Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 124

Wątek: DaviTT - sreberko 1,8T 180PS Quattro

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    DaviTT - sreberko 1,8T 180PS Quattro

    Zastałem dzisiaj TT w stanie takim:



    Taka szybka diagnoza to tak jak wcześniej było pisane:
    -szlif bloku , szlif wału
    -nowy komplet kutych tłoków z pierścieniami sworzniami i zawleczkami pod wymiar 81.5 ( na oko wydaje mi się że tyle wystarczy ale pomierzymy jeszcze czy aby na pewno chociaż 0.5mm to sporo jest ) bo cylindry są porysowane ale nie widać śladów ostrego zatarcia.
    -nowe wszystkie panewki łącznie z dopasowywaniem ich do korbowodów i wału ( Korby na oko wydają się takie jak moje czyli pod sworzeń 20mm co jest plusem )
    -uszczelki i inne pierdołki które są niezbędne przy remoncie a także pytanie czy nie znajdę coś jeszcze innego np pompa oleju:P

    BOSCH serwis który to rozbierał stwierdził że głowica jest ładna, ja natomiast od razu zauważyłem kiepskie gładzie pod wałkami rozrządu oraz przynajmniej jeden wałek do wymiany dlatego nie wiadomo co będzie z głowica bo jeszcze nie przyglądałem się jej dokładnie. Szczelności jej nie sprawdzałem także to wszystko niebawem się okaże aczkolwiek dziwne że w tym serwisie powiedzieli że głowica ładna gdzie ja już po chwili zauważyłem że nie do końca jest tak fajnie;/
    w głowicy do wymiany będzie na pewno:
    -napinacz łańcucha , z łańcuchem
    -zapewne jeden wałek ( nie pamiętam już który ) bo gładź nie jest za ładna i zobaczymy co dalej ponieważ leżało to wszystko w bagażniku a jeszcze tego nie wyjmowałem.
    Najbliższe dni powiedzą co jeszcze lub czy to jest "tylko" tyle

    Także dodam że proszę nie komentować w stylu że auto miało gaz i dlatego tak się stało, powodem awarii silnika nie jest na 100% instalacja od gazu. Przy składaniu nie bedę jej uruchamiał a za jakiś czas jeżeli silnik zostanie dotarty i będzie dobrze chodził to się okaże co dalej z instalacją LPG .
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-05-2013 o 18:29

  2. #2
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Zastałem dzisiaj TT w stanie takim:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    Także dodam że proszę nie komentować w stylu że auto miało gaz i dlatego tak się stało, powodem awarii silnika nie jest na 100% instalacja od gazu. Przy składaniu nie bedę jej uruchamiał a za jakiś czas jeżeli silnik zostanie dotarty i będzie dobrze chodził to się okaże co dalej z instalacją LPG .
    Lubie to!.
    Rzeczowa ocena co spowodowało to i to.
    Co do gazu jesli jest na stagu i w miare przyzwoitych elementach to gdyby właściciel chciał uruchomic lpg to pomoge w strojeniu gdybyscie potrzebowali pomocy etc.

  3. #3
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Paweł ja dopiero wszedłem do domu tragedia przebic się przez tą Polskę...Trzymam kciuki by remont poszedł pozytywnie i nie moge się doczekać przyjazdu po TTuśkę)) czekamy na rozwój wydarzeń

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:54 05-10-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Lubie to!.
    Rzeczowa ocena co spowodowało to i to.
    Co do gazu jesli jest na stagu i w miare przyzwoitych elementach to gdyby właściciel chciał uruchomic lpg to pomoge w strojeniu gdybyscie potrzebowali pomocy etc.
    dzięki Gregor nie omieszkam skorzystać w razie pozostawienia u siebie instalacji
    DaviTT

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    projekt sukcesywnie się posuwa do przodu. Postanowiliśmy jednak kupić drugi silnik ponieważ głowica była w bardzo kiepskim stanie pomimo pewnych zapewnień serwisu który rozbierał TT. Motorek udało się kupić:


    trzeba było zrobić kompletną demolkę pod "maską" ( bo w sumie też została zdjęta ) :

    silnik już blisko TT :

    ale okazało się że ma pękniętą misę, porwane wężyki od pcv ,dv itp . Trzeba było pozamieniać pewne elementy i trochę dokupić bo niestety nie wszystkie części były na stanie :

    no i się zaczęło mozolne próbowanie upchnięcia całości do auta:

    ciągle bylo prawie i prawie ale zawsze coś przeszkadzało, generalnie dramat i silnik dopiero wskoczył po rozpięciu części osprzętu i wyjęciu reduktora półosiek i sporo innych pierdołek . Wreszcie po długich męczarniach silnik przykręcony do skrzyni:

    Potem okazało się że włożenie reduktora i zmontowanie reszty wcale nie jest takie proste i jak zwykle wszystko się blokuje przeszkadza i znowu dookoła trzeba coś tam rozbierać. Finalnie etap jest taki ze napędy poskładane silnik spięty ze skrzynią ale jeszcze wisi i niebawem liczę że wreszcie pracę nie bedą męczyły wkur.. itp tylko zacznie się to sprawnie składać.

    Taka mała przestroga dla innych. Swój silnik wkładałem razem ze skrzynią w całości po demontażu przodu, poszło szybko sprawnie itp a teraz to istny koszmar;/ Teraz jak bym miał wybierac to w 100% wolę demontować przód i nie przeklinać w kółko że coś mi nie wchodzi zawadza i nie pasuje. Czasowo też by chyba szybciej wyszło:P
    Ale liczę że niebawem uda się uruchomić TT
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 31-10-2012 o 19:06

  5. #5
    Awatar Legion
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Aviator
    Posty
    16
    Hah to żeś się wpakował ;P Ja myślałem że się obijasz, odpoczywasz i nie masz dla mnie czasu! Ale zwracam honor, chylę czoła i czekam grzecznie w kolejce

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    pzdr kolejke

  7. #7
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    jupi jupi jupi) cieszę się Paweł że temat tak ostro ruszył, nie moge się doczekać Twojego telefonu w stylu " hej, przyjeżdżaj po odbiór", choć oczywiście nie poganiam, tym bardziej że nie pojeżdżę TTką juz za długo w tym roku bo niebawem czas na sen zimowy...Bardzo chętnie bym Ci pomógł się męczyć, ale niestety za daleko mieszkam
    DaviTT

  8. #8
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Paweł, bez dwóch zdań serducho wlazło by o wiele szybciej bez całego przodu no i łatwiej. A tak to przy zakładaniu zawsze dynda cała masa kabli wężyków i osprzętu,którego nie chciało się demontować. Ale i tak szacun za wykonanie przeszczepu bez ściągania przedniego pasa z gratami
    PS: masz wyciągarkę na suficie w garażu? czy ręcznie opuszczałeś motor?

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    WCIĄGARKA WYCIĄGARKA RĘCZNA NA KORBĘ 545,5KG F-VAT (2726468317) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    praktycznie taka sama, w suficie były duże dwuteowniki dlatego na szybko przepasane dużym pasem ściskanym dlatego ta wyciągarka wisiała sobie na tym pasie. Silnik z osprzętem jest lekki bo w sumie sam go podnosiłem:P Problem był taki że jest długi i reduktor zawadzał mocowaniami o sprężarkę, blok i docisk ze sprzęgłem nie chciał wejść do skrzyni. Tak czy siak już po problemie i zostało teraz układać resztę układanki

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W osce nie było by praktycznie problemu ale w Q to jak dziękuje za taką robotę, ten reduktor dał mi się kiedyś we znaki jak skrzynke wkładaliśmy o wszystko wadzi i nie ma tam na nic miejsca, już słyszę te K.... i Chu... jakie leciały z warsztatu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    fotka chwilę przed odpaleniem:

    błędy skasowane przepustnica zaadoptowana i silnik od razu zagadał Początkowo troszkę pokopcił ale po 15km przestał i już śmiga zdrowo. Miny ludzi widzących TT śmigającej po trasie bez maski bezcenne hehe Auto już poskładane i na vagu nie ma jak na razie żadnych krzaków Logi niebawem i jeszcze trzeba będzie wykonać inne już drobne naprawy nie związane z samym silnikiem i wtedy auto powinno już cieszyć właściciela...

  12. #12
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    super pewnie początkowo podkopcił bo wypalił się olej który został w wydechu po zepsutym silniku brawo Paweł i wielkie dzięki))
    DaviTT

  13. #13
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Niezła robota!! Oby tak dalej.

    Powodzenia!!!

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Brawo Pawel
    911 Kiler

  15. #15
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    decyzja podjęta LPG likwiduję - jeśli ktoś by chciał tę instalację dla znajomego do jakiegoś autka 4 cylindrowego to zapraszam, będzie dobra cena.. INstalacja STAG 300+ sekwencja, butla 45l, jeszcze z roczną gwarancją)
    DaviTT

Podobne wątki

  1. Sreberko By PavloFico
    Przez pavlofico w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:46
  2. Kupię Audi TT 8N 1999-2001r. 1.8t. 180ps quattro
    Przez tori95 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 17:03
  3. TT [180ps+stozek] vs. Civic [b18c4 180ps N/A]
    Przez offsiq w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 20:21
  4. Modyfikacja 180PS quattro
    Przez Maciek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2002, 10:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •