Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Schemat zawieszenia

  1. #1
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

    Schemat zawieszenia

    Kraze po tematach i nie znalazlem info o zawieszeniu, a mianowicie o wymianie elementow. Kupilem wczoraj ttke i kupujac wiedzialem ze musze zmienic zuzyte elementy zawieszenia.
    Oto co che wymienic (niektore musze niektore juz przy okazji chce zeby bylo zrobione).

    TYŁ:
    1.amortyzatory - znalazlem jedno zdjecie/szkic na forum

    ale nie wiem jak sie zabrac do odkrecenia gornego mocowania amorka - czy trzeba sciagnac zderzak?2. Łączniki stabilizatora - to jest akurat proste.
    3. Wahacze - w ASO powiedziano mi ze jest ok ale...no wlasnie wole zmienic tuleje i sworznie. ZNalazlem info na forum ze lepiej same walsasnie tuleje ze sworzniami niz caly wahacz ktory sie wymienia jak sie skrzywi np. Wiec, pytanie, czy moze ktos ma takie DIY?

    PRZOD
    1. Wahacze - to samo jak z tylu chce caly komplet zmienic przy wahaczach - to musze wymienic wg ASO
    2. Gumki trzymajace stabilizator z sankami - - to musze wymienic wg ASO - tu jestem ciekaw czy musze zdejmowac drazek?
    3. Laczniki stabilizatora - tego mi nie powidzeili ale to juz zaden koszt a napewno bedzie ciszej

    Aha, i jeszcze pytanko moze do kregu warszawskiego: gdzie najlepiej pojechac na wymiane rozrzadu, oleju w silniku i oleju w haldex'ie?

    pzdr
    hubi
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Poniżej masz bardzo uproszczony schemat ale w zasadzie jest wszystko co musisz wiedzieć


    Brakuje tutaj tylko :
    Przód - koncówki drążków kierowniczych które się zużywają i trzeba wymieniać oraz przegóbów kulowych na końcach wahaczy które lączą go z pisatą i to też trzeba wymieniać co jakiś czas .

    Tył - mocowanie wahaczy ( druga strona od nr 5 ) do piasty . Jak już wymieniać to na te używane po 2002 roku .


    Jeśli chodzi o tylne amortyzatory to odkręcasz tylko kilka śrubek mocujących plastikowe nadkole na tyle aby lekko je odgiąć i masz wtedy bardzo dobry dostęp do śruby ( i nakrętki ) mocującej amortyzator .

    Jeśli chodzi o gumki stabilizatora to ( nie zależnie , przód czy tył ) to nie trzeba go ściągać . Gumki mają nacięcie i przez to wchodzą po prostu na stabilizator a metalowa obejma je ściska i trzyma na miejscu .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dziekuje bardzo za pomocna dlon.

    Pomoze mi to w robieniu listy zakupow, a jeszcze jedno, piszesz o przegubach kulowych, ktore to z ponizszego zdjecia i linku? czy to ten, ze przepraszam za okreslenie" okragly donut co pan wciska w tym DIY z linku?

    HOW TO change the lower control arm bushing - TDIClub Forums

    Nazwa:  r32-slotted-lca.jpg
Wyświetleń: 2617
Rozmiar:  18.1 KB

    aha i jeszcze pyt, co to jest nr 8 na schemacie?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To co jest wymieniane w linku to nr. 1 i 2

    Przegub kulowy mocuje się na końcu wahacza tam gdzie są te 3 otwory na śruby .
    Jakiś czas temu robiłem to u siebie .


    Nr.8 ze schematu to mocowanie skrzyni biegów do sanek ( tzw . Dog Bone ) jest o tym kilka wątków na forum wiec możesz dowiedzieć się znacznie więcej .
    W skrócie warto to wymienić no znacznie poprawia start z miejsca , precyzje zmiany biegów i prowadzenia w zakrętach , trzeba jednak zwrócić uwagę by nie kupić za twardego bo przenosi więcej wibracji ( zwłaszcza zimą ) .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    super, to tak jak myslalem, to jest pikus ten przegub kulowy, w mb nazywaja sworzen wahacza ale grunt ze wiadomo o co chodzi...

    to co nr-u 8, czy zuzycie tego objawia sie tym ze lewarek lekko "lata" na boki? nie jest taki sztywny? na to zwrocilem uwage i powiedziano mi ze jak chce to musze wymienic "dzwignie przelaczajaca" nr 12 z tego linku VAG Catalog
    nr czesci 8n0 711 112 B

    czy istnieje jakis system gdzie mozna podejzec kazda czesc auta? po numerze dla przykladu?
    nie wiem wlasnie jak to jest w audi, ale w MB jest tzm epc gdzie cale auto na czesci pierwsze mozna rozlozyc i wszystko znalezc plus WIS, system w ktorym wyszukujesz np zdjecie podsufitki i dostajesz krok po kroku procedure wraz ze zdjeciami.

    pzdr
    h

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Może być i sworzeń wahacza , ja to nazwałem tak po swojemu

    Jeśli chodzi o nr.8 to chodzi tu o coś innego ..
    W TT biegi są zmieniane za pośrednictwem linek wiec jak ta gumka jest nadmiernie zużyta to silnik wraz ze skrzynią nadmiernie się przemieszcza pod obciążeniem lub przy przeciążeniach utrudniając w ten sposób precyzyjną zmianę biegów .

    Dla VW/Audi takim programem jest choćby ETKA
    http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...a-xp-win7.html

    Jest też wersja online ale trzeba się zarejestrować
    http://www.vagcat.com/epc/








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Zabieram sie do prac w weekend i tylko musze jutro szybko zamowic sruby wszystkie do zawieszenia, natomiast dzis podsumowjac klocki ktore juz mam do mojej ukladanki, wyszlo ze brakuje mi tylnych gum stabilizatora - jutro zadzwonie do aso bo nie moge znalezc online na allegro, oraz nie do konca rozumiem tylne wahacze, tzn ich budowe.
    Mam zakupione tuleje ktore wchodza do wahacza wzdluznego tylnego, ale co z tulejami w wahaczach poprzecznych, czy one sa wymienne? czy wymieniamy caly wahacz? niechcialebym zostawiac tego elementu nie wymienionego. Nie znam cen calych wahaczy, jutro podpytam w aso, jak to nie jest jakis kosmos to zamowie cale.

    pzdr

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    GUMY stabilizatora na tyl dostalem w ASO za 25/szt, no i sie zabralem za przyjemne z pozytecznym czyli wymiane zawiasow...

    teraz juz wiem ze sa montowane rozne wahacze z przodu...i ze akurat musialem u siebie miec te wieksze tuleje...pan z audi powiedzial ze po VINie powinna byc mala no ale cóż...tak wiec czekam do poniedzialku na tulejki.....a tak BTW sciagniecie koncowek drazkow to jakas masakra, chyba nikt nie ruszal wczesniej....

    Chyba wymienie termostat bo w sumie z marszu go kupilem, niby trzyma temp (sprawdzane na climatronicu) ale wyskoczyl blad przedwczoraj 17704 to niech nie lezy na polce a lepiej jezdzi w aucie no i jeszcze czujnik temp zmienie w tygodniu do kompletu...

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Hubi_pl Staraj się rodzielać to o czym piszesz w odpowiednich tematach.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Pewnie, tu dalej ciagne generalnie zawieszenie, ten termostat przy okazji...

    pzdr

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Moze ktos podsumowac co sie wymienia w zawieszeniu w quattro bo chcialbym zrobic na tip-top i nie chce niczego pominac, a mam wrazenie ze mechanik nie do konca zna sie na autach z quattro.

    1Drazki kierownicze
    2 poduszka i lozysko amortyzatora
    3 laczniki stabilizatora x4
    4 gumy stabilizatora x4
    5 amorki, sprezyny
    6 sworznie sa 2 tylko z przodu?
    7 tulejki jakies ile ich jest z przodu z tylu
    8 cos zapomnialem? Mocowanie sanek z tylu czy haldexa?

    Sprawa troche pilna, wiec jakby ktos mogl pomoc

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Moze ktos podsumowac co sie wymienia w zawieszeniu w quattro bo chcialbym zrobic na tip-top i nie chce niczego pominac, a mam wrazenie ze mechanik nie do konca zna sie na autach z quattro.

    1Drazki kierownicze
    2 poduszka i lozysko amortyzatora
    3 laczniki stabilizatora x4
    4 gumy stabilizatora x4
    5 amorki, sprezyny
    6 sworznie sa 2 tylko z przodu?
    7 tulejki jakies ile ich jest z przodu z tylu
    8 cos zapomnialem? Mocowanie sanek z tylu czy haldexa?

    Sprawa troche pilna, wiec jakby ktos mogl pomoc

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    W przednich wahaczach masz po 2 tuleje - jak na zdj w tym watku. Ja nie zmienialem sprezyn, a co do tyłu to tam jest gorzej z tulejami, ja tych głównych nie ruszałem bo są sztywne, wymieniłem amorki, łączniki stab, gumy stabilizatora....i cos jeszcze ale nie pamietam

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Załącznik 5356

    Potrzebuję znać numer części zaznaczonych na tym zdjęciu jako 4, 4A i 2 i 3 do audi tt quattro 225, rocznik 1999, zarówno na prawą jak i lewą stronę.

    Chciałam się też zapytać, czy ktoś już wymieniał te elementy i jak to wygląda?
    Moje tylne zawieszenie okropnie skrzypi i trzeszczy, a przy jeździe start, stop, słychać również strzały. Śledząc dźwięk obstawiam, że winne są właśnie te podkładki przy sprężynach. Ostatnio zdjęłam tylne koła, wyczyściłam te elementy i zapryskałam silikonem w sprayu, ale pomogło raptem na pare minut. Chyba niezbędna będzie wymiana.

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Jezeli chcesz napisz VIN na pw , sprawdze i moge pomoc przy zakupie tych czesci

  15. #15
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    4a - brak
    4 - 1J0512149G
    2 - 1J0511155D
    3 - 1J0511341A 5mm lub 8N0511341 2,5mm

    Te same nr na obie strony
    W życiu piękne są tylko chwile ...

Podobne wątki

  1. Bezpieczniki TT 8N Schemat i opis
    Przez delleto w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 15:27
  2. Schemat instalacji elektrycznej
    Przez kasprzak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2019, 21:25
  3. Schemat napedu haldex
    Przez Quuuun w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 13:37
  4. Schemat instalacji elektrycznej
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 22:30
  5. Schemat instalacji silnika tt 225?????
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •