silnik chodzil jak igielka, a teraz czasami na swiatlach delikatnie minimalnie szarpnie silnikiem i to tykanie... Lubie majsterkowac, ale to raczej rzeczy typu zalozyc nowa linke podnoszenia szyb albo smieszny zawor blow-off zamontowac, a nie bawic sie w rozbieranie silnika ale ciekawi mnie co moze byc przyczyna. Mam gwarancje ale w warsztacie powiedzieli, ze wszystko jest wporzadku a ja nie wiem jak im udowodnic, ze nie jest Postaram sie wkleic filmik Tymczasem, czy to mogl przeskoczyc pasek rozrzadu? na jalowym wskazuje spalanie a wczesniej bylo 0,0. Czy to moze byc wina swiec? (chyba zbliza mnie sie ich wymiana). Za jakis czas jak wpadnie kasa to wybiore sie do ASO na diagnostyke, ale puki co chcialbym sam jakos wykluczyc co sie da. Prosze o jakokolwiek pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    grey
    Posty
    189
    hej.no faktycznie cos tyka..mam ten sam silnik co Ty i u mnie tego nie ma...niestety zaden ze mnie mechanik wiec nie zdiagnozuje co to jest ale napewno koledzy z forum pomoga

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Rozrząd przeskoczył o jedno oczko ?? Jak tak to jeździć nie wolno bo nabawisz się większych strat w silniku.

    Masz go na łańcuchu i czasami były problemy z napinaczami i olejeniem go. Oczywiście nie wiem czy to występowało w Twojej wersji silnikowej.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 02-02-2013 o 12:34

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Myślę że trzeba osłuchać silnik skąd ten dźwięk dochodzi. Przy takiej prędkości to bardziej mógłby być problem za wysoką temp spalin, słabym smarowaniem. Trzeba na warsztat i osłuchać silnik.

  5. #5
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    też stawiam na uszkodzony napinacz. Jeżeli olejesz sprawę, to za chwilę będzie problem z łańcuchem rozrządu i resztą, a to grozi poważnymi kosztami. Natychmiast wymieniłbym jedno i drugie. Takie problemy obecnie bardzo często spotykane w wielu nowych silnikach nawet przy przebiegu 30-40tyś (audi, VW, bmw, mini). Potwierdź usterkę w ASO i wymień poza nim

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ściąg pokrywę plastikową. Znajdź długi śrubokręt. Rączkę śrubokręta przyłóż mocno do ucha, a druga końcówkę przystawiaj w różne miejsca i słuchaj skąd wydobywa się klekot. U mnie ten sposób perfekcyjnie zdaje zadanie. Słychać osobno wałki, napinacz faz rozrządu, wtryski itp.

  7. #7
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    u mnie podobnie stukalo ale w audi tdi,,, mechanicy wszyscy mowili ze zawor recyrkulacji spalin albo ze inna pierdoła,,

    krzywka na wałku byla przytarta i stukala o szklanke na popychaczu, wkoncu szklanka pękla i rozwalila głowice....

    przyczyna byla prosta,,, pare lat temu byly mrozy u nas po -35 w nocy , zapalalem auto przy minus -30 .. podejrzewam olej !!! ze zrobil sie klajster z niego przy tak minusowej temp bo po rozebraniu sprawdzalismy kanaliki i nie byly zatkane!!!! byl 10W40 zanim sie rozgrzal i doszedl na wałek to nie bylo smarowania,, w jednym miejscu krzywka sie przytarla i zrobil sie luz ,,zaczeło stukac... coraz bardziej uderzała o szklanke az ja rozbila,, po 1.5 roku stukania.. oby u Ciebie nie to było

  8. #8
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Ściąg pokrywę plastikową. Znajdź długi śrubokręt. Rączkę śrubokręta przyłóż mocno do ucha, a druga końcówkę przystawiaj w różne miejsca i słuchaj skąd wydobywa się klekot. U mnie ten sposób perfekcyjnie zdaje zadanie. Słychać osobno wałki, napinacz faz rozrządu, wtryski itp.
    Po sprawdzeniu nie zapomnij wyjąć śrubokręta z ucha

    Skąd ICE bierzesz takie sposoby? Jakby nie patrzeć sprawa prosta i logiczna a jakoś nikt na to nie wpadł

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    Po sprawdzeniu nie zapomnij wyjąć śrubokręta z ucha

    Skąd ICE bierzesz takie sposoby? Jakby nie patrzeć sprawa prosta i logiczna a jakoś nikt na to nie wpadł
    Próbowałem obsłuchać napinacz łańcuszka faz rozrządu. Jak dobrze końcówkę śrubokręta (rączkę) do ucha dopchasz (serio mocno) to słychać perfekt wszystko. Dzięki temu wiem, że łańcuszek nie szeleści , a przy zakupie nowego samochodu można samemu pewne rzeczy obadać. Okazało się, że klekota mi sprężyna w zaworze FORGE i było to bardzo mocno słychać przez śruborkęt , pokręcenie zaworem pomogło.

  10. #10
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Zgadza się. Wiem też, że w niektórych przypadkach się używa się stetoskopu lekarskiego, właśnie celem wychwycenia odgłosów z korpusu silnika lub podzespołów
    Historii ze śrubokrętem nie znałem

  11. #11
    Awatar carnal
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Srubokręt naprawde pomocy, może smiesze ale działa. Miałem uwalony napinacz i łańcuszek od faz, kolega Paweł doradził jak to sprawdzic właśnie za pomocą śrubokręta. Słychać wszystko co stuka.

  12. #12
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Masz go na łańcuchu
    Skad ty masz takie info?? auto jest z 2007 a silnik to AE113i jest na pasku, nowe 2.0tfsi na lancuchu (EA88 montowane bylo dopiero od 2008r i maja 211KM
    chyba, ze ja sie myle to mnie poprawcie

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Skad ty masz takie info?? auto jest z 2007 a silnik to AE113i jest na pasku, nowe 2.0tfsi na lancuchu (EA88 montowane bylo dopiero od 2008r i maja 211KM
    chyba, ze ja sie myle to mnie poprawcie
    Ehm gdzieś na necie wyczytałem jak się AUDI chwaliło, że 2.0 na łańcuchu. Może akurat chodziło im o te od 2008. Jak ma na pasku to może nawet i lepiej.

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    grey
    Posty
    189
    2007r.2.0 tfsi jest na pasku.

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Przysucha
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    15
    Miałem ten sam problem co kolega camilio po wymianie łańcuszka oraz napinacza zniknęły wszystkie stuki

Podobne wątki

  1. Dziwne dźwięki z deski rozdzielczej
    Przez skatejol92 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 00:21
  2. Dziwne dźwięki ze schowka??
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 21:49
  3. dziwne dźwięki przy odpalaniu
    Przez czaja w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 23:12
  4. Dziwne dzwieki ??
    Przez michalaudi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 14:21
  5. Co to za dźwięki znowu ;]
    Przez TeTe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •