Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 58

Wątek: Lampy z TTS do TT 2006 Proszę o pomoc

  1. #1
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14

    Lampy z TTS do TT 2006 Proszę o pomoc

    Witam,

    Próbuje się dowiedzieć co zrobić aby do modelu 2006 zainstalować lampy z TTS.

    Z tego co wiem na dzień dzisiejszy to:

    Po włożeniu lamp:

    Jest błąd świateł pozycyjnych
    LEDY zapalają się po odpaleniu stacyjki i posiadania pokrętła przekręconego przy DRL na 1
    Po włączeniu Xenona LEDY gasną.

    Moje pytanie to?

    Po przeczytaniu wielu postów dowiedziałem się, że model 2006 ma stary BORDNETZ, który trzeba wymienić na taki z Końcówką K, N lub E ( 8P0907279 ) ?

    Również ludzie piszą o przekodowaniu VCDSem w długim kodowaniu ale nikt nie piszę czego i gdzie.
    Jest ktoś kto wie co i gdzie zmienić tak abym sprawdził czy wymiana BORDNETZ'a jest wymagana?

    Generalnie zmierzam do tego aby nie mieć błędu w komputerze oraz żeby ledy świeciły razem z Xenonami.

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Na początek przywitaj się w odpowiednim dziale

    Jak masz VCDS-a podłącz go i wejdź w blok 09 cent. elect.

    Tutaj masz filmik jak to się robi w Skodzie, w TT jest identycznie poza tym, że nie ruszaj tego kodu binarnego. Ogólnie kod sobie skopiuj żeby w razie czego później przywrócić stary kod jak by coś było nie tak. Na filmie tego nie ma ale jak będziesz klikał po blokach (punkt 3) w te cyferki) w którymś miejscu jest lista rozwijana gdzie trzeba zaznaczyć, że są lampy z LED.



    Jeśli VCDS nie jest ci obcy poradzisz sobie jak nie to kiedyś podłącze swój i pokaże krok po kroku co trzeba włączyć. Swoją drogą VCDS-em można też ustawić % mocy świecenia, który domyślnie jest na ok 90% mocy.

  3. #3
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Na początek przywitaj się w odpowiednim dziale

    Jak masz VCDS-a podłącz go i wejdź w blok 09 cent. elect.

    Tutaj masz filmik jak to się robi w Skodzie, w TT jest identycznie poza tym, że nie ruszaj tego kodu binarnego. Ogólnie kod sobie skopiuj żeby w razie czego później przywrócić stary kod jak by coś było nie tak. Na filmie tego nie ma ale jak będziesz klikał po blokach (punkt 3) w te cyferki) w którymś miejscu jest lista rozwijana gdzie trzeba zaznaczyć, że są lampy z LED.



    Jeśli VCDS nie jest ci obcy poradzisz sobie jak nie to kiedyś podłącze swój i pokaże krok po kroku co trzeba włączyć. Swoją drogą VCDS-em można też ustawić % mocy świecenia, który domyślnie jest na ok 90% mocy.
    Dzięki.

    Jeszcze dodam o błędach, które mam na konsoli:

    LEFT, RIGHT PARKING LIGHT
    I HEADLIGHT RANGE CONTROL DEFECTIVE

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:18 11-10-2012 ---------- EDYCJA

    Jeszcze pytanie a jak z boadrnetzem? mam go kupić czy spróbować najpierw na oryginalnym?

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Pierw radze sie przywitac w odpowiednim dziale i napisac troche o aucie - takie panuja tu zasady.


    Wczesniej miales xenony skretne czy nieskretne? Jaki masz nr tych lamp? Boardnetz powinein byc ok. Dodatkowo powinienes wylaczyc diagnoze postojowek.

    Jaaqob, ten filmik tyczy sie chyba montazu DRL w skodzie, ktora nigdy go nie miala? Kazde tt z xenonami ma dzienne, tylko ze jako zarowka. Moge sie jednak mylic co do tego filmiku.

    Admin: Temat ten mozna zcalic z tym, w ktorym ostatnio pisalismy z Jaaqobem o LEDach.
    Ostatnio edytowane przez Mari ; 11-10-2012 o 21:44

  5. #5
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Pierw radze sie przywitac w odpowiednim dziale i napisac troche o aucie - takie panuja tu zasady.


    Wczesniej miales xenony skretne czy nieskretne? Jaki masz nr tych lamp?
    Przywitane


    Lampy nieskrętne miałem wcześniej i teraz też są nieskrętne.
    Jedna lampa jest z 2012 roku druga z 2010 ledy w jednej świecą troszeczkę innym odcieniem



    Diagnoza postojówek? możesz rozszerzyć temat VCDS?
    Jutro odpale VCDSA u magika i zobaczymy co w trawie piszczy jeśli to nie pomoże będzie trzeba boardnetz jak piszą zmienić.

    Co do odpowiedzi to jestem mile zaskoczony częstością odpowiedzi i wiedzą na zachodnich forach brak odpowiedzi!!!
    Ostatnio edytowane przez alubulu ; 11-10-2012 o 21:52

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Pierw radze sie przywitac w odpowiednim dziale i napisac troche o aucie - takie panuja tu zasady.


    Wczesniej miales xenony skretne czy nieskretne? Jaki masz nr tych lamp? Boardnetz powinein byc ok. Dodatkowo powinienes wylaczyc diagnoze postojowek.

    Jaaqob, ten filmik tyczy sie chyba montazu DRL w skodzie, ktora nigdy go nie miala? Kazde tt z xenonami ma dzienne, tylko ze jako zarowka. Moge sie jednak mylic co do tego filmiku.

    Admin: Temat ten mozna zcalic z tym, w ktorym ostatnio pisalismy z Jaaqobem o LEDach.
    Nie znalazłem filmiku pokazującego włączenie samych ledów chodzi o to aby przejść po kolei te wszystkie bloki czy jak to się tam zwie i odszukać opcji instalacji LED i włączenia dziennych z LED.

  7. #7
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Boardnetz trzeba zmienić posiadam ten z literką H na końcu i nie da się nic zrobić w VCDS.

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    nie sadze, by trzeba bylo go zmieniac. Mod przekladki jest mozliwy o ile wiem od poczatku bez zmiany. Zmiane, owszem zalecaja w ASO by w pelni wspierac LEDy, chodzi np. o sciemnianie LEDow po wlaczeniu xenonow lub przygasnieniecie ich po stronie wlaczonego kierunkowskaza.

    Jaaqob, przy okazji podpinania auta do VCDSa podasz swoj nr Boardnetza?
    alubulu, pytajac o numer lamp chodzilo mi o PELNY numer w stylu 8J0941004Q lub temu podobne. Podaj je prosze.

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    nie sadze, by trzeba bylo go zmieniac. Mod przekladki jest mozliwy o ile wiem od poczatku bez zmiany. Zmiane, owszem zalecaja w ASO by w pelni wspierac LEDy, chodzi np. o sciemnianie LEDow po wlaczeniu xenonow lub przygasnieniecie ich po stronie wlaczonego kierunkowskaza.

    Jaaqob, przy okazji podpinania auta do VCDSa podasz swoj nr Boardnetza?
    alubulu, pytajac o numer lamp chodzilo mi o PELNY numer w stylu 8J0941004Q lub temu podobne. Podaj je prosze.
    Jak będę miał chwilkę podłączę i sprawdzę. Czy w TT wyłącza się LED kiedy działa kierunkowskaz?! U mnie się nie wyłącza i z tego co z Malikiem rozmawiałem taką opcję mają A5 i wyżej w TT jest prostsza elektronika. Co do przygasania LEDów kiedy są włączone xenony to tak się dzieje u mnie a nic poza lampami nie było zmieniane jedynie włączenie VAGiem.

  10. #10
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Jaaqob, nie wiem czy sie wlaczaja z kierunkowskazami, tak mi sie wydawalo (pewnie zasugerowalem sie A4). Jak bedziesz VCDSowal auto, to nie zapomnij o Boardnetzie Dzieki

  11. #11
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jak będę miał chwilkę podłączę i sprawdzę. Czy w TT wyłącza się LED kiedy działa kierunkowskaz?! U mnie się nie wyłącza i z tego co z Malikiem rozmawiałem taką opcję mają A5 i wyżej w TT jest prostsza elektronika. Co do przygasania LEDów kiedy są włączone xenony to tak się dzieje u mnie a nic poza lampami nie było zmieniane jedynie włączenie VAGiem.

    Czy mogę prosić i nr sterownika jaki masz?

    Co do lamp to jutro podam wam numery.

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:15 14-10-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez mari Zobacz posta
    nie sadze, by trzeba bylo go zmieniac. Mod przekladki jest mozliwy o ile wiem od poczatku bez zmiany. Zmiane, owszem zalecaja w aso by w pelni wspierac ledy, chodzi np. O sciemnianie ledow po wlaczeniu xenonow lub przygasnieniecie ich po stronie wlaczonego kierunkowskaza.

    Jaaqob, przy okazji podpinania auta do vcdsa podasz swoj nr boardnetza?
    Alubulu, pytajac o numer lamp chodzilo mi o pelny numer w stylu 8j0941004q lub temu podobne. Podaj je prosze.

    8j0 941 004 af
    8j0 941 003 aj

  12. #12
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Nie mam dobrych wiesci, gdyz jedna z nich jest skretna. Kupowales je w komplecie od jednego sprzedawcy? Pierw zamien ja na nieskretna. Poczekamy jeszcze na numer Boardnetza Jaaqoba.

  13. #13
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Nie mam dobrych wiesci, gdyz jedna z nich jest skretna. Kupowales je w komplecie od jednego sprzedawcy? Pierw zamien ja na nieskretna. Poczekamy jeszcze na numer Boardnetza Jaaqoba.
    Hej, Kupowałem je od dwóch różnych sprzedawców za śmieszne pieniądze, lampy świecą prawidłowo nic nie skręca denerwują mnie dwa błędy oraz brak ledów ze światłami mijania, może uda się zrobić tak aby nie skręcały po zaprogramowaniu na prawidłowym sterowniku.

  14. #14
    Awatar alubulu
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    225
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    14
    Doproszę się o ten nr?

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582


    aktywacja LED





    Niestety dopiero teraz to zrobiłem ponieważ miałem problem z kablem :/ dzisiaj udało mi się go zainstalować jeszcze raz. Mam nadzieję, że jeszcze się to przyda komuś.

Podobne wątki

  1. Błędy w tt proszę o pomoc
    Przez olddriver w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2017, 16:16
  2. proszę o pomoc:)
    Przez tomus00000 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 18:05
  3. Prosze o szybka pomoc -zagladac prosze :)
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 11:41
  4. VAG 4.9 PL proszę o pomoc!
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 11:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •